HO cestovna vozila (2)

mario05

Član foruma
Thommo kaže:
mario05 kaže:
thommo odlicni radovi, pokusao sam sa onom slikom tervol i odlicno je ispao... sliku cu staviti za koji dan... mozes li mi staviti jos koju, molim te ili poslati mejlom........molim te!!!!!! Mario
Čim staviš koju fotku, dobiješ drugu! ;) :plaza:
evo mojih modela, thomo ovo je ona tvoja tervol, a ove druge sam ja po njima radio....
 

Attachments

  • Kopija od Photo-0065.jpg
    Kopija od Photo-0065.jpg
    36.8 KB · Pregleda: 716
  • Photo-0064-1.jpg
    Photo-0064-1.jpg
    30.1 KB · Pregleda: 715
  • Photo-0065.jpg
    Photo-0065.jpg
    27.3 KB · Pregleda: 715
  • Photo-0066.jpg
    Photo-0066.jpg
    34.5 KB · Pregleda: 717

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Evo još jedan. Nekidan sam ga sklepao:
mbmhn6.jpg
 

NClight

Hybernated
Čestitam na modelu, i na 100. postu! :plaza:
Ti kako si krenuo, prije bi trebao maketu autobusnog kolodvora i robnog terminala nego željeznički kolodvor >:D:

Jesi li kada razmišljao o tome da u buseve ubaciš vozače i ponekog putnika :>idea: :?:
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Pa jesam, ali nikad nisam krenuo u potragu za tim ljudovima...
Sigurno bi to bio zgodan detalj...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Jedan moj novi MAN od Herpe...



Uz njega MB od Wikinga:
 

Attachments

  • 2008-11-04_Herpa_MAN (1).JPG
    2008-11-04_Herpa_MAN (1).JPG
    82.1 KB · Pregleda: 148
  • 2008-11-04_Herpa_MAN (4).JPG
    2008-11-04_Herpa_MAN (4).JPG
    100.5 KB · Pregleda: 149
  • 2008-11-04_Herpa_MAN (5).JPG
    2008-11-04_Herpa_MAN (5).JPG
    178.4 KB · Pregleda: 152

speed

Član foruma
veoma lijep MAN Thommo :)
Imam i ja dva takva... daj da te pitam, jesi i ti dobio štitnik protiv sunca(crni- što dođe iznad šoferšajbe) i donji spojler s njim? Također, da te pitam, što se nalazi ispod kabine? Motor, je :) Nego jel isto 10 cilindara...? To te pitam jer baš me zanima, jel standardno npr. Herpa stavlja motore u sve kamione istog proizvođača... Jer zna se dogoditi da puknu oznaku snage motora na kabinu, a motor ispod kabine ne odgovara... npr. recimo Scanija, na kojoj piše 420ks, a ispod je 8 cilindara, a recimo u stvarnosti je na takvom motoru 6 cilindara... Tako da mislim da na sve npr. Scanije stavljaju iste motore... Znači, da ne idu kao u stvarnosti, gdje postoje npr. 4, 6, 8... cilidnara... dok ovi u HO stave samo jedan od tih motora... barem mi se tako dosada čini...
Je ga idem u detalje :) To te pitam jer stvarno mi je drago kada se nekada (pogotovo na ovakvim skupljim modelima) vodi briga za detaljima... jer ipak ako je vjerna replika, a nerijetko je platiš 25eura( da ne spominjem i duplo)...
npr. Rietze je bio na svog dvoosovinskog Actrosa tegljača stavio oznaku 2548... a da stvar bude gora, oznaka 2548 je za troosovinski kamion... što i značilo da su istu kabinu, s istim natpisima koristili za sve... mada su mogli oznaku skinuti...
jer što je-je... ako znaju naplatiti, neka i naprave odličnu obradu... a to znaju, jer ima predivnih modela :)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Speed, dugo te nije bilo u temi! ;) Velkam bek!

Ovaj MAN sam osvojio na ebayu za 2€, pa sam mislio da nije bog zna što, a ustvari je ispalo da je baš kvalitetan model!

Štitnika nije bilo, samo dva retrovizora koja sam montirao. Motor sam ti slikao, pa ti vidi - mene ne smeta čak i ako ima koji cilindar viška! :D

2008-11-09_MAN_motor.jpg
 

speed

Član foruma
Thommo kaže:
Speed, dugo te nije bilo u temi! ;) Velkam bek!

Ovaj MAN sam osvojio na ebayu za 2€, pa sam mislio da nije bog zna što, a ustvari je ispalo da je baš kvalitetan model!

Štitnika nije bilo, samo dva retrovizora koja sam montirao. Motor sam ti slikao, pa ti vidi - mene ne smeta čak i ako ima koji cilindar viška! :D

ma nemam baš vremena nešto pa... tnx.

i ja sam retrevizore montirao... moram poslikati, nisam odano stavio koju sliku... čim uhvatim vremena, lijepim na forum :)

a što se tiče cilindara, je isti su motori... ali nema veze... bolje! sada možeš se pohvaliti da ti kamion ima 500ks... jer 10 cilindara kod tog MAN-a daje 500ks... :) a to je super!!!

EDIT: evo slika



a ovi crni djelovi su se naknadno ljepili, kao i retrevizori...:

 

speed

Član foruma
ajd kad sam se već uhvatio slika, evo još koja...
Setra i Mercedes- Čazmatrans; za Setru se još jednom zahvaljujem Coyoteu:







inače zalijepio bih ja i na nju retrevizore i brisače... e, ali je kupih za 5€ i tako njih ne dobih... ali kako kažu "nemoš imat i novce i ovce"... :) isti slučaj i s Mercedesom...

i još za kraj- MAN. Nije neki poznati proizvođač, ali iz Njemačke je... simobličnih 5 kuna sam ga platio! Prikolicu sam ja lijepio...





te za kraj Volvo (Italeri), sa prikolicom Ariel:



 

Thommo

 
Osoblje foruma
Speed, zanimljivi modeli! ;) Čazma MB je baš simpatičan.

Italeri? To su oni avioni za slaganje/farbanje, 1:72 i slično? Nisam znao da proizvode 1:87 modele!
 

speed

Član foruma
Thommo kaže:
Speed, zanimljivi modeli! ;) Čazma MB je baš simpatičan.

Italeri? To su oni avioni za slaganje/farbanje, 1:72 i slično? Nisam znao da proizvode 1:87 modele!

da, oni inače imaju makete, kao što si rekao 1:72, a imaju i veće 1:24/25 (ugl. cestovna vozila)... a ovog volvoa, kao i Iveca Stralisa nađoh u Land og Magica... koliko se sjećam, cca 50-ak kuna je bio 1 komad...
Inače se lijepu još neki dodaci, poput retrevizora, rezervne gume, stražnjeg branika na retrevizorima i sl. ... ali imaju i zanimljivih detalja, poput registarskih oznaka...
No modeli su malo smanjeni po pitanju gabarita... ovakav je bio Volvo, ali sam mu poluprikolicu stavio drugu, jer ova je stvarno prekratka, i iskreno, pomalo ružna...:

http://www.87thscale.info/images/OF_Volvo-Alitalia.jpg (u stvarnosti je puuuno ružnija...)

inače, kako sam već rekao postoji Iveco...:

http://www.87thscale.info/images/Italeri50.jpg (ovog ja imam)

...a postoji i u ovoj verziji, u kojoj je poluprikolcia puno ljepše dorađena. Nažalost, mislim da ga u LoM-a nema, jer je on iz neke drugačije serije... drugačije upakiran i sl. :

http://www.87thscale.info/images/Italer ... ptruck.jpg

a evo i Actrosa. Njega sam nedavno vidio u Splitskom LoM-u, ali nisam ga uzimao... mada bi se kamion isplatilo, dok poluprikolica ipak ne...:

http://www.87thscale.info/images/Italer ... s-SEUR.jpg (u Splitu je cijeli bijele boje)

no, sve u svemu, modeli kamiona nisu loši. Ali prikolice, poneka završena obrada kvare sam model. S obzirom da su iskusni i već imaju tradicije u većim modelima/ maketama, ovo je pomalo razočaravajuće... također, da spomenem da je Made in China u potpisu... a što se tiče matarijala od kojeg su proizvedeni... kabina metal, ostalo plastika...
pa savjet jedan za sve one koji bi uzimali ovakve modele... :)
Isplati se uzeti, cijena ok, ali prikolice, završna obrana... pljaf... zato svi oni koji bi uzeli, najbolje kupiti, isključivo zbog kamiona... kasnije maknuti njegovu prikolicu i staviti nekakvu od low- coast kamiončića- odgovaraju si...
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Thommo kaže:
Wile E Coyote kaže:
Ovog sam dovršio neki dan.
Pri kraju je i Čazmatrans Cityliner N1116
Koji je tip busa, MB? Model je Rietze?

Da to je Mercedes Benz O303 i proizvođač je, naravno Rietze. Radio je i Wiking MB O303, ali je bio nešto slabiji u detaljima.
 

speed

Član foruma
viđao sam i ja dosta 303-ica od wikinga... ali nego jel znaš imaju li retrevizore, odnosno jel se dobiju, kao kod još nekih wiking modela autobusa?

btw pohvale na neoplanu! Koliko si ih već "izbacio" hoćeš razmotriti da nam ih prodaješ putem leasinga, he, he, he... ;)
 

Mr.Joe

R.I.P.
Ovo sam danas kupio kod mađara u robnoj kući Tesco.Mercedes.Jeftino oko 1.5 Euro po komad.
 

Attachments

  • PB130001.JPG
    PB130001.JPG
    71.4 KB · Pregleda: 375

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh