Trix modeli

Ćiro_bos

Član foruma
Namjeravam obogatiti svoj vozni park sa nekom od ovih Trix lok (22082 ili sl). Ima li neko iskustava sa njima?
Kako voze, koliko su brze, bučne, kvarljive. Pogon na sve 4 i pick-up?
Mislim da bi to trebala biti praksa kod nas: Bolje pitati, nego se :wc: ...
Hvala!
 

Attachments

  • Trix.jpg
    Trix.jpg
    51.4 KB · Pregleda: 91

matija

Član foruma
Trix-ovog herkulesa nisam video u akciji, medjutim kod ovih kutijastih konstrukcija gde i nema mnogo detalja za pokazati mislim da je Piko ipak bolji izbor, njih sam video u akciji i srazmerno cena-kvalitet sasvim odgovaraju i probirljivijim kolekcionarima.Po mome najveći nedostatak kod PIKO-a je što nema naizmenično osvetljenje (crveno pozadi) i točkovi su malo grublje izradjeni. O razlici u ceni ne bih ni da govorim :eek:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Hm, ne bih se složio s Matijom. Nemam ni jednu Trix lokomotivu, ali sam uvjeren da su itekako bolje od Pika. Barem od njihove hobby linije - Taurusi, Helge, Herculesi.

Ali zato imam jedan OBB Res četveroosovinac - fenomenalan model. Potpuno u klasi Roco/Fleischmann. :>idea:

Uglavnom, ne vjerujem da bi gazde iz Marklina dozvolili da Trix proizvodi baš slabe modele.

Evo jednog Herkulesa:

tri22081.jpg


http://www.modellbahnen.at/index.html?d ... AL2666.htm
 

Ćiro_bos

Član foruma
Ja znam da Piko prizvodi slične modele, međutim sasvim me je razočarala Piko 218 DB, koju sam novu kupio, a ubrzo je pokazala neke nedostatke u prijenosu, neki čudan zvuk motora i zastajkivanje. Kada sam je otvorio utvrdio sam da je ležaj motora odmah proširen, i najvjerovatnije je rotor zapinjao o stator. Nešto sam radio, liječio. Ona vozi, ali povremeno počne stvarati probleme-kada se zagrije. I zbog toga nemam povjerenje u Piko i tražim alternativu.
Naizgled Trix mi djeluje robusno (metalno kućište) i htio bih isprobati, a da se ne opržim. Zato tražim savjet. Potrebna mi je malo sporija lok, za veću kompoziciju, na brdovitom balkanu-maketi... i još uvijek tražim savjet.
Ima li neko originalne nacrte utrobe ove lok? Ili gdje to ima.
Roco da, ali je skup, Piko ne, mislio sam da je Trix kompromis?
 

NClight

Hybernated
Iskreno, u priči bi Roco bio kompromis, Trix to sigurno nije.
Trix nije trećerazredna firma, i ne radi Hobby modele (barem ne do sada) kao Piko koji sa time širi tržište za sebe i stvara naviku kupovanja.
Na netu se mogu naći servisne knjige za modele (potražite identičan Maerklin model ako nemožete Trix) a ima i recenzija, to je dobar način za saznati nešto...
 

Ćiro_bos

Član foruma
NClight kaže:
Iskreno, u priči bi Roco bio kompromis, Trix to sigurno nije.
Trix nije trećerazredna firma, i ne radi Hobby modele (barem ne do sada) kao Piko koji sa time širi tržište za sebe i stvara naviku kupovanja.
Na netu se mogu naći servisne knjige za modele (potražite identičan Maerklin model ako nemožete Trix) a ima i recenzija, to je dobar način za saznati nešto...
Na to sam i računao!
Jedini problem je što sam ja malo ograničen kvalitetom neta, te bih potražio Džoker-pomoć: gdje i šta, naravno uvijek zahvalan na pomoći, NC-u posebno.
 

NClight

Hybernated
Malko čačkanja po http://www.trix.de, i nađe se zanimljivost:
http://trix.de/produkte/frontend/index. ... mber=22082

Popis rezervnih dijelova i papirologija modela:
http://www.trixshop.de/service/et/liste ... partslists

Mislim da se za 109€ (ili manje) dobiva dobar proizvod opremljen čipom za DCC/SX/Analogno, metalnom šasijom i školjkom, gumicama na dva kotača, pogon na sve kotače preko kardana, led osvjetljenje...
Ovo je čista srednja klasa modela, kod Trixa dobra kupnja pretpostavljam.
 

polval

Član foruma
Na slikama PIKO model Herkulesa izgleda veoma lepo ukljucujuci resetke i krov.Po konstrukciji je slican Taurusu iz iste firme , najverovatnije imaju slicne vucne osobine.

PIKO trecerazredna firma? Ne bih rekao. Hobi modele proizvode i ROCO i Fleischmann a TRIX je proizvodio hobi modele do momenta kada je postao TRIXlin :))

Pozdrav
Tino
 

NClight

Hybernated
Možda sam to malko nespretno napisao, no Piko ipak nije sa svojim "jeftilen" modelima na razini MaTrix-a. Roco jeftilen, jeste li vidjeli modele za početnike? Tako i izgledaju jer su namijenjeni klincima.

Ljepota ovog hobija je da gotovo uvijek imate izbora, tko voli nek' izvoli a onda kom' obojci-kom' opanci >:)
 

polval

Član foruma
Apropos ROCO Hobby; njihova svetla tacka je metalna sasija i odlican pogon na sve 4 sa ugradjenim dekoderom. Nesto sto je bilo nalik DB BR120 (sa nalepljenim prozorima, igracka) kostalo je oko 30 EUR. Dusu dalo za preradu >:)

Pozdrav,
Tino
 

matija

Član foruma
NClight kaže:
Malko čačkanja po http://www.trix.de, i nađe se zanimljivost:
http://trix.de/produkte/frontend/index. ... mber=22082

Popis rezervnih dijelova i papirologija modela:
http://www.trixshop.de/service/et/liste ... partslists

Mislim da se za 109€ (ili manje) dobiva dobar proizvod opremljen čipom za DCC/SX/Analogno, metalnom šasijom i školjkom, gumicama na dva kotača, pogon na sve kotače preko kardana, led osvjetljenje...
Ovo je čista srednja klasa modela, kod Trixa dobra kupnja pretpostavljam.
Jedna mala opaska. Cena od 109€ je sa debelim popustom, inače kod Trix-a ova klasa lokomotiva staje oko 250€. Kada sam pravio usporedbu izmedju Pika i Trix-a mislio sam
na tu cenu od 250€za Trix i 60€ za Piko. Esad zašto je tako debeli popust kod Trix-a za ovu loksu to je drugo pitanje :D
 

NClight

Hybernated
Matija,
To nije popust nego preporučena cijena, a u Trixovom on-line dućanu nećešnaći popust osim za neke specijalne ponude, a i tada je jeftinije u drugim trgovinama nego kod trixa.
Ovaj model je izašao 2007, ne baš tako davno ali nije niti najnoviji model u ponudi.
 

matija

Član foruma
Ne razumem šta je to "preporučena cijena", ali ja sam samo hteo da kažem da to nije uobičajena cena za TRIX-ov model u ovoj kategoriji nego je debelo jeftiniji, čisto zbog toga da se ljudi ne bi zavaravali time da je to prava cena TRIX-a :S:
 

Ćiro_bos

Član foruma
Na e-Bay ovi se modeli prodaju ipod cijene za Roco modele iste kategorije (to je taj moj kompromis) :D . Kod Conrada je ova cijena oko 90€.
U svakom slučaju bilo je vrlo korisno. Hvala svima, a posebno NC-u za linkove, a ja...
Izgleda po onome što sam istražujući otkrio, da veoma malo ovih modela od Trix-a postoji među članstvom na ovim prostorima, pa nema pravog suda "iz prve ruke".
Dalje, kod svih ovih modela (i drugih Trix) je oprema potpuno ista.
U svakom slučaju ići ću na neki od ovih modela (Hercules), pa da vidimo i to čudo :eek:
Pozdrav!
 

matija

Član foruma
Pa i ja spadam u grupu onih koji baš nisu nešto zagriženi za TRIX, pa i ne poznajem cene niti modele bog zna kako, ali da ima čudnih odnosa to je sigurno. Evo na primer u jednom Madjarskom dućanu garnitura ICE 2 (četvorodelna sa sound dekoderom) nepunih 250€, a u istom tom dućanu običan šinobus sa prikolicom bez dekodera skoro 400€. :eek: zaista neshvatljivi odnosi cena. :S:
 

NClight

Hybernated
Jeftiniji modeli su oni koji nemaju npr. zamašnjake/zamajce i rađeni su jednako za Maerklin i Trix, de-facto identičan model osim "skije" i motora za AC. Veća količina proizvedenih šasija i školjki i ostalih zajedničkih dijelova garantira i nižu cijenu, kao i to da je ovaj model iskoristiv i za diesel i za električnu verziju, tj. dijele kao i prave lokse mnogo zajedničkih karakteristika.

Ja imam nekoliko Trix-modela u kolekciji, istina u N-u i jako sam zadovoljan sa njima, osim možda što znaju biti malko bučniji, ali to je najviše kod starijih modela iz 80' i početka 90'

Eh,da... preporučena cijena je ona koju preporuča proizvođač kako bi bila u nekom od tržišnih segmenata i kako trgovci nebi sami pumpali cijene ili precjenili model. obično se označava sa kraticama RRP (Reccomended Retail Price) ili MSRP (Manufacturer Suggested Retail Price)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
NC ne voli baš Roco, jer su u N-u zakon Fleischmann i Minitrix! >:) :D

Ja sam isprobao svašta, ali moje jke mišljenje da je u HO definitivno Roco "the best" - jako dobri elektromotorići, puno detalja, iznimno pouzdan pick-up (ovo me strašno iznervira, kad loksa ima problema zbog aljkavo konstruiranog dovoda struje s kotača), fenomenalna niska brzina, lako digitaliziranje (noviji modeli)...

Da ne mislite da govorim bez veze, imam Roco OBB 1043 (ASEA), OBB 1045 i DB 215.
Kolega prijevoz.hr ima također ASEA-u, zatim krokodila OBB 1020, DB 101... Sve smo ih ispobali i kod mene na maketi. Za sve vrijedi gore navedeno.

Ćiro, ako možeš odvojiti novac - moj savjet je Roco. I za Trix vjerujem da je vrlo blizu.

Kako god odlučio, sretno s potragom! ;)
 

Ćiro_bos

Član foruma
Thommo kaže:
NC ne voli baš Roco, jer su u N-u zakon Fleischmann i Minitrix! >:) :D

Ja sam isprobao svašta, ali moje jke mišljenje da je u HO definitivno Roco "the best" - jako dobri elektromotorići, puno detalja, iznimno pouzdan pick-up (ovo me strašno iznervira, kad loksa ima problema zbog aljkavo konstruiranog dovoda struje s kotača), fenomenalna niska brzina, lako digitaliziranje (noviji modeli)...

Da ne mislite da govorim bez veze, imam Roco OBB 1043 (ASEA), OBB 1045 i DB 215.
Kolega prijevoz.hr ima također ASEA-u, zatim krokodila OBB 1020, DB 101... Sve smo ih ispobali i kod mene na maketi. Za sve vrijedi gore navedeno.

Ćiro, ako možeš odvojiti novac - moj savjet je Roco. I za Trix vjerujem da je vrlo blizu.

Kako god odlučio, sretno s potragom! ;)
Thommo, znam za Roco. I sama cijena kazuje za sebe. I ja imam dosta modela, i 2 dizel 212 Roco i jako sam zadovoljan, ali ovaj puta bih išao na ovo, rekao sam već, kompromis zbog cijene.
Da ne bude zabune, poslije ovoga idem na neku manju dizelicu Roco, možda nešto OBB 2050 ili slično, a zatim na parnjaču koja bi vozila jedan muzejski...
Takav je plan, pa vidjet ćemo. Ja sam mislio da će mi netko exsplicitno (možda) reći: Imao sam taj model, ne valja , ostavi se toga, i ja bih ga poslušao.
Ovako, zašto ne, ipak je bolji od Pika i Lime, KM-a...
 

Didy

 
Osoblje foruma
E zato ćiro ako uzmes Herkulesa i kad ti dodje mogao bi napisati recenziju nakon što ga detaljno provozas i istrazis pa da se svi malo bolje upoznamo sa njim (mogu je ja objaviti ako te konekcija zeza) ;)

Ako uzmes ovog Herculesa volio bih ga vidjeti i "u zivo", ako je moguce :cool:
 

robogovi4

Poznati forumaš
Pozdrav,
vidim da se tema malo "razgradila" pa evo i mene; malo sam čačkal po netu za nekim parnjačama pa sam naletil na http://www.modellbahndiskont.com, imaju loksu (Roco) koju tražiš po 103 €+14€ poštarina. (jedino plačanje je samo preko banke pa nisam siguran da se isplati zbog troškova)

Dalje, i ja mislim (bar kaj se detaljnosti modela tiće) da je Roco najbolji izbor (i ja "Merklinist" trenutno ganjam neke Rocove modele/našel parnjaču BR 93.5, Epoche II, DRG po 100 €) i mislim je (unatoć ratu u kući) osvojit.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh