Moj prvi pokušaj prerade modela H0(1:87)

  • Thread starter Anonymous
  • Datum prvog posta

Damir

 
Osoblje foruma
Ovaj Mack sa metalnom kipom je ispao preeee dobar,svaka čast pravi si meštar :naklon: samo naprijed,svaki se put sve više i više čudim šta si u stanju napraviti kao i Zdaki sa kućicama ludnica :palci_gore:
 

hyperion

Veteran foruma
telige kaže:
DSC07697.jpg
Može fotka bijelog MAN-a na desni?
 

zdaki

Aktivan član
Pozdrav drustvo :) Telige na kraju je dobro ispalo. :palci_gore: Znas sta mi jedino sad bode oci. One "sare" na prikolici. E sad, da li naci tanji lim pa od njega iseci kako treba nisam ni ja nacisto. U svakom slucaju dobra ideja i kako je prva prerada sa limom odlicno je :D Ja sam malo stopirao prerade zbog obaveza, ali bice :) Samo napred pa da nam posaljes neku sliku svih modela na polici :D
 
A

Anonymous

Guest
zdaki kaže:
Pozdrav drustvo :) Telige na kraju je dobro ispalo. :palci_gore: Znas sta mi jedino sad bode oci. One "sare" na prikolici. E sad, da li naci tanji lim pa od njega iseci kako treba nisam ni ja nacisto. U svakom slucaju dobra ideja i kako je prva prerada sa limom odlicno je :D Ja sam malo stopirao prerade zbog obaveza, ali bice :) Samo napred pa da nam posaljes neku sliku svih modela na polici :D

Na koje šare misliš? Daj kopiraj fotku pa ih zaokruži da vidim da li se može popraviti. Tanji lim(ovo je 0,6 mm) ne dolazi u obzir jer je i ovaj već dosta osjetljiv na visoke temperature kod rezanja i brušenja- počinje se uvijati.
 

zdaki

Aktivan član
Mislim na ova udubljenja na bocnim stranicama i na zadnjim vratima. Po meni, bar ovako preko slike, bas zbog tog brusenja i secenja izgleda malo neravno i tesko da je moguce bolje odraditi to preciznije uz pomoc tog alata. Jedino da si malo turpijom to doradio. Zato sam i mislio da bude neki tanji lim, koji se lako reze, mozda nekim jacim skalperom ili tako nekako, da malo linije ispadnu preciznije. Znam da se to u stvarnosti ne primecuje mnogo, ali ovako preko slike je jedino to sto bih ja pokusao da malo bolje odradim. Ostalo je tip top :)

Pozdrav
Dalibor
 

Attachments

  • DSC07710.jpg
    DSC07710.jpg
    56.6 KB · Pregleda: 117
A

Anonymous

Guest
zdaki kaže:
Mislim na ova udubljenja na bocnim stranicama i na zadnjim vratima. Po meni, bar ovako preko slike, bas zbog tog brusenja i secenja izgleda malo neravno i tesko da je moguce bolje odraditi to preciznije uz pomoc tog alata. Jedino da si malo turpijom to doradio. Zato sam i mislio da bude neki tanji lim, koji se lako reze, mozda nekim jacim skalperom ili tako nekako, da malo linije ispadnu preciznije. Znam da se to u stvarnosti ne primecuje mnogo, ali ovako preko slike je jedino to sto bih ja pokusao da malo bolje odradim. Ostalo je tip top :)

Pozdrav
Dalibor


Bolje se može riješiti ako bih izrezao okvir u cijelosti,a ove poprečne elemente svakog za sebe. Inače suprotna strana je ispala puno bolje, ovaj dio sam izradio prije pa sam na njemu još učio,uz to išao sam polirati već gotov sanduk pa mi je zaostalo nešto paste za poliranje u tim kutovima pa je i zbog toga djelovalo još zakrivljenije. Evo druge strane:
DSC07670.jpg
 

zdaki

Aktivan član
da, procitao sam da si imao problema sa poliranjem. Na greskama se uci :D Na ovoj strani je puno bolje. Prerade nikad ne mogu da budu u potpunosti tacne, ali one imaju vrednost druge vrste ;) Samo napred i ocekujemo nove prerade.

Pozdrav
 
A

Anonymous

Guest
zdaki kaže:
da, procitao sam da si imao problema sa poliranjem. Na greskama se uci :D Na ovoj strani je puno bolje. Prerade nikad ne mogu da budu u potpunosti tacne, ali one imaju vrednost druge vrste ;) Samo napred i ocekujemo nove prerade.

Pozdrav

Nove će prerade biti malo drugačije nego dosadašnje(osim već započetih prerada koje ću završiti po principu dosadašnjih prerada). Odlučio sam da ću za daljnje prerade sam izrađivati šasije i nadogradnje od limova, dok ću gotove koristiti samo kabine i kotače. To će manje biti prerade postojećih a više "homemade" modeli izrađeni prema nacrtima u 1:1. Koliko će mi uspjeti ne znam, vidjet ćemo.
 
A

Anonymous

Guest
Malo sam se odmarao od prerada u 1:87, pa sam bio aktivan u 1:24 (nadam se da packe od moderatora za off topic neće biti jake >:) )
Ovakve modele je prilično jednostavno obojiti i sastaviti po principu "suho" spajanje te manjim dijelom lijepljenjem uz pomoć ilustriranih instrukcija za sastavljanje. Samo što je ovaj model u 4 godine prošao kroz 3 para ruku(najmanje) te je došao do mene u očajnom stanju, polomljen, sa manjkom dijelova te krivo zalijepljenim dijelovima te bez instrukcija za sastavljanje. Na prve 3 fotke je stanje u kakvom je došao do mene a na ostalim fotkama je nakon "tretmana" od 10 dana u mojoj "radionici" za prerade (još nije u potpunosti završen zbog manjka materijala za svjetla).
DSC08242.jpg

DSC08244.jpg

DSC08246.jpg

DSC08400.jpg

DSC08408.jpg

DSC08406.jpg

DSC08413.jpg

DSC08424.jpg

DSC08426.jpg
 
A

Anonymous

Guest
zdaki kaže:
:o :o :o :o ad da ga pocastis jednom poluprikolicom :D :ples2:

Pa kamo ću sa tom grdosijom?


P.S.
samo ako netko ima neku poluraspadnutu pa da je skrpam , hehehee
 
A

Anonymous

Guest
Homemade Volvo FH šumar sa kranom
Ovog sam već nekoliko puta prerađivao,a ovo je definitivno posljednja prerada gotova za dioramu: stavljen kran, sajle koje drže teret, šlep sajla, malo veteringa,ustvari jako puno veteringa. Uglavnom ovaj će model poslužiti za dioramu izvlačenje trupaca po lošem putu iz šume.
DSC00400.jpg

DSC00403.jpg

DSC00405.jpg

DSC00407.jpg

DSC00409.jpg

DSC00412.jpg

DSC00413.jpg

DSC00418.jpg

DSC00419.jpg

DSC00420.jpg

DSC00417.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Zanimljiv "šticar"! :palac_gore: Teret ti je jako dobro ispao.

Kod nas su 1:1 šumarski prikoličari najčešći sa običnom prikolicom (s rudom), ima li ih i sa tandemicom?
 

Attachments

  • MAN_sumar.jpg
    MAN_sumar.jpg
    26.7 KB · Pregleda: 140

Herceg

Član foruma
ja ih nisam viđao kod nas sam čak viđao 3+3 a tandeme samo po netu najviše po austriji valjda ih koriste zbog manevarskog prostora ;)
 
A

Anonymous

Guest
Eh, gospodo moderatori i admini, na ovoj mojoj temi niste nikako odradili svoj posao-sve prerade su rađene iz glave i vrlo je vjerojatno da nećete nigdje pronaći model u stvarnosti da bi mu odgovarale mjere mojih prerada, pa ispada DA SU BAŠ SVE MOJE PRERADE PROTIVNE PRAVILU FORUMA: ni jedna nema ekvivalent u stvarnosti, pa stoga u duhu poštivanja pravila molim da se obriše cijela tema jer nije fer prema ostalim članovima koji poštuju pravila.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
telige kaže:
Eh, gospodo moderatori i admini, na ovoj mojoj temi niste nikako odradili svoj posao-sve prerade su rađene iz glave i vrlo je vjerojatno da nećete nigdje pronaći model u stvarnosti da bi mu odgovarale mjere mojih prerada, pa ispada DA SU BAŠ SVE MOJE PRERADE PROTIVNE PRAVILU FORUMA: ni jedna nema ekvivalent u stvarnosti, pa stoga u duhu poštivanja pravila molim da se obriše cijela tema jer nije fer prema ostalim članovima koji poštuju pravila.

Malo ga pretjeruješ...
U gornjem postu smo ti malko slikice popravili da ti post ne ide u širinu...
 
A

Anonymous

Guest
Sky kaže:
Malo ga pretjeruješ...
Uopće mi ne izgleda kao pretjerivanje već kao realno rezoniranje.
Evo citat,koji je inače puno veći,ali nije bitan ovdje, šefa foruma sa jedne druge teme,ali je primjenjivo jer nije izvučeno iz konteksta.
NClight kaže:
Što kažu PRAVILA foruma i koliko se uklapa u njih? Ima li modelarsku podlogu, dali je postojao kao pravo vozilo?


Administrator


Moj odgovor na drugo pitanje je : NE i NIJE, što vrijedi za sve moje prerade što povlači da su sve one protivne pravilu.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
telige kaže:
Uopće mi ne izgleda kao pretjerivanje već kao realno rezoniranje.
Ipak pretjerivanje!
No, da ne kvarimo temu...., ajmo dalje sa preradama! ;)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh