Tunelski portal

sale-sd

Član foruma
Nemam reči koliko me ove slike oduševljavaju!!!
Ja u principu ne volim komentare tipa "extra", "lepo", "svaka čast momci" i slično kada se napiše samo to; smatram da na forumu treba da se kaže i napiše nešto smisleno što će obogatiti temu o kojoj se piše...
Ali ovi radovi... :shock: vijadukt uskotračne železnice :shock: već znam koga će to oduševiti, a lepo sam mu pričao...
Da bih i ja dao neki doprinos evo jednog linka, tu ima svega i svačega od A-Š(Ž) i za mene je tu sabrano svo znanje i iskustvo koje treba da ima neko ko lije gips; ima dosta projekata, trikova, saveta...
http://www.hirstarts.com
I da završim - ne bih voleo da skoro završi ova maketa; voleo bih da vidim joooooš ovakvih radova; imam osećaj da će maketa na kraju biti :palci_gore:
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
jos jedan portal gotov

zzkzmz110428dstanicic74.jpg
 

sale-sd

Član foruma
Odlično izgleda!
Boja ciglica i kamena je ispala prilično verno stvarnosti; da li je farbano temperom?
 

zinzi

Član foruma
Stvarno sam oduševljen ovim portalima. Gips ima više prednosti no i stirodur mi djeluje super zbog jednostavnosti i manje petljanja, miješanja... ;) Probat ću i jedno i drugo :palac_gore:
 

niko

Član foruma
Supporter (2016)
sale-sd kaže:
Odlično izgleda!
Boja ciglica i kamena je ispala prilično verno stvarnosti; da li je farbano temperom?

nisam koristio tempere, evo boje koje koristim na vodenoj bazi - acryl ( najvise tamiya, ovo su ostaci koje cekam da potrosim hobby line, model master, gunze/hobby color )

img0888a.jpg


za razrijedivanje koristim alkohol 70% iz ljekarne, bolje se boja razrijeduje i farba s njom nego kad se voda koristi

inace te boje su namjenjene za plastiku - makete

tamiya je zakon s njom farbam i metalne autice HO, drvenina letvice, gips ...... sve

gipsane stvari je poželjno prije farbanja premazat impregnacijom za zidove ( koja se nanosi na zid prije malerije )
ostavi se da se osusi, onda gips manje upija u sebe boju koju nanosite

;)
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
evo jos par slicica portala od stirodura! malo sam promenio tehniku urezivanja fugni,naime slucajno sam dosao do te ideje evo o cemu se radi! krenuo sam da obicnom olovkom ocrtavam semu za fugne i ispalo je da se bolje urezuju nego sa onim alatom sto sam skoro nabavio tako da prosudite sami kvalitet fugni!
neko mi je rekao da su mi zidovi portala malo uski ali sobzirom da sam bez ikakvog plana krenuo u izgradnju makete,primoran sam da pravim portale prema mogucnostima..
tek godinu dana je proslo od mog prvog dodira sa bilo kojim modelom iz domena zeleznice tako da mislim da je i ovo odlicno za jednog pocetnika..
evo par slicica kritike dobro dosle!
 

Attachments

  • P5010030.JPG
    P5010030.JPG
    69 KB · Pregleda: 94
  • P5010029.JPG
    P5010029.JPG
    60.7 KB · Pregleda: 94
  • P5010028.JPG
    P5010028.JPG
    54.4 KB · Pregleda: 96
  • P5010027.JPG
    P5010027.JPG
    51.6 KB · Pregleda: 96
  • P5010025.JPG
    P5010025.JPG
    53.4 KB · Pregleda: 96

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
jos jedna bitna stvar su NOKTI!
da nokti na prstima,sa njima na kraju tjs pre farbanja utisnem na portal male tragove i kamen dobije reljef i sitna udubljena koja se kasnije uoce i ozive kod krajnje faze a to je farbanje!
tako da morate imati duge nokte a ako nemate moze posluziti i neka dobra zenska osoba hehehehehehe!!!
NAPOMENAL:nokti ne moraju biti izlakirani(hehehe)..
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh