Moj prvi pokušaj prerade modela H0(1:87)

  • Thread starter Anonymous
  • Datum prvog posta

speed2

Član foruma
telige kaže:
dok su velika većina ovih oldtimera sa autohofova i benzinski na području bivšeg DDR( obično ih se nalazi cijela hrpa u jednoj dubokoj košari pa ih onda prebireš- najbolji primjerci su obično na dnu). Tako je bilo prije dvije godine jer od tada nisam bio u Njemačkoj.

Ja sam nedavno bio po tom potezu. Imao sam lufta, pa kad sam se vraćao, tražio sam one viseće ukrase, što dođu na vjetrobransko staklo u kamionu. Stajao sam na svako drugo- treće odmorište. Nisam ih našao, sve do prvog BP- a u Austriji. Isto sam pratio ima li gdje kamiona 1: 87, ali nisam naišao nikakve, osim dječjih igračka- kamiona. Mislim, sigurno ja nisam ni naletio na odmorište gdje možda tog ima. Mada, znao bi naletjeti na neko gdje ima dosta onog za ljubitelje kamiona (čaše, majice, kape i sl.). Baš sam tad o tom pričao s kolegom, on kaže da je možda bolja ponuda u ostatku Njemačke. Sad, tamo nisam baš često ni prolazio. Ajd', ako ti je ostala neka benziska u ex DDR- u ostala u sjećanju,gdje si našao ove modele, možeš mi je navesti? Hvala! Ove oldtimere bih volio sresti, pa kupiti kojeg. Rijetki su u 1: 87, kao i u stvarnosti, a dragi su mi!
Inače, sad kad budem prema Italiji išao, rekao mi je kolega spomenuti jedno dobro odmorište, gdje ima dobar izbor maketa, nadam se i modela u 1: 87.
btw; moderatori, da ne idemo u off, da je ovo možda premjestiti u temu "gdje nabaviti..."?
 
A

Anonymous

Guest
speed2 kaže:
telige kaže:
dok su velika većina ovih oldtimera sa autohofova i benzinski na području bivšeg DDR( obično ih se nalazi cijela hrpa u jednoj dubokoj košari pa ih onda prebireš- najbolji primjerci su obično na dnu). Tako je bilo prije dvije godine jer od tada nisam bio u Njemačkoj.

Ja sam nedavno bio po tom potezu. Imao sam lufta, pa kad sam se vraćao, tražio sam one viseće ukrase, što dođu na vjetrobransko staklo u kamionu. Stajao sam na svako drugo- treće odmorište. Nisam ih našao, sve do prvog BP- a u Austriji. Isto sam pratio ima li gdje kamiona 1: 87, ali nisam naišao nikakve, osim dječjih igračka- kamiona. Mislim, sigurno ja nisam ni naletio na odmorište gdje možda tog ima. Mada, znao bi naletjeti na neko gdje ima dosta onog za ljubitelje kamiona (čaše, majice, kape i sl.). Baš sam tad o tom pričao s kolegom, on kaže da je možda bolja ponuda u ostatku Njemačke. Sad, tamo nisam baš često ni prolazio. Ajd', ako ti je ostala neka benziska u ex DDR- u ostala u sjećanju,gdje si našao ove modele, možeš mi je navesti? Hvala! Ove oldtimere bih volio sresti, pa kupiti kojeg. Rijetki su u 1: 87, kao i u stvarnosti, a dragi su mi!
Inače, sad kad budem prema Italiji išao, rekao mi je kolega spomenuti jedno dobro odmorište, gdje ima dobar izbor maketa, nadam se i modela u 1: 87.
btw; moderatori, da ne idemo u off, da je ovo možda premjestiti u temu "gdje nabaviti..."?

evo ti link na autohofove u Njemačkoj: http://www.autohof-guide.de/
http://www.autohof-guide.de/bab-ausfahrten.html - na ovom linku imaš ih razvrstane po broju autoceste i po broju izlaza sa tih autocesta, npr. Geiselwind je na autocesti A3 izlaz 76
http://www.autohof-guide.de/strassenkarte.html - tu se ti nalazi karta Njemačkih autocesta sa označenim autohofovima.

Autohof ti nije benziska i odmorište na samoj autocesti već su ti to veliki parkinzi za kamione(gotovo svi naplaćuju parking kroz noć,a neki čak i danju) u neposrednoj blizini autoceste, max. 3-5 km od autoceste, dok su neki uz samo autocestu, samo se do njih dolazi tako da se skine sa autoceste na izlaz i po običnoj cesti dolazi do njih. Prije izlaza za autohof imaš poseban znak za njih( vidi u zaglavlju na linku za kartu njemačkih autocesta- plavi znak na kojem je pri vrhu bijela šira poprečna traka na kojoj piše crnim slovima Autohof, a ispod toga stilizirani znak za izlaz sa strelicom na čijem se vrhu nalazi broj upisan bijelom bojom sa bijelom kružnicom- taj broj označava izlaz na kojem se taj autohof nalazi). Velika većina tih autohofova ima modele kamiona, neki samo marke, drugi samo "pivarske" kineze, treći jedne i druge, a neki nažalost ništa. Uglavnom, Geiselwind na A3/ 76( ima dobro opskrbljen Truckershop) i Berg na A9/ 31 su preporuka za Herpe, Zorbau na A9/20, Bad Durrenberg A9/ 19, Nossen A14/36 za "pivarske" no name kineze.
P.S: Ima nekih autohofova koji nisu ovdje navedeni, a označeni su onakvim znakom,a ima i onih, većinom su to manji, do 50 parkirnih mjesta koji su poznati samo dobrim poznavateljima Njemačkih autocesta jer nisu označeni.
 
A

Anonymous

Guest
Današnji makeover jednog Kamaza iz salonskog vozila u izmučeni radni stroj pun hrđe i pokrpane cerade:


Ovdje se vidi kako je izgledao prije prerade, a zatim tijek prerade ( izrada arnjeva od čačkalice i stavljanje tkanine koja glumi ceradu)


Fotografijesazvjezdicom98.jpg



Slijede tri kolaža na kojima se vidi rezultat makeovera


Fotografijesazvjezdicom95.jpg


Fotografijesazvjezdicom96.jpg


Fotografijesazvjezdicom97.jpg



U krupnom planu

DSC07345.jpg
 
A

Anonymous

Guest
Evo mojih novih prerada i dorada:
MAN TGA kiper 10x4, kompletna prerada iz troosovinca u peteroosovinca
Fotografijesazvjezdicom105.jpg


Kraz 255 V, dorada prerade: obojana kabina, izrada povišene upravljačke konzole na kranu sa sjedalom
Fotografijesazvjezdicom104.jpg


Volvo FH 16 660,dorada prerade: obojana kabina, ponovna prerada tovarnih sanduka
Fotografijesazvjezdicom103.jpg
 
A

Anonymous

Guest
Evo nekoliko novih prerada(na kolažima se vidi izgled prije i poslije prerade):
Fotografijesazvjezdicom109.jpg

Fotografijesazvjezdicom110.jpg

Fotografijesazvjezdicom111.jpg
 
A

Anonymous

Guest
Josip1311 kaže:
Telige,vidi vidi jel to onaj bull bar što si izradio...predobro izgleda..:)

Da, to je onaj isti, samo sam ga skinuo sa žute Scanie i stavio na ovu prebojanu. :)
 

Damir

 
Osoblje foruma
Da vidim ovog tvog kamaza na cesti 1:1,prva pomisao bi mi bila: Vidi ovaj kramp!! Šta to još neko vozi :D :D Ali,ovaj tvoj je umijetnost modeliranja,super ti je ispao svaka čast,ugodno sam iznenađen :palac_gore:
 
A

Anonymous

Guest
damir kaže:
Da vidim ovog tvog kamaza na cesti 1:1,prva pomisao bi mi bila: Vidi ovaj kramp!! Šta to još neko vozi :D :D Ali,ovaj tvoj je umijetnost modeliranja,super ti je ispao svaka čast,ugodno sam iznenađen :palac_gore:


Hvala, trudim se. :)
 

Aljaz

Član foruma
damir kaže:
Da vidim ovog tvog kamaza na cesti 1:1,prva pomisao bi mi bila: Vidi ovaj kramp!! Šta to još neko vozi :D :D Ali,ovaj tvoj je umijetnost modeliranja,super ti je ispao svaka čast,ugodno sam iznenađen :palac_gore:

Potpuno se slažem sa Damirom. Ovaj Kamaz izgleda stvarno famtastično :palci_gore: . Jedva čekam nove prerade!
 
A

Anonymous

Guest
Najnovija prerada, petosovinski kiper Mack.

Osnova za preradu je Mack troosovinski šleper sa fotke,


DSC06074.jpg


Tijek prerade:

DSC07625.jpg

DSC07626.jpg

DSC07627.jpg

DSC07628.jpg

DSC07629.jpg

DSC07630.jpg

DSC07631.jpg

DSC07632.jpg

DSC07633.jpg

DSC07634.jpg

DSC07635.jpg

DSC07636.jpg

DSC07637.jpg

DSC07638.jpg

DSC07639.jpg

DSC07640.jpg

DSC07641.jpg

DSC07642.jpg

DSC07643.jpg

DSC07644.jpg



Ovo je trenutni rezultat prerade (potrebne još neke sitnice):


DSC07645.jpg

DSC07646.jpg

DSC07647.jpg

DSC07648.jpg

DSC07649.jpg

DSC07650.jpg

DSC07651.jpg

DSC07652.jpg

DSC07653.jpg

DSC07655.jpg

DSC07654.jpg

DSC07656.jpg

DSC07659.jpg

DSC07660-1.jpg
 

Josip1311

Član foruma
ja sam imao isti ovakav model samo još sa 3 prikolice znači svukupno 5 bio zelene boje,svaka čast na trudu ali mi se nesviđa prerada,nemoj se ljutit ali svatko to vidi drugačije..
-kamion je dobar ali nadogradnja je mogla bolje..bez uvrijede...:)
 
A

Anonymous

Guest
Josip1311 kaže:
ja sam imao isti ovakav model samo još sa 3 prikolice znači svukupno 5 bio zelene boje,svaka čast na trudu ali mi se nesviđa prerada,nemoj se ljutit ali svatko to vidi drugačije..
-kamion je dobar ali nadogradnja je mogla bolje..bez uvrijede...:)

Možeš mi pokazati kako je mogla bolje?
 

Josip1311

Član foruma
sve je dobro,samo ovi nosaći nadogradnje,možda da se zalemi posebno jedan dio posebno drugi,razumiješ??? :O
 
A

Anonymous

Guest
Josip1311 kaže:
sve je dobro,samo ovi nosaći nadogradnje,možda da se zalemi posebno jedan dio posebno drugi,razumiješ??? :O

Nema lemljenja na 1:87- premalo lema ne drži dobro, a ako staviš dovoljno onda izgleda nezgrapno,a nebi se moglo polirati da se dobije sjaj kao od procroma.Ovo je sve lijepljeno. Ovako u komadu je kompaktno i bolje drži. Umjesto toga mogu staviti uzdužnu šasiju kao graničnik u širini pomoćne šasije tako da se ovo uopće ne vidi- o tome sam razmišljao jer mi izgleda dosta visoko pa bih tim potezom sakrio taj nosač i vizualno približio nadogradnju šasiji.. Ima par sitnica koje treba još uraditi, a i napomenuo sam da još nije gotov, da treba dotjerivanje. Potrebno je dotjerati stražnji dio,staviti još 3 akse sa duplim kotačima umjesto jednostrukih, dodat ću one zavjesice umjesto blatobrana tipične za američke kipere, skinuti do kraja pastu za poliranje iz kutova polja između profila na sanduku, postaviti gabarite na kipu naprijed i sa boka, a možda postavim i ceradu za pokrivanje ,nešto slično kao ovaj na fotki
truck25b1.jpg

Savjeti dobrodošli, kao i kritika sa prijedlozima za poboljšanja a ne samo "ne valja".
 

Josip1311

Član foruma
a znači lepljeno je sve,sa možda da se približi kipa i šasija bilo bi bolje,vjerujem da če biti puno bolje kad če biti gotovo sa detaljima,sve više mi se sviđa model kad ga malo bolje pogledam,ja prerađujem jednu prikolicu pa stavljam slike,al neče mi biti dobro kao tvoja prerada jer če mi to biti prva prerada...:)
 
A

Anonymous

Guest
Josip1311 kaže:
a znači lepljeno je sve,sa možda da se približi kipa i šasija bilo bi bolje,vjerujem da če biti puno bolje kad če biti gotovo sa detaljima,sve više mi se sviđa model kad ga malo bolje pogledam,ja prerađujem jednu prikolicu pa stavljam slike,al neče mi biti dobro kao tvoja prerada jer če mi to biti prva prerada...:)
Evo popravljen nedostatak koji si primjetio(stavljena pomoćna šasija od pocinčanog lima koja vizualno približava sanduk šasiji), stavljene zavjesice/blatobrani, posložene osovine tako da stražnje dvije budu sa duplim kotačima(pogonske), stavljen hidraulični cilindar( potrebna manja dorada). Ovo bi trebala biti konačna verzija vanjskog izgleda, osim na stražnjem dijelu gdje potrebno staviti svjetlosni sklop, ali to će morati pričekati da nabavim dijelove ,te eventualno bojanje rezervoara i prednjeg odbojnika. Odustao sam od izrade sistema za pokrivanje tovarnog prostora.
Inače, sanduk je izrađen od pocinčanog lima "U" profila za knauf debljine 0,6 mm koji sam prije ugradnje dobro ispolirao da bi dobio sjaj kao lim od procroma. Također sam i gotov sanduk ispolirao ali to mi baš i nije bila najbolja ideja jer se dio paste za poliranje zadržao na nedostupnim dijelovima sanduka. Ovo mi je bilo prvi puta da koristim ovakav materijal za preradu. Idući ću puta za ovakav sanduk pokušati nabaviti procrom lim iste debljine.
Ovo je izgled sada nakon dorade:
DSC07697.jpg

DSC07698.jpg

DSC07699.jpg

DSC07701.jpg

DSC07702.jpg

DSC07703.jpg

DSC07704.jpg

DSC07707.jpg

DSC07709.jpg

DSC07710.jpg

DSC07711.jpg


Ova četri su dobila cerade i manje kozmetičke zahvate na kabinama:

Fotografijesazvjezdicom112.jpg

Fotografijesazvjezdicom113.jpg

Fotografijesazvjezdicom114.jpg

Fotografijesazvjezdicom115.jpg
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh