Moj prvi pokušaj prerade modela H0(1:87)

  • Thread starter Anonymous
  • Datum prvog posta
A

Anonymous

Guest
djzlaja kaže:
Telige,
misli da ti ovaj zadnji MB za vuču nije u mjerilu????
Inače Siku modeli su sasvim OK Slažem se s time.. neki manje neki više..
Iako u usporedbi s Herpom na istoj diorami malo ipak gube na vjerodostojnosti...

Vidi se po onoj hidraulici iza, da je u reali takva, bila bi preko 3,3m širina kamiona zbog toga. Najlakše je utvrditi da li je Siku u mjerilu ili nije po kotačima. Na igračke stavljaju one bezvezne,plastične (kao što je na dotičnom Actrosu)koji ne liče ničemu dok na one u mjerilu stavljaju dosta dobru imitaciju pravih kotača sa gumama, ali doslovno sa gumama što se meni osobno izuzetno sviđa. Uz to vidi se i po pakiranju na kojem ukoliko je u mjerilu uvijek piše u kojem je mjerilu model, a ako nema upisanog mjerila znači da je to nije model u mjerilu već igračka.
Što se tiče vjerodostojnosti diorama Herpa / Siku: Herpa je vjerodostojna samo u klinički čistim uvjetima i bez previše premještanja jer je problematična za čišćenje i lomljiva, dok je Siku bolji za diorame u "prljavštini" ( zbog realnijeg prikaza kada se koriste prirodni materijali poput šljunka, pijeska, kamenja, zemlje) zbog lakšeg čišćenja i robusnije konstrukcije od metala. Znači Herpa za prikaz diorama na cesti i gradovima, a Siku za građevinu i poljoprivredu. Tu mislim na način kako ja radim diorame, privremeni, samo za fotkanje a zatim pospremanje.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Evo, malo ću uskočiti u temu, ak offtopičarim, Thommo, briši.

Povela se rasprava o Siku modelima. Jesu li dobri ili nisu. E, pa kako koji. Ovi Siku tegljači sa posljednje hrpe slika su još OK. I ja imam dva takva i sasvim sam zadovoljan s obzirom na cijenu, ali ih ipak na maketi ne bi stavio u prvi red nego u sporednu ulicu. Zašto? Koliko god krhki Herpa/Busch/AWM/Wiking modeli bili, oni su upravo ono što trebaju biti! Kolekcionarski umanjeni primjerci originala. I oni idu u prvi red. Evo, pogledajte kod Siku MAN-ova kak izgledaju farovi...čak nisu ni pofarbani. Pogledajte kod "skupih" proizvočađa, to je poseban komad plastike..i žmigavac također. To je majstorstvo pri izradi alata i vjernost originalu. To se ručno sklapa i to onda ima svoju cijenu. Kuke? Kolekcionarima ne trebaju "robusne" kuke, oni se s modelima ne igraju. Igračke imaju predimenzionirane kuke koje će izdržati igranje.
Ukratko, čim model ima više zasebnih krhkih plastičnih dijelova, tim je sličniji originalu.
Eto, tak je to kod mene.
 
A

Anonymous

Guest
Svi pljujete po Siku ali svi imate barem jedan njihov model,po vlastitom priznanju. Čemu ako vam ne valja??? Za prerade baš i nije. Za to su puno bolji no name kinezi koji su jeftiniji od Siku modela i lakše ih je prerađivati.
Mene nije sram kazati da u svojoj kolekciji imam i Siku modele, kao i no name kineze, ali imam i Herpu ( više nego Siku modela), Wiking, Schuco, Busch i nekoliko modela u drugim mjerilima: 1:43 2 kom(Scania autotransporter sa tandem prikolicom i MAN tegljač sa cisternom od New Ray koji izgledaju detaljno kao i Herpa, iako nisu u istom mjerilu, ali su jeftiniji od najjeftinijih Herpinih tegljača bez prikolice i razmišljam da prijeđem i na to mjerilo jer New Ray ima solidnu ponudu u 1:43) , jedan mikser MB Actros od Brudera u mjerilu 1:16( prvenstveno igračka, ali proizvedena u mjerilu pa ima i kolekcionarsku vrijednost- jedan Nijemac je od takvog modela izradio RC model vrijedan preko 3000 eura) te nekoliko auta 1:24 od Bburaga, Revella i Maista, sve kitovi koje sam sastavljao sam. Ni jedan od ovih modela nije kupljen preko interneta, sva sam ih sam kupio u dućanima širom Europe(zbog posla sam puno putovao). Vjerojatno sam što se toga tiče, u današnje vrijeme, jedan od rijetkih koji nabavlja modele na takav način.
E, sad, ako je bit kolekcionarstva sakupljati samo ekskluzivne modele( takve ovdje i nisam baš primjetio, nema ni jednog Herpa modela od 50 i više eura) i pljuvati po svemu što se u to ne uklapa tada ja nisam kolekcionar.
Onda ovako, ja kao sakupljač ovih igračaka koje liče na kamione i prerađivač istih, kažem da je to moja hrpa igračaka, meni draga i ja kao njezin vlasnik odlučujem što može ući na tu hrpu shodno mojim interesima i mogućnostima. I dozvoljavam sebi kao dugogodišnjem sakupljaču, uspoređivati igračke proizvođača koji se nalaze u toj mojoj hrpi igračaka, odnosno njihove prednosti i mane na osnovu iskustava sa njima.
Nadam se vidjeti vaše 1:87 kolekcije Herpa, AWM, Roco,Wiking, Kibri,Norev,Italeri,Ritze,Corgi,Brekina,Joal modela, ali bez onih ispod 30 eura( netko je kazao da pravi modeli stoje preko 30 eura). Baš me zanima koliko bi se takvih modela našlo.Ja ostajem kod svojih skromnih igračaka i njihovih prerada.
Shodno tome da ja nisam kolekcionar modela, već sakupljač igračaka ova moja tema je na skroz, ne krivoj temi, već na krivom forumu.Pokušat ću naći forum gdje se mogu uklopiti.
Herbie, isprika prihvaćena, ustvari nisi se ni trebao izvinjavati jer ja imam samo jednu igračku(Herpin MAN 8x4 specijala, 32 eura) koja bi mogla ući pod model, a znaš onu, jedan ko nijedan, ispada da nemam ni jedan model,a kamoli kolekciju, a ti si se izvinjavao zbog omalovažavanja moje kolekcije koja ustvari ni ne postoji. Izgleda da ja dugujem ispriku, ne samo tebi, već i mnogim drugima jer sam objavio u temi o modelima svoju kolekciju modela, a u biti to uopće nisu modeli.A ovdje otvorio temu o preradi modela.
Ja bio godinama u uvjerenju da sakupljam modele.
Čovjek uči dok je živ.
 

vule

Poznati forumaš
kolege ,stanite na loptu,svaki od nas skuplja i prerađuje kaj hoče i u svojim mogučnostima,a novčana vrednost modela meni ne igra ulogu ,detalji su Ok,ako ne neke doradim,ali započinjati svađu oko tako banalne stvari je bez veze..........
diorama1200111022.jpg

no namenabavljen kod Conrada meni je super :citaj:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Daj Tegli nema potrebe za tekstom ovim..
Zašto se ljutiš.. ljudi ostavljaju svoja mišljenja i to su bila mišljenja u svezi uklapanja modela na dioramu ili maketu.. nitko nije nikoga podcjenjivao ni već šta..
Također nije nitko rekao ništa protiv Sikua..ja to nigdje nemogu pročitati?? Kuka je takva kakva je i to ima mane i prednosti...
Nema potrebe za time.. sva su poređenja bila tipa npr Mercedes je bolji od Golfa , a i od Audija, a netko misli da je možda Audi top??? nećemo se ljutiti ako netko vozi tu marku pa se sad ljuti jer se nekom nesviđa?? :) :) :) :)
Tvoja kolekcija je hvale vrijedna i mislim da svi to priznaju i ostavili su komentar uključujući i mene..
Osobno i ja imam dosta i to baš dosta Sikua u kolekciji http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=41&t=1482 i rekao sam da su sasvim OK.. i to je to.. Herpi dajem prednost na detaljima, isto je i Wiel E Coyote potvrdio i to je to...
 

Herbie

Član foruma
Meni je sad jako zao sto sam unio nemir izmedu clanova foruma. Napisao sam Teligeju, a i sada pisem svima Vama da mi nije bio cilj napadati nikog od clanova foruma ili njegove kolekcionarske zbirke. Svatko skuplja sto zeli i ureduje na nacin koji zeli.

Iz iskustva znam (ostalo je par kamiona nedovrsenih, a i dio bacenih) da nije lako preurediti kineski kamion pa su tvoje slike i opisi preuredenje dobrodosli na forumu.

Slazem se s Vuletom da trebamo stati na loptu i zaboraviti da je ova rasprava zapocela.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Wile E Coyote kaže:
Eto, tak je to kod mene.

Ja sam napisao svoje mišljenje o modelima, a to valjda smijem. Nikad nikome nisam rekao da je moje mišljenje apsoluno mjerilo. Svak skuplja što mu je drago i svak ima svoje kriterije pri odabiru. Kad bi svi bili isti svijet bi bio prokleto dosadno mjesto. Imam i Siku, i Bruder i kineske "no-name" na kojima sam učio prerađivati, i one "yes-name". Dozvolio sam si, po svom viđenju, usporediti proizvođače i modele, a možda nisam trebao jer se to izvrće. Pljuvao nisam nikoga niti etiketirao, a samoidentifikacija je nešto drugo...

E, sad, ako je bit kolekcionarstva sakupljati samo ekskluzivne modele...
Gdje sam ja to napisao?
ali bez onih ispod 30 eura( netko je kazao da pravi modeli stoje preko 30 eura).
Tko i gdje?
jer sam objavio u temi o modelima svoju kolekciju modela, a u biti to uopće nisu modeli.
Sve su to modeli, samo neki su vjerniji originalu više, neki manje, dozvoli da postoje kvalitativne razlike a da se pritom ne osjećaš više ili manje modelarom, kolekcionarom ili kak već hoćeš. Uostalom ni oni +30€ nisu svi napravljeni točno u nulu.

telige kaže:
Ja radim diorame i ne usudim se raditi sa Herpama jer su prekrhki.Jesu detaljni ali su preskupi za tu kvalitetu materijala..

Tvojim načinom razmišljanja sad bi ja trebao biti povrijeđen jer izgleda da bacam uzalud prevelike novce za Herpu/AWM...... A nisam jer nema potrebe za to, jer svatko ima svoj kriterij, očekivanja, potrebe, nastojanja, mogućnosti....To znaju i proizvođači pa zato i nude proizvode različitih cjenovnih i kvalitativnih razreda za svoju ciljanu skupinu kupaca. I pri tom Herpa ne misli da su Siku sakupljači ne-kolekcionari...Niti ja!

Na kraju, ako sam te povrijedio, ispričavam se, nije mi to bila namjera.
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ja se također ispričavam ako sam kolegu uvrijedio..
Kolega ja željim da ostaneš na forumu.. nitko sretniji od mene svakom tvojom novom preradom i novom slikom modela :palac_gore: :palac_gore: :palac_gore: :palac_gore:
Čitamo se i u buduće... :palac_gore: :palac_gore: :palac_gore: :palac_gore: :palac_gore:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Kolege "cestovnjaci", mislim da je ova malkice oštrija razmjena mišljenja i izvinjavanja nepotrebna. Podrazumijeva se da svaki član ima svoje mišljenje, i slobodan ga je dati na uvid svima, sve dok je u granicama normalnog ponašanja. Normalno je da će netko više cijeniti Herpu, jer ima gomilu detalja, a nekome će robusnost Sikua biti super.

Ja nisam primijetio neko "tjeranje" ekskluzive na našem podforumu. Osobno imam dosta Herpa kamiona, ali ni jedan nisam platio više od 16, 17 eura... Na ebayu ih se da naći za tu cijenu, koju smatram opravdanom. Siku modeli u mjerilu znaju biti fantastični - kolega John ima utovarivača za kojeg je rekao da je jako, jako realan!

Inače, ja sam na neki način pokrenuo ovaj podforum, i baš mi je OK da se iskristalizirala ekipa forumaša koja voli cestovna vozila. Vaše kolekcije, a posebno prerade stvarno znaju biti super. Cijeli "malezeljeznice.net team" zaista jako cijeni doprinos svih vas kojima su kamioni u krvi: Speed, Telige, Herbie, Wille Coyote, Vule, Zlaja,... (sorry ako sam koga zaboravio).

Tako, vratimo se sad na pravi kolsijek.... ovaj, kolnik.... :palac_gore: >:D: >:D:
 
A

Anonymous

Guest
Ja dajem potporu svima. To su vaši vlastiti novci i radite s njima što je vama na volju.


Mnogi su rekli da ne idu u birtiju i kladionicu pa troše na željeznice. Jako pozitivan stav. Na žalost, u meni tuče jaka hard rock krv koja mi mazne lovu na muziku i birtiju. Stoga na kamione gledam ovako; Nema šanse da dajem preko 25 kuna (3€) za kamion. Kupio sam samo takve kineske i nema šanse da pljunem 50€ za kamion zato jer ima lijevu gefufnu na cincilatoru. Radije ću napiti svoju bandu za te novce ili kupiti lokomotivu. :D Kamioni su statički i kupujem ih samo zato da cesta nije prazna, a i to diže samu bit okoline.

Eto... Svatko radi kako želi.

Keep on rockin'
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Sad ću se ja na Nightraina naljutiti.. hehehe ;) ;) naravno šalim se..
Pa i nije neka opasna rasprava bila al ja sam se ispričao naravno jer se kolega naljutio i želim dati doznanja da nemisli nitko loše čak suprotno...i cijenim kolegu Teglija
Inače neznam kako smo završili na temi "ekskluzive" jer ustvari nitko je nije ni spominjao ni kitio se ekskluzivom ni skupoćom..
U mojoj kolekciji ima komada koji idu preko 20,00 EUR mislim da to i nije neka ekskluziva. jeste skupo i preskupo za naše uvjete (nažalost moram reći) ali i Siku košta npr Man tegljač s rovokopačem oko 25,00 EUR (mislim da sam ga toliko u Muleru platio) dakle i Siku upada po dosta modela u čak i "skuplje" modele..a ekskluziva od 50,00 EUR s ručno bojenim kamionima airbruschem od Herpe recimo meni uopće nisu interesantni..
Misli da je poanta bila da cijena koštanja izrade i realnosti Herpe nad Sikuom ima ipak svoju cijenu i to je to..(uz dužno poštovanje Siku marci koju svi kupujemo i nepada mi napamet pljuvati po njoj)..
neželim braniti (ispravka nema potrebe braniti) kolegu Wiel E Cojota al mislim da je to poanta bila i da čovjek koji ima tako odlične prerade naših domaćih buseva (evo recimo meni su oni "ekskluziva") se vodio tom mišlju iz praktičnih primjera i iskustva s preradama i ništa drugo
ja znam da se kolega tegli nije naljuti i da ćemo nastaviti naše pretresanje cestovnih modela jer ja sam od njega naučio dosta stvari, vidio dosta novi modela, dobio ideja za prerade..itd.itd..
a moderator ili administrator bi mogao ovo sve zadnje i pobrisat jer onako kad čitam imam osjećaj da bi nam se slučajni prolaznici kroz forum malo i nasmijali..
a mislim da smo sve ubiti i riješili i da smo na istom tragu..svi
 
A

Anonymous

Guest
Wile E Coyote kaže:
Wile E Coyote kaže:
Eto, tak je to kod mene.

Ja sam napisao svoje mišljenje o modelima, a to valjda smijem. Nikad nikome nisam rekao da je moje mišljenje apsoluno mjerilo. Svak skuplja što mu je drago i svak ima svoje kriterije pri odabiru. Kad bi svi bili isti svijet bi bio prokleto dosadno mjesto. Imam i Siku, i Bruder i kineske "no-name" na kojima sam učio prerađivati, i one "yes-name". Dozvolio sam si, po svom viđenju, usporediti proizvođače i modele, a možda nisam trebao jer se to izvrće. Pljuvao nisam nikoga niti etiketirao, a samoidentifikacija je nešto drugo...

E, sad, ako je bit kolekcionarstva sakupljati samo ekskluzivne modele...
Gdje sam ja to napisao?
ali bez onih ispod 30 eura( netko je kazao da pravi modeli stoje preko 30 eura).
Tko i gdje?
jer sam objavio u temi o modelima svoju kolekciju modela, a u biti to uopće nisu modeli.
Sve su to modeli, samo neki su vjerniji originalu više, neki manje, dozvoli da postoje kvalitativne razlike a da se pritom ne osjećaš više ili manje modelarom, kolekcionarom ili kak već hoćeš. Uostalom ni oni +30€ nisu svi napravljeni točno u nulu.

telige kaže:
Ja radim diorame i ne usudim se raditi sa Herpama jer su prekrhki.Jesu detaljni ali su preskupi za tu kvalitetu materijala..

Tvojim načinom razmišljanja sad bi ja trebao biti povrijeđen jer izgleda da bacam uzalud prevelike novce za Herpu/AWM...... A nisam jer nema potrebe za to, jer svatko ima svoj kriterij, očekivanja, potrebe, nastojanja, mogućnosti....To znaju i proizvođači pa zato i nude proizvode različitih cjenovnih i kvalitativnih razreda za svoju ciljanu skupinu kupaca. I pri tom Herpa ne misli da su Siku sakupljači ne-kolekcionari...Niti ja!

Na kraju, ako sam te povrijedio, ispričavam se, nije mi to bila namjera.
Evo otkud mi to o 30 eura, uz malu ispravku nije bilo preko već oko 30 eura.
http://teretna-vozila.com/smf/maketarst ... -187-1918/

Wile E. Coyote
Vozač

Offline Offline

Lokacija: Ispred monitora
Postova: 124


Keep on truckin'

376
Profil Email Privatna Poruka (Offline)


Odg: Kamioni 1/87
« Odgovor #11 : 23. Veljača 2010., 00:58:47 »
Citirati ovo u OdgovoruCitat:
Ima ovdje lijepih prmjeraka.....
Momci, kod mjerila 1:87 treba razlikovati dvije vrste modela. Jedne ja zovem "jeftileni", to su oni koje kupite u Turbo Limachu, dobijete kao promo materijal i slično. To su najčešće metalni modeli izlijevani u jednom komadu gdje farove glume samo malo pofarbani (na nekima čak ni to) obrisi farova. To obično plaćate do 30 Kuna. Drugi su ozbiljni modelarski ili kolekcionarski modeli. To obično plaćate oko 30 Eura. E takvi modeli imaju svaki dio posebni komad plastike. Od farova, šasije, karoserije pa čak do sićušnih žmigavaca. Neusporedivo su vjerniji originalu, ali zato imaju i takvu cijenu.


Pokušat ću ti objasniti tebi i Herbiu malo drugačije jer vidim da niste razumijeli neke stvari.
Prvo kronologija događanja:
Jedan je kolega postao svoju preradu Siku Scanie sa naljepnicom. Taman smo počeli pričati o preradi kad uleti Herbie kakav je to model, kakva je to kuka i počeo pljuvati po modelu. Model je takav kakav jest, ali nije bio on u pitanju već prerada tog modela kao što i govori tema. Budući je to moja tema o preradama i njihovoj kvaliteti, a ne o kvaliteti modela koji su poslužili za preradu, osjetio sam pozvanim da odgovorim Herbiu na način da sam usporedio moja iskustva sa kukama na kamionima od Herpe,Sikua i kineza. Eh, tu sam izgleda dirnuo u osinje gnijezdo. Te Herpa ovo, te Herpa ono, te Siku ne vrijedi da nije za kolekciju osim za na broj-to je ukratko bio odgovor Herbia. Vjerujući da Herbie misli na one igračke od Sikua kakve on ima( onaj crveni Actros koji je preradio i na onaj zeleni Actros od Wellya na koji je stavio kotače od Sikua i prikopčao mu šlepu od Sikua John Deere) predstavio sam mu svoje igračke od Sikua koje su proizvedene u mjerilu 1:87 pokušavajući mu predočiti razliku imeđu ta dva koncepta proizvodnje kod Sikua.Pokušavajući se vratiti na temu, objasnio sam za što smatram pogodnu upotrijebiti Herpu kod izrade diorama, a za što Siku. Tada se ti javljaš svojim postom o modelima.
Sada zamisli da je Siku Citroen C3, a Herpa Mercedes E klasa. Citroen vrijedi 10000 eura, Mercedes 50000 eura. Citroen ima onaj francuski šarm, jeftin je za održavanje, jeftiniji u nabavci pa mu se opraštaju manje mane. Mercedes njemački ponos kroz desetljeća, udoban, prostran, nema čega nema. Kad se u takvom auto pronađu mane daleko se čuje- da li se netko sjeća, prije nekoliko godina par Mercedesa stalo na cesti zbog neke elektronike, sitnica, kvar od 50 eura ili tako nešto,uglavnom malo. Cijeli svijet znao o tome. Prije 4 godine diljem Europe riknula upravljačka jedinica(kompjuter) i dio elektronike na nekoliko Citroena C3- jedan u HR, od moje sestre zato znam o tome- šteta 5000 eura, pola auta. Za to vjerojatno nitko nije čuo,a ako i je čuo odmahnuo je rukom, ah, pa to je Citroen.
Tako je i ovdje, ah, pa to je Siku, za 5 eura, dok se Herpa stavlja pod povećalo jer je 3 i više puta skuplja od Sikua. Tako radim i ja,imam 10 Herpi koja je top proizvođač sa top cijenama, a samim time podložna oštrijim kriterijima ocjenjivanja Ima dosta nelogičnosti kod tih mojih Herpi jer sam uspoređivao,a bilo je i manjkavosti prilikom sklapanja u tvornici.
Nadam se da ste shvatili bit ove usporedbe.
Toliko od mene.
 

mihaelsb

Član foruma
telige kaže:
Kistom Tamiya žuta za plastiku. To sam farbao tako bezveze. Evo danas je taj TG ostao bez tih pjega, ostrugana boja i poprskan primerom, obojan u bijelu, akrilna u spreju, te se trenutno suši.

ok hvala na informaciji mislio sam ja nešto farbat ali ovo mi se svidjelo :)
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
telige kaže:
Momci, kod mjerila 1:87 treba razlikovati dvije vrste modela. Jedne ja zovem "jeftileni", to su oni koje kupite u Turbo Limachu, dobijete kao promo materijal i slično. To su najčešće metalni modeli izlijevani u jednom komadu gdje farove glume samo malo pofarbani (na nekima čak ni to) obrisi farova. To obično plaćate do 30 Kuna. Drugi su ozbiljni modelarski ili kolekcionarski modeli. To obično plaćate oko 30 Eura. E takvi modeli imaju svaki dio posebni komad plastike. Od farova, šasije, karoserije pa čak do sićušnih žmigavaca. Neusporedivo su vjerniji originalu, ali zato imaju i takvu cijenu.[/color]

I sada stojim pored ove tvrdnje. I svih koje sam tada napisao. Da, oko 30 Eura za ozbiljni kolekcionarski model.

telige kaže:
Pokušat ću ti objasniti tebi i Herbiu malo drugačije jer vidim da niste razumijeli neke stvari.
Prvo kronologija događanja:
Jedan je kolega postao svoju preradu Siku Scanie sa naljepnicom. Taman smo počeli pričati o preradi kad uleti Herbie kakav je to model, kakva je to kuka i počeo pljuvati po modelu. Model je takav kakav jest, ali nije bio on u pitanju već prerada tog modela kao što i govori tema. Budući je to moja tema o preradama i njihovoj kvaliteti, a ne o kvaliteti modela koji su poslužili za preradu, osjetio sam pozvanim da odgovorim Herbiu na način da sam usporedio moja iskustva sa kukama na kamionima od Herpe,Sikua i kineza. Eh, tu sam izgleda dirnuo u osinje gnijezdo. Te Herpa ovo, te Herpa ono, te Siku ne vrijedi da nije za kolekciju osim za na broj-to je ukratko bio odgovor Herbia. Vjerujući da Herbie misli na one igračke od Sikua kakve on ima( onaj crveni Actros koji je preradio i na onaj zeleni Actros od Wellya na koji je stavio kotače od Sikua i prikopčao mu šlepu od Sikua John Deere) predstavio sam mu svoje igračke od Sikua koje su proizvedene u mjerilu 1:87 pokušavajući mu predočiti razliku imeđu ta dva koncepta proizvodnje kod Sikua.Pokušavajući se vratiti na temu, objasnio sam za što smatram pogodnu upotrijebiti Herpu kod izrade diorama, a za što Siku. Tada se ti javljaš svojim postom o modelima.
Sada zamisli da je Siku Citroen C3, a Herpa Mercedes E klasa. Citroen vrijedi 10000 eura, Mercedes 50000 eura. Citroen ima onaj francuski šarm, jeftin je za održavanje, jeftiniji u nabavci pa mu se opraštaju manje mane. Mercedes njemački ponos kroz desetljeća, udoban, prostran, nema čega nema. Kad se u takvom auto pronađu mane daleko se čuje- da li se netko sjeća, prije nekoliko godina par Mercedesa stalo na cesti zbog neke elektronike, sitnica, kvar od 50 eura ili tako nešto,uglavnom malo. Cijeli svijet znao o tome. Prije 4 godine diljem Europe riknula upravljačka jedinica(kompjuter) i dio elektronike na nekoliko Citroena C3- jedan u HR, od moje sestre zato znam o tome- šteta 5000 eura, pola auta. Za to vjerojatno nitko nije čuo,a ako i je čuo odmahnuo je rukom, ah, pa to je Citroen.
Tako je i ovdje, ah, pa to je Siku, za 5 eura, dok se Herpa stavlja pod povećalo jer je 3 i više puta skuplja od Sikua. Tako radim i ja,imam 10 Herpi koja je top proizvođač sa top cijenama, a samim time podložna oštrijim kriterijima ocjenjivanja Ima dosta nelogičnosti kod tih mojih Herpi jer sam uspoređivao,a bilo je i manjkavosti prilikom sklapanja u tvornici.
Nadam se da ste shvatili bit ove usporedbe.
Toliko od mene.

Pa trudim se pohvatati sve što si napisao. By the way jedan od tih Mercedesa (ako mislimo na zgodu kad su ih htjeli zapaliti ispred Euro Linea), imao je moj prijatelj V.K., ali ga nije zapalio iako su ga nagovarali, a šteta je bila puno veća od 50 Eura. Riknule su bile kompletne instalacije, a to kod Mercedesa nije malo novaca.

Gledaj, još jednom ponavljam nikoga nisam pljuvao niti mi je to bila namjera. Preko mojih ruku je prešlo preko 200 modela što buseva što kamiona koje sam prerađivao, dorađivao i kaj ja znam kaj sve ne. Mislim da imam kvalifikaciju da mogu reći što mislim o pojedinom proizvođaču.
Ako je tebi Siku dobar, bilo serija igračaka, bilo serija modela 1:87, tko sam ja da te uvjeravam u suprotno. Niti mi je to želja. Dobar je Siku i meni, ali ne toliko kao AWM, Herpa....i to zbog nekih mojih kriterija za koje držim da su dobro izbalansirani. Ponavljam, to su moji kriteriji.
Nisam pljuvao ni tebe ni tvoj trud, dapače, uvijek mi je drago da vidim da nas ima još.
Svi moramo negdje početi, a nitko nije rođen velemajstor u preradama. Za to treba truda, vremena i puno kineza...
Ne mislim ni da je Herbie htio popljuvati tebe, tvoj rad i trud, nit sam ja to igdje iščitao iz njegovih primjedbi. Mislim da je s naše strane komunikacija bila u granicama prihvatljivog, stoga budi malo oprezniji u svojim kvalifikacijama.
K vragu i s kukama i bez njih...

Vidim da ispriku nisi izrijekom prihvatio, čak mi se čini da si je prešutno odbio, iako sam je građanski i civilizirano uputio. Više je neću ponavljati, a ti kako hoćeš..

Ostali članovi foruma, vama se javno ispričavam na ovoj gnjavaži i trudit ću se više ne talasati previše..bit ću onako, bolje po zemlji...da opet ne potegnem nekoga za jezik i da ne ispadnem....tja, a ne znam ni sam što sam ispao...
 

zdaki

Aktivan član
Stvarno. Spustite loptu, svako skuplja sta zeli i mir, mir, mir niko nije kriv :D Bolje da mi iskritikujete jucerasnji rad da ga poboljsam nego sto se prepirete ovde :D
 
A

Anonymous

Guest
vule kaže:
kolege ,stanite na loptu,svaki od nas skuplja i prerađuje kaj hoče i u svojim mogučnostima,a novčana vrednost modela meni ne igra ulogu ,detalji su Ok,ako ne neke doradim,ali započinjati svađu oko tako banalne stvari je bez veze..........

no namenabavljen kod Conrada meni je super :citaj:

Lijepi model. Sviđa mi se patina na njemu.
 
A

Anonymous

Guest
Još nekoliko oldtimera je dobilo novu boju:

Fotografijesazvjezdicom86.jpg


Fotografijesazvjezdicom87.jpg


Fotografijesazvjezdicom88.jpg


Fotografijesazvjezdicom89.jpg


Fotografijesazvjezdicom90.jpg


Fotografijesazvjezdicom91.jpg


Fotografijesazvjezdicom92.jpg


Fotografijesazvjezdicom93.jpg


Ovaj Unimog je također dobio novi izgled bojanjem:


Fotografijesazvjezdicom94.jpg
 

speed2

Član foruma
Lijepo! Nego, ovoj Ifi, jesi ti "vezao" ceradu ili je to već bilo na njoj, pa si obojao u crno?
ps: ako si ovo sve nabavio na spomenutom odmorištu, ja neću moći dočekati kad ću prolaziti tamo da svratim i vidim šta sve ima tamo! :)
 
A

Anonymous

Guest
speed2 kaže:
Lijepo! Nego, ovoj Ifi, jesi ti "vezao" ceradu ili je to već bilo na njoj, pa si obojao u crno?
ps: ako si ovo sve nabavio na spomenutom odmorištu, ja neću moći dočekati kad ću prolaziti tamo da svratim i vidim šta sve ima tamo! :)
Da, bilo je na njoj. Ukoliko malo pažljivije pogledaš onu fotku prije bojanja vidjet ćeš "špagu" na njoj.
Samo je Herpa(svi modeli) sa Geiselwinda( na Shellu na teretnom dijelu autohofa, na stupu nasuprot kase, nekoliko prozirnih vitrina koje se okreću), dok su velika većina ovih oldtimera sa autohofova i benzinski na području bivšeg DDR( obično ih se nalazi cijela hrpa u jednoj dubokoj košari pa ih onda prebireš- najbolji primjerci su obično na dnu). Tako je bilo prije dvije godine jer od tada nisam bio u Njemačkoj.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh