JŽ/SŽ 342 - model i prototip

wiggum

Veteran foruma
Definitivno si u pravu što se tiče giganta. Ali kod mopeda nije tako i nebi uopće trebalo biti problema s digitalizacijom. Kao što nik kaže, Acme uči na greškama i svaku novu seriju modela poboljšavaju.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Kolega Luca je već dobio svog Mopeda! :palac_gore: Čestitke!

sdc16548.jpg


sdc16530.jpg


http://trainpagesofluca.net/stavek/modeli-e.html
 

nik

Veteran foruma
Hmmm... kakva su to tri fonta u dvije boje na jednom broju (predzadnja slika)...? :??:
 

Aljaz

Član foruma
nik kaže:
Hmmm... kakva su to tri fonta u dvije boje na jednom broju (predzadnja slika)...? :??:

To je sasvim običan pojav na vozilima SŽ ;)

Za usporedbo stavljam ostale tri broje sa Mopeda.

img0624.jpg


img0626.jpg


img0628.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Možda je tako na originalnoj 004? :??:

Aljaž, tvoja? Volio bih čuti kakve su vozne osobine? Je li to na razini Roca?

Tisak je vrlo kvalitetan! :palac_gore:
 

wiggum

Veteran foruma
Na Mopedu je vjerojatno tako jer su naknadno na SŽ-u dodavali punu UIC numeraciju, a orginalan font za slova nisu imali. Tako je i danas i kada zakrpavaju brojeve na lokomotivama. Evo 3 primjera (Kenedi, Pendolino, Jenbah)







I na putničkima imaju nekoliko različitih fontova koje koriste (ili cijela numeracija jedan font ili u jednoj numeraciji 2 fonta). Uglavno normalna pojava na SŽ-u.

Moram reći jako čisti tampon tisak, i zbilja mi je drago da su brojevi tako vjerno preneseni u različitim fontovima kao na orginalu. Veselim se svojem primjerku! klopa

Aljaž, hvala za fotke!
Imaš li možda fotke oba boka?
 

Aljaz

Član foruma
Thommo kaže:
Možda je tako na originalnoj 004? :??:
Na žalost nemam baš dobrih fotografija originalne četvorke, ali svejedno mogu vidjeti da su oznake napisane sa više fontovima, bojama.... (već je @wiggum pokazao na kakav način).

Thommo kaže:
Aljaž, tvoja? Volio bih čuti kakve su vozne osobine? Je li to na razini Roca?
Da, danas je došla u moj depo :ples .
Što se tiće voznih osobina ti zasada ne mogu ništa reći, jer trenutačno nisam kod makete. Vjerovatno ću tek danas (tj. petak) popodne napraviti prve krugove.

wiggum kaže:
Imaš li možda fotke oba boka?
Da, ovdje su:

img0629.jpg


Full rezolucija

img0633.jpg


Full rezolucija
 

Aljaz

Član foruma
Evo, jučer i danas sam napravio prve (kilo)metre sa Mopedom na DC analog sustavu. Ovdje je moje laično mišljenje.

Lokomotiva je i sa tehničke strane vrlo dobar model. Motorić ima vrlo zanimljiv zvuk koji tjekom rada u nekim momentima čak podsjeća na pravog Mopeda. Vozne osobine su na dosta visokoj razini. Mala zamjerka možda ide jedino konačnoj brzini (ravnina, bez vagona) koja je nešto manja kao kod sličnih lokomotiva, ali sa druge strane ima dovoljno snage, da bez problema povuće uzbrdo neki teški teretni vlak. Vožnje preko skretnica nisu nikakav problem....
Svjetla svijete odlično - na DC analog se upale još prije lokomotiva počinje sa micanjem.

Kad sam po forumima čitao šta se sve piše o ACME modelima (i onda o samom Mopedu), bio sam pomalo zabrinut, ali sada vidim da ništa od toga ne dolazi u obzir - one sitni detajle koje su promašili se praktički golim okom ne vide. Kao što sam već o prethodnim postovima napisao, ja sam vrlo zadovoljan sa lokomotivom :ples :ples .
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Aljaz kaže:
Evo, jučer i danas sam napravio prve (kilo)metre sa Mopedom na DC analog sustavu...

Kad sam po forumima čitao šta se sve piše o ACME modelima (i onda o samom Mopedu), bio sam pomalo zabrinut, ali sada vidim da ništa od toga ne dolazi u obzir - one sitni detajle koje su promašili se praktički golim okom ne vide. Kao što sam već o prethodnim postovima napisao, ja sam vrlo zadovoljan sa lokomotivom :ples :ples .
Čestitke na lijepom modelu!

Ja čekam 1061/362... Ako se ACME ne odvaži na ovaj korak, "shame on them"... :D Bit će im na vlastitu štetu!! :uvrnut
 

Mon

 
Osoblje foruma
Aljaze, prekrasan je model, zelim ti dugo uzivanje u i sa njim! :palci_gore:

Thommo kaže:
..."shame on them"... :D Bit će im na vlastitu štetu!! :uvrnut
Thommo, pridruzujem se cestitki ACMEovcima! :D
 

nik

Veteran foruma
malimiha kaže:
Je li istina da model SŽ 342 slabo vuče u usponu, da motor nema momenta?

Lp
Mihael
To kako lokomotiva vuče na usponu obično ovisi o njenoj masi kao i koeficijentu trenja između kotača i tračnice tako da to nema puno veze sa motorom...
 

nik

Veteran foruma
U ruke su mi došla dva Mopeda; moj i od Željka Halambeka. Prilično dobro i tiho voze ali tek nakon 'malog servisa'. Na jednom nije 'kliknuo' poklopac koji drži puž na postolju a na drugom je silikonska folija kojom je motor 'uglavljen' u frem strugala po zamašnjaku i kočila motor, uz škripanje. Osim toga model je uredno napravljen iako ima dva tehnička rješenja koja me ne vesele i treće koje je prilično loš izbor konstruktora ali o tome nešto kasnije.

Do sada nitko nije komentirao nekoliko indikativnih tekstova u uputi koja se dobije uz lokomotivu. Naslovljena je kao JŽ-SŽ 342 a u popisu dijelova se navodi SŽ pantograf u dvije verzije; sa originalnim ili sa novim klizačem. Ovaj model ima novi klizač.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh