Poslovni vlakovi u ex-YU

Balkano

Član foruma
Re: ACME set "poslovni vlak"

Mene bi malo nesta zanimalo o Dioklecijanu Split-Beograd:
Koliko dugo je 70ih i 80ih trajalo putovanje tim vlakom na toj relaciji?
Jeli je taj vlak imao isto i spavacke vagone ili samo vagone sa sjedalima?
Koje lokomotive su ga vukle izmedu Splita i Zagreba?
 

damir661

Veteran foruma
Re: ACME set "poslovni vlak"

Balkano kaže:
Mene bi malo nesta zanimalo o Dioklecijanu Split-Beograd:
Koliko dugo je 70ih i 80ih trajalo putovanje tim vlakom na toj relaciji?
Jeli je taj vlak imao isto i spavacke vagone ili samo vagone sa sjedalima?
Koje lokomotive su ga vukle izmedu Splita i Zagreba?

Ne znam koliko su tačni podaci, ali evo nešto sa www.vagonweb.cz RV 1988-1989
P 170 "Dioklecijan": Split 18.08, Perković 19.14-19.18, Knin 20.31-20.54, Bihać 22.49-22.55, Vinkovci 3.20-3.25, Beograd 5.28
P 171 "Dioklecijan": Beograd 18.50, Vinkovci 21.05-21.10, Bihać 1.57-2.04, Knin 4.12-4.34, Perković 5.35-5.41, Split 6.50

Prema istom sajtu je imao i klase i kušete i spavaće i nije išao preko Zagreba, već unskom prugom preko Bihaća.
Mislim da je posebno sedamdesetih njega Karavela znala da povuče, skroz i do Beograda, posle su kasnije vuču preuzele elektre VV Zagreb
 

Stanley

Poznati forumaš
Re: ACME set "poslovni vlak"

Balkano kaže:
Mene bi malo nesta zanimalo o Dioklecijanu Split-Beograd:
Koliko dugo je 70ih i 80ih trajalo putovanje tim vlakom na toj relaciji?
Jeli je taj vlak imao isto i spavacke vagone ili samo vagone sa sjedalima?
Izv VR 1978./1979., Dioklecijan, rang brzog vlaka:
- Beograd 20.20. - Split 07.30
- Split 19.20 - Beograd 06.58
Vlak je imao vagone za spavanje, kušet-vagone i vagone 1/2 razreda.
 

colicdusan325

Novi član
Re: ACME set "poslovni vlak"

Poslovni voz 170/171 DIOKLECIJAN Beograd-Split i obratno,nikada nije vukla lokomotiva serije 663[nikada nije bila na tom vozu kada je dolazila u Beograd].uvek je na vozu bila lokomotiva serije 441,VV Slavonski Brod.lokomotiva serije 663 je iskljucivo bila na sezonskom vozu 1668/1669 Beograd-Split-Zadar-Sibenik i obratno i koliko me secanje drzi za red voznje 1974 i posle nikada vise nije dosla u Beograd VV Knin.Pozdrav.
 

Stanley

Poznati forumaš
Za one koji nemaju problema s ćirilicom. Preslika iz lista ''15. april'', studeni 1976., postao rile na forumu railserbia.net:

 

nik

Veteran foruma
I koliko je trajao Zagreb ekspres sa Francuzom; pola godine, do sredine 1977. kada su on i neklimatizirana Bajadera na Emoni zamijenjeni Savom sa plavim Inter City vagonima. :S:
 

Vedi

Član foruma
nik kaže:
I koliko je trajao Zagreb ekspres sa Francuzom; pola godine, do sredine 1977. kada su on i neklimatizirana Bajadera na Emoni zamijenjeni Savom sa plavim Inter City vagonima. :S:

.. najmanje do kolovoza..
 

Attachments

  • Zagreb express_avgust_1977.jpg
    Zagreb express_avgust_1977.jpg
    75.1 KB · Pregleda: 136
  • L 320X180_uros7.tra
    29.1 KB · Pregleda: 9

nik

Veteran foruma
Lokomotiva je ŽTP-a Sarajevo na vlaku BOSNA EXPRESS. Godina je 1977, Zagreb Glavni kolodvor, vlak upravo odlazi prema Sarajevu, vrijeme je oko 15.00 sati.

img133rs.jpg


img134rs.jpg


http://vozovi.com/forum/viewtopic.php?f=32&p=29623
 

Vedi

Član foruma
damir661 kaže:
Ovo je pre "Sarajevo-express", jer je Bosna express pocela da vozi tek od 1982.

BE nije nikako, nego, zar nije Sarajevo express vozilo između Beograda i Sarajeva?
 

damir661

Veteran foruma
Vedi kaže:
damir661 kaže:
Ovo je pre "Sarajevo-express", jer je Bosna express pocela da vozi tek od 1982.

BE nije nikako, nego, zar nije Sarajevo express vozilo između Beograda i Sarajeva?

Pa moguce da se isto tako zvao i za Zagreb, BE se recimo donosila i na Zagreb i Beograd
 

Vedi

Član foruma
Hm, jel je to tada bio expresni (brzi) vlak sa vagonima 1. razreda?

EDIT: Sam sebi odgovaram, da, bil je. To je očito bila neka preteća poslovne Bosne exp. koja je kasnije vozila preko Bos. Novog i Banja Luke.
 

nik

Veteran foruma
Vedi kaže:
Hm, jel je to tada bio expresni (brzi) vlak sa vagonima 1. razreda?

Da, to su ti sarajevski srebrni Al i ARl vagoni sa kraja 60-ih koji su u Gredelju početkom 80-ih preuređeni u crveno-krem vagone BE. A vidi se i po tome što je bio samo 1. razred i što se navodi doplata za salon koji je bio u ARl vagonu.

Evo jedne fotke iz 70-ih u Sarajevu.

jn11001.jpg


Vagoni i lokomotiva su još novi i čisti pa pretpostavljam da je fotkano oko 1970.
 

gradina73

Član foruma
Evo jos i dvije slike BOSNE-EKSPRES u Sarajevu koje sam nasao na net-u !!!

Bosna-Exp_Sarajevo2.jpg

Bosna-Exp_Sarajevoizlaz_1982.jpg


Samo je steta sto ovaki i jos slicni vozovi vise ne voze :cry:
 

gradina73

Član foruma
Slijede jos dvije lijepe slicice slavnog OLIMPIK-EKSPRESA u orginalnom farbanju. Na zalost od ovih garnitura vecinom jos postoje samo krsevi, rasuti po BiH, nesto je ja mislim u Doboju a nesto valjda jos ima i u Sarajevu :cry:

Olimpik4.jpg

Olimpik7.jpg


Pozdrav !!!
 

nik

Veteran foruma
gradina73 kaže:
Evo jos i dvije slike BOSNE-EKSPRES u Sarajevu koje sam nasao na net-u !!!

http://i1113.photobucket.com/albums/k51 ... ajevo2.jpg
http://i1113.photobucket.com/albums/k51 ... z_1982.jpg

Samo je steta sto ovaki i jos slicni vozovi vise ne voze :cry:

Što se BiH tiče to bi trebale nadomjestiti Talgo garniture valjda od ove godine. A što će na kraju od toga ispasti vidjeti ćemo... A u ostatku exYu je kako gdje; negdje kako-tako a negdje nikako, ali to sve i sam znaš.
>:)
 

nik

Veteran foruma
gradina73 kaže:
Slijede jos dvije lijepe slicice slavnog OLIMPIK-EKSPRESA u orginalnom farbanju. Na zalost od ovih garnitura vecinom jos postoje samo krsevi, rasuti po BiH, nesto je ja mislim u Doboju a nesto valjda jos ima i u Sarajevu :cry:

http://i1113.photobucket.com/albums/k51 ... impik4.jpg
http://i1113.photobucket.com/albums/k51 ... impik7.jpg

Pozdrav !!!

Ovo je farbanje nakon modifikacije u Zagrebu krajem 80-ih; jedna takva garnitura je ostala zbog rata i godinama vozila sa HŽ oznakama.
 

gradina73

Član foruma
nik kaže:
gradina73 kaže:
Evo jos i dvije slike BOSNE-EKSPRES u Sarajevu koje sam nasao na net-u !!!

http://i1113.photobucket.com/albums/k51 ... ajevo2.jpg
http://i1113.photobucket.com/albums/k51 ... z_1982.jpg

Samo je steta sto ovaki i jos slicni vozovi vise ne voze :cry:

Što se BiH tiče to bi trebale nadomjestiti Talgo garniture valjda od ove godine. A što će na kraju od toga ispasti vidjeti ćemo... A u ostatku exYu je kako gdje; negdje kako-tako a negdje nikako, ali to sve i sam znaš.
>:)

I ja se nadam da ce konacno ovi Talgo vozovi da krenu barem saobracati u BiH a kao sto ti kazes, kamo srece da naslijede BOSNU-EKSPRES i povezu Sarajevo i sa Zagrebom i Beogradom sa barem jednom kvalitetnom voznom garniturom !!!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh