Trix modeli

Ćiro_bos

Član foruma
robogovi4 kaže:
Pozdrav,
vidim da se tema malo "razgradila" pa evo i mene; malo sam čačkal po netu za nekim parnjačama pa sam naletil na http://www.modellbahndiskont.com, imaju loksu (Roco) koju tražiš po 103 €+14€ poštarina. (jedino plačanje je samo preko banke pa nisam siguran da se isplati zbog troškova)

Dalje, i ja mislim (bar kaj se detaljnosti modela tiće) da je Roco najbolji izbor (i ja "Merklinist" trenutno ganjam neke Rocove modele/našel parnjaču BR 93.5, Epoche II, DRG po 100 €) i mislim je (unatoć ratu u kući) osvojit.
Novi model na e-Bay, OBB 2016 košta 90 €, Sofort kaufen, a može i niže, licitacijom su neki modeli (korišteni) otišli za 40 €. Vidjeti ću.
Didy
Ako kupim, naravno da se vidimo! Koji tačno model? Zavisi od trenutne ponude.
 

Didy

 
Osoblje foruma
čestitke i od mene! ;) Onda vidimo se uskoro :cool:

Ali evo sad vidim da ovdje nema ponuđena opcija placanja putem Paypal-a, a ja sam prije par dana kupio jednu stvarcicu prijatelju (opet) i prošli smo ko' bosi kroz trnje kad nas je opalilo 17,89€ bankovnih troškova za jednu pišljivu uplatu u inostranstvo (naravno putem bank transfera). Jesi se vec raspitao o visni tih troškova? Ja nakon ovog slucaja više i ne pomišljam da placam bilo kako osim paypal-om
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Da li vam iz BiH postoji mogućnost slanja novca poštanskom uputnicom?

Ja sam par puta plaćao u Njemačku tako, uplatiš lovu na pošti, a njemački poštar onda donese prodavaču novac na adresu. Sigurno i ne preskupo (kod nas je cca. 33kn naknada), jedino malo sporo - 10-14 dana zna trajati.
 

Ćiro_bos

Član foruma
Didy kaže:
čestitke i od mene! ;) Onda vidimo se uskoro :cool:

Ali evo sad vidim da ovdje nema ponuđena opcija placanja putem Paypal-a, a ja sam prije par dana kupio jednu stvarcicu prijatelju (opet) i prošli smo ko' bosi kroz trnje kad nas je opalilo 17,89€ bankovnih troškova za jednu pišljivu uplatu u inostranstvo (naravno putem bank transfera). Jesi se vec raspitao o visni tih troškova? Ja nakon ovog slucaja više i ne pomišljam da placam bilo kako osim paypal-om
Didy, sve sam isprobao. Kada nema opcije Pay-Pal, a radi se o manjem iznosu, novac jednostavno staviš u preporučeno pismo (avionski), naknada je 2,5 € i novac je tamo za 4 dana. Ovo sam puno puta koristio i nikad nisam imao problema. Relativno ipak siguran :??: prijenos novca.
Druga opcija je "Western union" transfer novca, naknada je 13 €, a novac je tamo trenutno, ide telefonski. Mislim da ću ovo platiti na taj način.
Treća opcija je ona putem banke koju si eto isprobao, koju ja ne koristim-razumljivo. Onaj iznos koji si dao je najmanji mogući, postoji samo skala na gore.
Poštanskom uputnicom kod nas u Bosni novac se ne može slati u inostranstvo.
Naravno, o opciji se dogovoriš sa prodavcem!
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Čestitke za kupnju! U Sloveniji od ove godine možemo plačati i preko online banke preko tzv. SIPA sistema. Recimo ja sam komitent Nove Ljubljanske Banke i mogu nakazati novac u bilo koju banku koja je u SIPA sistemu kao da bi platio obićnu nakaznicu za recimo telefon. A provizija je sitnica, 31 centa... Taj isti sistem bi morao djelovati i u drugim zemaljama EU :cool:
 

Ćiro_bos

Član foruma
Didy kaže:
Evo jos jedne za 45€
Samo mozda bojanje je malo problematicno. :??: :??: Ili ipak ne?
Da, zeza je bojanje i oznake, a nije skupa. Pregledao sam sve, tip ima bogatu ponudu.
Nego, meni je kod ove lok zapalo za oči, da ona ima nešto što ona što sam je ja kupio, nema:
Anfahr- und Bremsverzögerung mit DCC oder Trix Systems schaltbar.
Šta joj to znači?
 

Didy

 
Osoblje foruma
Pa eto ja se jos uvijek lomim u odlucivanju da li mi se svidja "Supermen izdanje" ili sam ipak za "klasicna" bojanja... Ne znam ni sam. U stvari ako postoji u pravom svijetu ovakvo bojanje onda nemam nista protiv i mislim da mi se cak i svidja jer je dodatno drugacija od drugih ali ako je ovo bojanje samo za male zeljznice onda mi se ne svidja :D :D :D
 

NClight

Hybernated
Ćiro_bos kaže:
Nego, meni je kod ove lok zapalo za oči, da ona ima nešto što ona što sam je ja kupio, nema:
Anfahr- und Bremsverzögerung mit DCC oder Trix Systems schaltbar.
Šta joj to znači?
Ovo se odnosi samo na DCC ili SX tj. na ugrađeni dekoder, ima mogućnost uključivanja inercije i ubrzanja, ništa specijalno... to ima svaki noviji dekoder.

Bojanje bi moglo biti pravo, uz promociju filma npr. kao što je bio obojan i jedan HST na relaciji London-Paris. Ako naletiš na farbanje sa Mozartom, obavezno ga uzmi, vidio sam ga kraj Salzburga... odlično izgleda, a napravljeno je povodom velike obljetnice. Lijepa je bila i verzija bojanja za OSRAM žerulje, i crna za autogume FULDA ak' se ne varam.
 

Didy

 
Osoblje foruma
NClight kaže:
Ćiro_bos kaže:
Nego, meni je kod ove lok zapalo za oči, da ona ima nešto što ona što sam je ja kupio, nema:
Anfahr- und Bremsverzögerung mit DCC oder Trix Systems schaltbar.
Šta joj to znači?
Ovo se odnosi samo na DCC ili SX tj. na ugrađeni dekoder, ima mogućnost uključivanja inercije i ubrzanja, ništa specijalno... to ima svaki noviji dekoder.

Bojanje bi moglo biti pravo, uz promociju filma npr. kao što je bio obojan i jedan HST na relaciji London-Paris. Ako naletiš na farbanje sa Mozartom, obavezno ga uzmi, vidio sam ga kraj Salzburga... odlično izgleda, a napravljeno je povodom velike obljetnice. Lijepa je bila i verzija bojanja za OSRAM žerulje, i crna za autogume FULDA ak' se ne varam.


Je al kosta 250€ , tj. barem je toliko kostao u zadnjoj ponudi kad sam ga gledao :D :D
 

Ćiro_bos

Član foruma
E, pa moj Hercules je stigao :palci_gore: !
Pregledavši sve prije pokusne vožnje, vidio sam da je sve ok, solidno detaljirana, bez ogrebotina na farbi, sa svim dijelovima. Prednju kopču sam skroz skinuo, a zadnju zamijenio sa Roco standardnom koje su na svim mojim modelima.
Lok sam pustio prvo da ide malo sama, a zatim sam zakačio jednu srednje tešku teretnu kompoziciju:

Zatim sam joj zakačio malo težu putničku:

I sada prvi utisci:
Generalno dobra lok. Ide bez trzaja, ravnomjerno i vrlo je tiha, da se začudiš. Svjetla naprijed izvedena sa ledicama, dosta slaba, kao kod Roco-a.
Ono što mi odgovara kod nje je da je spora, možda i sporija od mojih Roco lok, naravno sve na istom zadanom naponu, oko 10 V, DC.
I sada ono što mi ne odgovara kod nje je:- Malo duža lok, kao i svaki duži vagon djeluje nezgrapno u zavojima, a pri tome jako osjetljiva na loše izvedenu trasu pruge, cimanje, naginjanje, ljuljanje, ali to je moja greška >:finger: .
Ono što nije dobro je, po mojoj konstataciji, dosta slab motor po jačini. Odmah sam primijetio da mi na uzbrdicama, koje su ruku na srce vrlo velike, lok jako uspori čak i sa manjom kompozicijom, a sa onom težom zaista puže. Pri tome ne proklizava :??: . Uzeo sam instrument i mjerio napon (pad napona) na određenim uzbrdicama pri vožnji te lok, 2 Roco lok, 1 Mehano lok i ustanovio:
Pri najvećem opterećenju kod Roco lok napon pada sa 9,60-70 na 9,25 V, kod Mehana pada na 9,40 V, a kod Trix na 9,50, što upućuje da je kod Trix (kompozicija vrlo teška) motor male snage. Moram reći da je ovaj napon stabilisan, tako da bi ove razlike u naponu bile puno veće kod nestabilisanog ispavljača.
Da li sam u pravu *mudri* , da li je ovaj experiment pravi pokazatelj snage motora. Je li opasno kačiti teže kompozicije za ovu lok?
Tko ima kakva ili slična iskustva :citaj: ?
Na kraju da kažem da sam ipak veoma zadovoljan kupnjom ovog modela :ljubav !
 

Attachments

  • DSC02027.JPG
    DSC02027.JPG
    252.2 KB · Pregleda: 11
  • DSC02045.JPG
    DSC02045.JPG
    224.1 KB · Pregleda: 11

NClight

Hybernated
Pa... ja nebih pretjerivao niti sa jednom loksom. Lijepo je vidjeti da loksa vuče 10-20-30 vagona, ali čemu upterećivati mali motor, i to još na ovako zahtjevnoj pruzi >:)
Nakači na nju manju kompoziciju koja "izgleda" teže ili koristi lakše vagone... radni vlak sa kran-dizalicom bi izgledao "teško" npr.

Eh, da... čestitke na novoj loksi :palci_gore:
 

Didy

 
Osoblje foruma
Cestitke i od mene :palci_gore: i moram priznati da stvarno lijepo izgleda na slici ovako a mogu mislit kako je jos u stvarnosti klopa
 

Ćiro_bos

Član foruma
Didy kaže:
Cestitke i od mene :palci_gore: i moram priznati da stvarno lijepo izgleda na slici ovako a mogu mislit kako je jos u stvarnosti klopa
Dođeš i provozaš :palci_gore: . Možda su i tvoje zahrđale klopa ?
 

Didy

 
Osoblje foruma
Ćiro_bos kaže:
Didy kaže:
Cestitke i od mene :palci_gore: i moram priznati da stvarno lijepo izgleda na slici ovako a mogu mislit kako je jos u stvarnosti klopa
Dođeš i provozaš :palci_gore: . Možda su i tvoje zahrđale klopa ?


Hehe ne daj Boze >:)
Navratit cu u svakom slucaju , ali cut cemo se jos da se dogovorimo ;)
 

Thommo

 
Osoblje foruma
nightrain kaže:
:( a ja navikao na crvene herkulesiće :tisina
Eh, u ovoj općoj Hercules pomami, stavio ja vrlo konzervativni bid na Trix OBB Hercules s dekoderom. A ujutro iznenađenje - "Please pay now"! :D ;)

Dakle, Ćiro, kad stigne iz Irske (!), javit ću dojmove!
 

Attachments

  • o_h.jpg
    o_h.jpg
    17 KB · Pregleda: 115

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh