Teret - cargo u minijaturi

Davor

Veteran foruma
Moj lepi austrijanac je dobio teret - ugalj. Da ne objašnjavam tehniku, poznata je. Samo sam za osnovu probao iskoristiti podmetač za pivo od presovanog kartona, bilo mi je pri ruci. :D
s5003937.jpg

Jednog dana ću savladati tehniku fotografisanja modela a dotle ne zamerajte. :crvenilo:
 

Davor

Veteran foruma
Evo kako sam savladao tehniku izdrade tereta i fotkanja modela (veliko hvala Damiru na savetima)

sncf-natovaren.jpg


obb1.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
DRG FLM natovaren pravim ugljenom.
342.jpg


Regica,Fumica i kravica čekaju radnike da dođu sa gableca (marende) i počnu istovar svježe slame i sijena
koja je kao poticaj stočarstvu u našim krajevima stigla iz EU :plaza: :D

336.jpg


339.jpg
 

Damir

 
Osoblje foruma
Evo ovako Davorić ;)
Odeš na livadu kraj kuće i ubereš par stabljika trave samo ne one koja je zabranjena zakonom :D :D
331.jpg


Isječeš je skalpelom ili škarama na tako reć prašinu i ako samo malo duže odrežeš bit će preveliko.
Stiropor debljine 1 cm odrežeš na širinu i dužinu vagona,a onda još jedan uži komad zaljepiti na taj veći i kad sve to poljepiš
i baciš slamu po njemu izgleda kao da su bale u kockama.
Mislim da mi je to moglo ispasti i bolje,ali jednom drugom prilikom...

332.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ugljen - jako mi se sviđa. :palac_gore:

Slama - da si možda u stiroporu napravio male ureze od mm ili dva, da izgleda k'o da su bale odvojene, ali nagurane jedna do druge, vjerujem da bi još realnije izgledalo.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Damire jel mogu ja probati izraditi ove bale sena pa da vidimo na sta ce liciti? Mada cu ja stirodur koristiti naravno :D
 

Damir

 
Osoblje foruma
Thommo kaže:
Ugljen - jako mi se sviđa. :palac_gore:
:palac_gore:

Thommo kaže:
Slama - da si možda u stiroporu napravio male ureze od mm ili dva, da izgleda k'o da su bale odvojene, ali nagurane jedna do druge, vjerujem da bi još realnije izgledalo.

Mislim da ti utorine bi došli do izražaja,ali pokušat ću nešto drugo ;)

brojcile kaže:
Damire jel mogu ja probati izraditi ove bale sena pa da vidimo na sta ce liciti? Mada cu ja stirodur koristiti naravno :D
Naravno prijatelju,predajem ti autorska prava :D :D
 

hyperion

Veteran foruma
Thommo kaže:
Slama - da si možda u stiroporu napravio male ureze od mm ili dva, da izgleda k'o da su bale odvojene, ali nagurane jedna do druge, vjerujem da bi još realnije izgledalo.
Uz to bi trava trebala biti nasjeckana na još sitnije komadiće.
 

Davor

Veteran foruma
Damire, možda bi bilo bolje da si koristio seno tj. najsitnije ostatke sena koji padnu na pod i posle se počiste kao prašina. :hmmm
 

Damir

 
Osoblje foruma
brzi_voz_628/629 kaže:
Damire, možda bi bilo bolje da si koristio seno tj. najsitnije ostatke sena koji padnu na pod i posle se počiste kao prašina. :hmmm


Vidiš u tome i jest problem što sijena kao takvoga nema niko ne drži stoku.
Samo oko kuće raste travulja,a onda ću morati jedan stručak osušiti i dobro samljeti kroz ruke da dođe u prašinu :palac_gore:
Čekam našega umjetnika u stiroduru (brojcile) je rekao da će nešto pokušati ;)
 

Davor

Veteran foruma
Čuj, imam ja toga koliko hoćeš, rado bi ti poslao nego je malo problem kako carini objasniti da to nije ono što oni misle da jeste i da ne služi za ono, za šta oni misle da služi.
policija.gif
 

hyperion

Veteran foruma
brzi_voz_628/629 kaže:
Čuj, imam ja toga koliko hoćeš, rado bi ti poslao nego je malo problem kako carini objasniti da to nije ono što oni misle da jeste i da ne služi za ono, za šta oni misle da služi.
policija.gif
Pa neće valjda otvarati paket? :??:
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
brzi_voz_628/629 kaže:
Kada mi je Damir slao vagon, stigao je otvoren. Dakle, otvaraju.
Naravno da otvaraju, čim je među državni promet Carina otvara i kontrolira pakete..
Naravno to nevrjedi za promet unutar zemalja EU jer je bescarinski promet >:) pa će tako biti ubrzo iz za EU - HR što će biti super >:) jer nije daleko granica klopa
I meni sve pošiljke na Pošti u Mostaru carina otvara..
 

Mija

Član foruma
brzi_voz_628/629 kaže:
Čuj, imam ja toga koliko hoćeš, rado bi ti poslao nego je malo problem kako carini objasniti da to nije ono što oni misle da jeste i da ne služi za ono, za šta oni misle da služi.
policija.gif
Pazi, tražiće i fitosanitarni, fitopatološki pregled! :hmmm
 

KAPO

Poznati forumaš
Danas posljepodne radio sam teret kamenih blokova! Sličan teret sam vidio jučer u Rijeci.
P1010044.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Kapo, a fotka 1:1 tereta? ;)
Koristili su HŽ Smmps vagon? Slikao sam jednom takvog na Brajdici.
 

KAPO

Poznati forumaš
Thommo kaže:
Kapo, a fotka 1:1 tereta? ;)
Koristili su HŽ Smmps vagon? Slikao sam jednom takvog na Brajdici.
Fotku 1:1 vagona ću stavit kad još malo doradim teret!
Teret je bijo na Smmps-u!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh