Tunelski portal

A

Anonymous

Guest
DSCN0233.jpg

Dio mosta, izliven, "izgreckan" (greckanje=valjda lokalni naziv za urezivanje fuge)

DSCN0024.jpg

Kula koja ce stajati sa strane nekog portala. Njemci su ih u jednom periodu obozavali graditi. Jesu li one imale neku funkciju ili su bile kraj portala kao simbolika "cuvara" - ne znam. Bilo kako bilo - vrhunac zeljeznicke romantike

DSCN0314.jpg

Jedno bez drugog skoro da i ne moze :D

DSCN0248.jpg

Detalj (takodjer gips) koji treba docarati odvod slivnih voda sa mosta. Smjesta se negdje na mostu sa vanjske strane i malo nize od nivoa kolnika i / ili kolosjeka :shock:

DSCN0232.jpg

Ovako se izdubljuje veci reljef nekog objekta. Ustvari samo masta moze postaviti granice sta je moguce a sta ne. :D

DSCN0020.jpg

I kad se sve to poslozi izgleda ovako.(na nekom drugom djelu makete KZMZ) Skinite si fotku u paint pa je dotjerajte sa zelenilom (vjerujte da je zabavno)
 

Damir

 
Osoblje foruma
Piccolo,pa ja ću poludit majke mi :eek: Ubijaš me ovim fenomenalnim prizorom,dat ću otkaz u firmi i dolazim gore kod vas u ZG raditi volonterski samo da me naučite ti i kolega ove stvari izrađivati od gipsa :D
 

Jevra

Poznati forumaš
piccolo :eek: ovo je pravo remek delo,oduvek sam se divio ovakvim radovima.Sad,postojili neka slika kalupa,pošto sam stvarno ljubitelj ovakvih radova
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
imenjace ovo jos nisi vidio ;)

img9648g.jpg


img9649j.jpg


img9652g.jpg


img9653h.jpg


img9656.jpg


90 % gotov, ide montaza na klupsku maketu i zadnjih 10 % finisa bojom
 
A

Anonymous

Guest
Sa rukom na srcu obecajem da cu u petak, ovaj tjedan srediti detaljni opis kako se sve to radi. Svakako u dogovoru sa gips :prof: i sa :prof: u licenju, pituranju, farbanju. Poslat cu ima par upita jos veceras.
Ali, vjerujte mi jedno - nije tesko, OK nije bas ni lagano >:) >:) >:)
 

nickname25

Član foruma
Supporter (2016)
jaoooo, pa herc će me strefiti zbog ovakvih stvari, odmah mi sline počinju curiti.
jednostavno savršeno :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore: :palci_gore:
 
A

Anonymous

Guest
Evo nam ga, javio se :prof: piturant
Daj "niko" jos neku fotkicu , dozvolit cu ti da olicis sve moje i mostove i portale i kule i bunkere ma i citav stan >:)

:D :D :D :D :D :D
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
piccolo kaže:
Daj "niko" jos neku fotkicu , dozvolit cu ti da olicis sve moje i mostove i portale i kule i bunkere ma i citav stan >:)

:D :D :D :D :D :D

spremi pivo i cevose :) i dolazim farbat stan, onda mogu portali i ostalo ........ boje ima :palac_gore:
 

Jevra

Poznati forumaš
Momci,kako ove divne slike da prebacimo u temi mostovi i vijadukti od gipsa.Mislim da je bolje tamo,jel se slažete
 
A

Anonymous

Guest
...ma ja se uvjek slazem, mozda i jesmo malo sprckali - ali oprostivo je. Kad je covjek ushicen bude ko klinac koji se prvi put zaljubio :D :D :D :D :D :D :D
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
stvarno VRHUNSKI nema sta.. vidi se trud i vidi se da covek ima BRDO zivaca da napravi ovako remek delo! ugledacu se na ovog umetnika pa cu uz ove slike poceti sa izradom jednog kamenog mosta! samo se prvo moram izolovati od zena(devojka,majka)jer one nikako nisu dobre za zivce :D !
 

Damir

 
Osoblje foruma
piccolo kaže:
Sa rukom na srcu obecajem da cu u petak, ovaj tjedan srediti detaljni opis kako se sve to radi. Svakako u dogovoru sa gips :prof: i sa :prof: u licenju, pituranju, farbanju. Poslat cu ima par upita jos veceras.
Ali, vjerujte mi jedno - nije tesko, OK nije bas ni lagano >:) >:) >:)


Piccolo vjerujem ti na riječ,stvarno bi dobro došlo:
-kakvi kalupi
-koja vrsta gipsa
-kako napraviti (s čim) fuge
-kojim alatom prebrusiti
-da li staviti kakvu armaturu u lukove

Možda popis izgleda smiješan i :uvrnut ,ali kad stvarno neznam neke stvari otvoreno pitam koliko god bedaste bile! Ovo stvarno želim znati napraviti kad već s elektronikom nisam na ti :D Piccolo :molitva
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
blubacy kaže:
:shock: :shock: :shock: :shock:
... jel ima neka škola ili tečaja za ovo?

predlozit cu ekipi KZMZ-a da na proljetnom susretu u 5 mj. napravimo malu radionicu vezano uz izradu ( gips-stirodur i farbanje ) portala, mostova ....... ;)
 

sale-sd

Član foruma
Prelepo!
O tome sam i ja pisao, gips je neverovatno zahvalan za rad; Svaki sledeći model će biti sve lepši i lepši!!!
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
drugari evo izradio sam i ja svoj prvi portal pa prosudite i dajte kritike..
izradio sam ga od stirodura i ofarbao farbom na vodenoj bazi za beton..
 

Attachments

  • P4010017.JPG
    P4010017.JPG
    50.9 KB · Pregleda: 67
  • P4010020.JPG
    P4010020.JPG
    54.3 KB · Pregleda: 64
  • P4010021.JPG
    P4010021.JPG
    45.4 KB · Pregleda: 65
  • P4010019.JPG
    P4010019.JPG
    56.6 KB · Pregleda: 65

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh