Trix modeli

NClight

Hybernated
Uf, uf... lijepo izgleda, al' nema ni dimnjak ni pantograf >:)
Fakat, za koliko si je izbidao?
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ma neću ništa govoriti dok ne dođe i isprobam je, da ne bude - dobra cijena za ražanj, a zec u šumi! >:E: :D
 

NClight

Hybernated
cccc... nešto mi govori da je ovo bio jeftilen ispod svake cijene :plaza:
TRIX 21504,Diesel-Lok ÖBB BR 2016 DCC Digital kein OVP
Winning bid:EUR 33.83
(approximately US $49.13)

Ended: Aug-29-08 15:00:46 PDT
Shipping costs: To Croatia, Republic of -- EUR 5.00

Ajd, nema originalnu kutiju, al' da se isplati, isplati se!
Čestitam, pa makar i ne radila :plaza: :aplauz: :aplauz: :aplauz:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Grrrrrrrrrrrrrrrrrrr.... tužit ću te USKOK-u! Za "trafficking" povjerljivih informacija! >:D: :D :D ;)

Je, to je to. Nadajmo se da je loksa OK! >:read:

NClight kaže:
Čestitam, pa makar i ne radila :plaza: :aplauz: :aplauz: :aplauz:
Jezik pregriz'o! :plaza:
 

U47

Član foruma
Bravo Thommo, to je super cena za tako lep model!
Poštnina 5 Eurov pa je tudi zelo nizka.
 

Ćiro_bos

Član foruma
Al smo navalili! Lijepa je Thommo :ljubav , zaista, čestitam :palci_gore: !
Nego, da li mi netko može odgovoriti:
Ove lok imaju ugrađene dekodere. Koliko oni utiču na rad lok u analognom sistemu? Posebno na jačinu, snagu. Ne bi trebalo :citaj: , znam, ali ipak...
 

Didy

 
Osoblje foruma
Ćiro_bos kaže:
Al smo navalili! Lijepa je Thommo :ljubav , zaista, čestitam :palci_gore: !
Nego, da li mi netko može odgovoriti:
Ove lok imaju ugrađene dekodere. Koliko oni utiču na rad lok u analognom sistemu? Posebno na jačinu, snagu. Ne bi trebalo :citaj: , znam, ali ipak...


Hehe dok si ti jos ciro kupovao i dok smo svi pretrazivali ebay trazeci razne primjere na temu Herculesa i ja sam bio kupio jednog, ali Roco. Samo sto je problem sto ga nikada nisam platio jer paypal ima probleme sa mojom karticom (valjda ne salje CVV2 broj kada zeli naplatiti nesto sa moje kartice a banka ga zbog toga odbija. barem mi je tako objasnio vodja karticnog poslovanja. sad moram vidjeti sa paypalom sta je problem jer do sada sam 6 puta platio sve bez problema)

Tako da si pokrenuo pravu malu herculesomaniju :palci_gore: :palci_gore:

Ja najvjerovatnije necu dobiti ovog jer sam rekao covjeku da nema vise smisla da me ceka i ako hoce nega ga relista ponovno.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ćiro_bos kaže:
Al smo navalili! Lijepa je Thommo :ljubav , zaista, čestitam :palci_gore: !
Nego, da li mi netko može odgovoriti:
Ove lok imaju ugrađene dekodere. Koliko oni utiču na rad lok u analognom sistemu? Posebno na jačinu, snagu. Ne bi trebalo :citaj: , znam, ali ipak...
Hmmm. Da bi elektronika u dekoderu shvatila da je stigao napon i propustila ga na motor, napon mora biti 4-5V.

Dakle, možda gubiš one najsporije brzine, ali na tvom naponu 10V bi sve trebalo raditi kao i bez dekodera.

Ne znam kakav utor ima Trix. Roco ima 8-polni utor, pa kad se dekoder skine, moraš staviti "jumper" da bi lok. mogla voziti na analognom sustavu.
 

Ćiro_bos

Član foruma
Thommo kaže:
Ćiro_bos kaže:
Al smo navalili! Lijepa je Thommo :ljubav , zaista, čestitam :palci_gore: !
Nego, da li mi netko može odgovoriti:
Ove lok imaju ugrađene dekodere. Koliko oni utiču na rad lok u analognom sistemu? Posebno na jačinu, snagu. Ne bi trebalo :citaj: , znam, ali ipak...
Hmmm. Da bi elektronika u dekoderu shvatila da je stigao napon i propustila ga na motor, napon mora biti 4-5V.

Dakle, možda gubiš one najsporije brzine, ali na tvom naponu 10V bi sve trebalo raditi kao i bez dekodera.

Ne znam kakav utor ima Trix. Roco ima 8-polni utor, pa kad se dekoder skine, moraš staviti "jumper" da bi lok. mogla voziti na analognom sustavu.
Skidao sam samo kompletan poklopac lok. Motor izgleda dosta mali u odnosu na druge koje sam navikao viđati. Dekoder je dosta veliki i izgleda baš muški, sa 2 čipa, dosta SMD elemenata, dioda. Ispod njega se motor gotovo i ne vidi, pa ne znam kakav je utor. Jedino znam da bih imao problem sa led osvjetljenjem lok koje idu sa dekodera.
Nije tako strašno kako mi se u prvi mah učinilo. Izgleda da ova nije ni vozila, jer je imala točkove crne, bez tragova vožnje, što mi je prodavac i napisao, kao on samo sakuplja, ali ih ne vozi, pa je tebalo malo vremena da se patina sa točkova skine.
Lok je spora, što mi se sviđa, jedino se bojim na uzbrdicama pri manjem naponu da motor ne strada. Malo još snage ne bi bilo naodmet :??: .
Uostalom vidjet ćeš i sam.
Pozdrav...
 

singer

Član foruma
Vidim da su Taurusi u modi... :D

U Conradu za 29,95 e Minitrix-ov Hupac Taurus

Korektno, nema sta
 

Attachments

  • Hupac.jpg
    Hupac.jpg
    5.4 KB · Pregleda: 147

matija

Član foruma
NC obavezno kupi taj model, pazi OBAVEZNO. Na proleće koliko znam imat ćeš pametniji način da ga iskoristiš :beba
>:D: :zvizdi:
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh