Model JZ 661 Kenedija u 1:87

nik

Veteran foruma
HŽ 2061-023 dok je još vozila.
HZ_2061023.jpg

Karlovac, 31.7.2000.
I u Moravicama.
hz2061023100pv.jpg
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ja ovdje još uvijek vidim 661 217 i to će uvijek biti ta lokomotiva za mene. A na sve ostalo imam samo jedno za reć: :wc:
Pa ako već pišemo o brojevima lokomotiva, ta 217 za neku zelenu HŽ varijantu kao 2061 023 (bez ikakvih posebnih troškova), je jedini logični izbor! A još više k tome, što ju imamo fotodokumentiranu!!

Inače, ja ju doma svaki dan gledam u JŽ varijanti :plaza::

JZ 661-217 (1).JPG
 

damir661

Veteran foruma
U Sloveniji su ta vrata na svojim loksama malo pretumbavali kod održavanja, pa zato te anomalije...
Dešavalo se to i na beogradskim, samo je uglavnom bio slučaj sa druge strane kraćeg kraja.

No, ja bih pored Nik-ovih predloga ipak dodao još jednu verziju, a to je obična 100 ili 200 ali sa prugastim raonikom i livenim grbom (kao 228 na slici s prošle stranice), jer su ipak u toj kombinaciji provele najveći deo svog radnog veka, obuhvatale bi period 1970.-1990. Posebno važi za beograske lokomotive, jer se na njima natpisi nisu menjali sve do samog kraja osamdesetih.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Gospodo,ulovite se ovakvih stvari.
Prestanite biti kolekcionari i sakupljaci neceg nepostojeceg.
Ako nesto zelite,onda si dajte malo truda i probajte to napraviti u svome trosku i vremenu.
Potrosili ste par strana foruma i sto ste zakljucili ,da niste nista napravili?
I jos cete potrositi toliko,lupajuci praznu slamu, a od, Kenedija nece biti nista dok necete cdobiti
gotov model po kojemu ce se s...i
(srati,svatko ce izraziti svoje cijenjeno misljenje i opet cete zakljuciti nista....)
Sto ste zakljucili,bas nista,cekate na gotov model,ili se primite posla i napravite sami model koji zelite.
Od ovih 10 strana foruma sam ja dobio puno informacija,slika,koje cu upotrijebiti i za osobnu upotrebu
da ovaj svoj Mehano model pretvorim u nekaj ozbiljno.
A vi ostali cekajte,placajte cuda para za kvazi preradjene Mehano modele.
13.JPG 16.JPG 17.JPG
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Gospodo,ulovite se ovakvih stvari.
Prestanite biti kolekcionari i sakupljaci neceg nepostojeceg.
Ako nesto zelite,onda si dajte malo truda i probajte to napraviti u svome trosku i vremenu.
Potrosili ste par strana foruma i sto ste zakljucili ,da niste nista napravili?
I jos cete potrositi toliko,lupajuci praznu slamu, a od, Kenedija nece biti nista dok necete cdobiti
gotov model po kojemu ce se s...i
(srati,svatko ce izraziti svoje cijenjeno misljenje i opet cete zakljuciti nista....)
Sto ste zakljucili,bas nista,cekate na gotov model,ili se primite posla i napravite sami model koji zelite.
Od ovih 10 strana foruma sam ja dobio puno informacija,slika,koje cu upotrijebiti i za osobnu upotrebu
da ovaj svoj Mehano model pretvorim u nekaj ozbiljno.
A vi ostali cekajte,placajte cuda para za kvazi preradjene Mehano modele. View attachment 75790 View attachment 75791 View attachment 75792

Svaka čast tebi na radu i trudu, međutim šta ti nama želiš poručiti?
Naši razgovori nisu lupanje prazne slame!
Kakav je ovo nervozan nastup uopće??
Jesi li ovaj svoj model tu nama došao pokazati kao konkurenciju onom šta mi priželjkujemo?!?

Ovaj svoj model koji je polu-fantazija?
Koja ti je ovo lokomotiva uopće?
I o kakvim kvazi prerađenim Mehano modelima pričaš?

Meni ovo tvoje izgleda kao kvazi prerađen Mehano model i za takvo što ja sigurno ne bih dao niti 100 kuna.

Molio bih te da ne raspredaš ovdje o tome tko će za šta i koliko svog novca dati. Neukusno je.

Sredi se čovječe i nastavi pratit temu normalno, ako već kažeš da ti dobro koriste informacije i slike.
 

tomislavm

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
O ho ho, polako vas dvojica, Tomislav je samo dao svoje mišljenje koje vam se može ili ne mora svidjeti. Što se tiće njegove prerade, obzirom da je koštala cca 100 kuna ili vam ga 15 eur i za prvi pokušaj je sasvim ok. Raspredat o bojama, širini crte, gdje je neka pločica, kakav je logo, miriši na to da kad model dođe jednog dana, da pola vas neće biti zadovoljno i na kraju ga neće kupiti, a ako će koštati 300+ eura, a neće imati u sebi barem 200 g 24 karatnog zlata moje vagone će i dalje voziti 103, 140, ...
 

nik

Veteran foruma
Dešavalo se to i na beogradskim, samo je uglavnom bio slučaj sa druge strane kraćeg kraja.

No, ja bih pored Nik-ovih predloga ipak dodao još jednu verziju, a to je obična 100 ili 200 ali sa prugastim raonikom i livenim grbom (kao 228 na slici s prošle stranice), jer su ipak u toj kombinaciji provele najveći deo svog radnog veka, obuhvatale bi period 1970.-1990. Posebno važi za beograske lokomotive, jer se na njima natpisi nisu menjali sve do samog kraja osamdesetih.
Liveni grb se lako naknadno doda na ovu bez grba a jednobojna ralica se znala zadržati i duboko u sedamdesete tako da ovaj 'prvi' model sa moje 'liste' djelomično pokriva i to što si ti spomenuo. Ako se napravi gotovi model sa metalnim grbom i prugastom ralicom to bi opet trebala biti beogradska/novosadska lokomotiva iz epohe 4b a pitanje je da li tržište može 'progutati' dva tako slična modela (razlika samo u grbu). Ne kažem da ne može ali je upitno (ja bi vjerojatno čak i kupio obje). Ako bi se radila oba modela onda bi svakako jedan trebao biti beogradska a drugi novosadska varijanta dok prištinska nema smisla.

To je ovakva kombinacija samo treba biti podserija 200 a ne 100 kao na slici.
Jugoslovenske-%C5%BDeleznice-JZ661-no-113-Split.jpg

Split krajem 80-ih.
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Liveni grb se lako naknadno doda na ovu bez grba a jednobojna ralica se znala zaderžati i duboko u sedamdesete tako da ovaj 'prvi' model sa moje 'liste' djelomično pokriva i to što si ti spomenuo. Ako se napravi gotovi model sa metalnim grbom i prugastom ralicom to bi opet trebala biti beogradska/novosadska lokomotiva oz epohe 4c a pitanje je da li tržište može 'progutati' dva tako slična modela. Ne kažem da ne može ali je upitno (ja bi vjerojatno čak i kupio obje). Ako bi se radila oba modela onda bi svakako jedan trebao biti beogradska a drugi novosadska varijanta dok prištinska nema smisla.

To je oavkva kombinacija samo treba biti podserija 200 a ne 100 kao na slici.
Jugoslovenske-%C5%BDeleznice-JZ661-no-113-Split.jpg

Split krajem 80-ih.


može biti 661 255 :slinim:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
pitanje je da li tržište može 'progutati' dva tako slična modela (razlika samo u grbu).
ali je pitanje da li nas ima dovoljno za rasprodati toliko varijanti...

...da vidimo prvo hoće li se uopće izrealizirati ovaj model i hoće li tržište progutati te predviđene 3 verzije, nekoliko različitih brojeva (govori se o 5 brojeva) i 7 bojanja.'! :vrag3:
 

SBB-CFF-FFS

Aktivan član
Supporter (2016)
Nik, malo se puno služiš fotografijama koje su u mojem vlasništvu :spank:

šalim se naravno, ja volim da se slike raspačavaju okolo i to bez potpisa!! Ove slike koje si tu ubacio sam napravio kao screen shot dok su još bile na ebayu, kupio sam originalne dijapozitive ovih fotografija (a ima ih još) od gospodina koji ih je i uslikao u to vrijeme dok je putovao Jugoslavijom :)

sorry na malom OT ;)
 

nik

Veteran foruma
...da vidimo prvo hoće li se uopće izrealizirati ovaj model i hoće li tržište progutati te predviđene 3 verzije, nekoliko različitih brojeva (govori se o 5 brojeva) i 7 bojanja.'! :vrag3:
Pa ovih recimo 5-6 koje ovdje spomijem (3xJŽ, SŽ, HŽ i možda ŽS) bi se taman uklopilo u najavljeno kad dodamo varijante za Izrael i Hong Kong (ja samo ta tržišta vidim izvan modela sa područja exYU). Tri verzije mogi značiti YU verziju, Izraelsku verziju i Hongkošku verziju a bojenja 'JŽ crtu', 'SŽ crtu' i 'HŽ crtu' dok pet brojeva može razlikovati JŽ brojeve i natpise od SŽ i HŽ. Teško je baš točno dešifrirati šture podatke o najavljenom.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh