vozni park- speed2

speed2

Član foruma
Danas sam imao vremena za detaljizirati Herpinog Mercedesa tegljača.
Nastao je prema ovom modelu NG 1644:



rastavio sam ga cijelog, te obojao crne detalje i stavio sive felge. Još nedostaje suncobran s natpisom, te svijetla na krovu. Ima i ovaj labudicu, slikam je sljedeći put.





Bojao sam u crno; auspuh, stražnje blatobrane oko kotača, stepenice za ulazak u kabinu, kvake na vratima, stepenicu za pristup vjetrobranskom staklu, rukohvate i brisače, rezervoar za gorivo... Ugl. sve sam detaljizirao koliko ovo mjerilo dopušta.
 

speed2

Član foruma
Malo sam išao detaljizirati poluprikolicu o kojom sam već pisao. I zadovoljan sam detaljiziranjem :) Sad je sanduk sivi, a rubovi, tj. okviri su crveni.





Jedan novitet, poklon od sestrične iz Njemačke. Mercedes Benz SK, od AWM. Ustvari, ja ga komotno zovem domaćim modelom, jer postoji hrpa ovakvih Mercedesa od ovog prijevoznika na našim cestama. Ima i Actrosa, Manova...





 

Herbie

Član foruma
I ja sam vidio par kamiona koji su nekad bili od GRT spedition & logostik. Ostalo mi je u sjećanju da su znali biti parkirani Mercedes Sk i Man na ulasku u Varaždin iza benzinske.

Ja također imam u svojem voznom parku Mercedes Actros 1844 od GRT pa ih slobodno nazivaš domaćim modelima :)

Prije mjeseci licitirao sam na ebayu Mercedes kao tvoj, ali promašio sam za 1-2 euro. Sviđa mi taj model jer je u pitanju Mercedes SK i zbog toga što vuče tandemku prikolicu.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
john kaže:
Da se i ja malo ubacim. :D

Ovaj kamion ima za razliku od drugih kipera na našem području aluminijski kiper.Pošto mu je ukupna nosivost 24 t sa klasičnim željeznim kiperom nebi mogao nositi ni 10 t materijala.Ovako se dobiva još 3-4 tone više za prevesti ali prijevoz iskopa i kamenja može zaboraviti.
Hehehehehe... John i Damire, a kako onda komentirate ovu moju fotku dotičnog kipera SK 2435? >:D: >:D: >:D: :plaza:
 

Attachments

  • 2011-04-07_MB_Alu.JPG
    2011-04-07_MB_Alu.JPG
    133.7 KB · Pregleda: 127
  • 2011-04-07_MB_Alu_1.JPG
    2011-04-07_MB_Alu_1.JPG
    119.8 KB · Pregleda: 127

speed2

Član foruma
Herbie kaže:
I ja sam vidio par kamiona koji su nekad bili od GRT spedition & logostik. Ostalo mi je u sjećanju da su znali biti parkirani Mercedes Sk i Man na ulasku u Varaždin iza benzinske.

Ja također imam u svojem voznom parku Mercedes Actros 1844 od GRT pa ih slobodno nazivaš domaćim modelima :)

Prije mjeseci licitirao sam na ebayu Mercedes kao tvoj, ali promašio sam za 1-2 euro. Sviđa mi taj model jer je u pitanju Mercedes SK i zbog toga što vuče tandemku prikolicu.

Ima ih stvarno dosta. Nisu svi u ovakvoj boji, znalo je biti i bijelih, nekih SK s narančastom kabinom i drugim logotipom.
Ali svi su im kamioni otpad! Doslovno! Barem oni koji su u Hrvatskoj. Vizualno izgledaju katastrofa, mehanički isto nisu tko zna kakvi... Bilo je i otpadanja osovina... gle:

http://www.auti.hr/transportna/kamioni/oglas-332954/

je da ima godina, ali ovo je stvarno krš. Usporedno s LKW Augustin, od kojih se također kupuju kamioni, pa voze po Hr, GRT je katastrofa. Ali, eto imamo domaći model :D
 

Herbie

Član foruma
speed2 kaže:
Ima ih stvarno dosta. Nisu svi u ovakvoj boji, znalo je biti i bijelih, nekih SK s narančastom kabinom i drugim logotipom.
Ali svi su im kamioni otpad! Doslovno! Barem oni koji su u Hrvatskoj. Vizualno izgledaju katastrofa, mehanički isto nisu tko zna kakvi... Bilo je i otpadanja osovina... gle:

http://www.auti.hr/transportna/kamioni/oglas-332954/

je da ima godina, ali ovo je stvarno krš. Usporedno s LKW Augustin, od kojih se također kupuju kamioni, pa voze po Hr, GRT je katastrofa. Ali, eto imamo domaći model :D

Ja sam u Vž viđao Mercedesa i Mana sa sivom kabinom i ceradom (prema tvojem modelu 1/87), ali samo u prolazu iz kamiona pa ne znam u kakvom su stanju bili. Sad bih mogao izmišljati, a to ne želim pa mogu jedino reći da ovaj kamion sa slike odvratno izgleda. Vidi se da se nije o njemu vodilo brige i da je dosta uništen. Da ga je barem prije stavljanja u oglas malo očistio.

Neću previše u O.T. pa ću za kraj reći da su naši modeli u super stanju i da popravljaju ukupni dojam.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Svojevremeno je Varping, tvornica stiropora iz Svetog Križa Začretja imala čak dva ovakva GRT krša.
 

Damir

 
Osoblje foruma
Hehehehehe... John i Damire, a kako onda komentirate ovu moju fotku dotičnog kipera SK 2435? >:D: >:D: >:D: :plaza:
E moj Thommo,kod nas očito ne postoje neka pravila! Nego satrat do kraja i tako je staro :D Stvarno,kad pogledam ovu sliku moja i John-ova teza pada u vodu,a baš zbog ovog prije navedenog SATRAT i STARO cccc :zvizdi: Mislim da je ovaj kamion baš privatni koji radi za GP Krk i šta mu oni narede tako radi,a vlasnik pomisli (vjerojatno) aj Bog da je posla. UŽAS!
 

speed2

Član foruma
Kad ste mi u temu već kipere parkirali, onda evo jednog mojeg. Mercedes NG 2632, od Herpe. Kipa mu je malo neobična, ali mislim da (ako je model star 20 i koju godinu?) su išli tad više na to da se kipa diže i spušta, nego što će je napraviti prema pravoj. Ima sličnih kipa u stvarnosti, ali ova je totalno drugačija od drugih, a ima i dug prevjes straga. Ali ok je vozilo. Ja sam obojao brisače, rukohvate uz njih, te ručke na vratima u sivo, da bude malo u retro stilu, kao i kod pravih 32- jki.


 

speed2

Član foruma
Imao jednu šasiju od Wikinga i jednu kabinu od Roskopfa :D
I nastade ovo ispod. Dosta dobro mi je ispalo, malo lijepi, malo reži... Još moram obojati završnu obradu napraviti (hladnjaču npr. ponovno u bijelo obojati..). Inače, koliko znam, ove NG poluspavaće kabine nije nitko radio u 1: 87, osim Roskopfa.

 

Herbie

Član foruma
speed2 kaže:

Mogao si još par fotki napraviti ovog Mercedesa i to sa dignutim sanduk pa da vidimo kako to sve skupa izgleda.

Da li si ti bojao nešto ovaj Mercedesov znak i radio sivu liniju?
 

speed2

Član foruma
Thommo kaže:
A prototip...? Neki koji postoji ili fiktivni?

Da sam imao troosovinsku šasiju, bio bi neki koji postoji. Ali bilo ih je hrpa uvezenih iz Njemačke, tako da možda negdje isti i postoji :) Kako su rijetke ove kabine u mjerilu 1: 87, bitno mi je da imam ga u floti. Tako sad imam sve četiri vrste kabina od NG- a. I naravno "toopsleeper", ali te kabine su dorađivali nadograditelji.


Herbie kaže:
Mogao si još par fotki napraviti ovog Mercedesa i to sa dignutim sanduk pa da vidimo kako to sve skupa izgleda.

Da li si ti bojao nešto ovaj Mercedesov znak i radio sivu liniju?

Nisam, bio je znak takav. Takve su znakove, s linijama sa strane, imale 32- ojke. Tamo do 1981., kad su se prestali proizvoditi NG- i s tim motorom (V10 320 ks). Poslikam kad stignem, pa stavim slike.
 

Herbie

Član foruma
speed2 kaže:
Herbie kaže:
Mogao si još par fotki napraviti ovog Mercedesa i to sa dignutim sanduk pa da vidimo kako to sve skupa izgleda.

Da li si ti bojao nešto ovaj Mercedesov znak i radio sivu liniju?

Nisam, bio je znak takav. Takve su znakove, s linijama sa strane, imale 32- ojke. Tamo do 1981., kad su se prestali proizvoditi NG- i s tim motorom (V10 320 ks). Poslikam kad stignem, pa stavim slike.

Malo sam nespretno postavio pitanje u vezi znaka i sive linije. Zanima me da li si ti bojao tj. pojačavao znak i liniju?

I imam još jednu molbu u vezi slikanja modele. Prošao sam cijelu tvoje temu, ali nisam pronašao slike modela koje sam zaokružio. Modeli mi se čine zanimljivi jer je riječ o Mercedesima pa te molim da poslikaš kad budeš imao vremena. Hvala ti!

 

Herbie

Član foruma
Hvala ti na slikama.

Do sada još nisam vidio ovakvo riješenje kipera od Herpe, ali si već ranije napisao da se je težilo da se kipa podiže i spušta. Posebno mi se sviđaju gume na modelu i super mi je kad na Mercedesima vidim vidim ovo za zrak na kabini (ne znam kako se to točno zove).

Pričao sam ti da bih si volio napraviti Mercedesa SK dvoosovinca kipera pa bih i njemu volio staviti ovo za zrak na kabinu jer sam takve modele viđao kod cestara. Mislim da ne bi ovo s NG kabine odgovaralo na SK kabini jer su različito rađeni. Da li postoji to za zrak što bi odgovaralo SK kabini i na kraju da li znaš kako se to za zrak zove?
 

speed2

Član foruma
To ti je usisnik zraka za motor, koji je spojen na filter. Samo je kod nekih građevinskih kamiona izveden gore na krov, s obzirom da su oni često van ceste po pijesku, pa da ne usisaju s tla nekakve nečistoće.
Gle, što se tiče SK mislim da je vrh jedino drugačije izveden. Tako da si si dobro rekao, nebi odgovaralo od NG- a. Ovdje je okrugao, a u SK je kockast, te malo nagdnut iznad vrata suvozačevih.
Pokušao sam naći sliku na internetu. Na brzinu sam jedino našao ovu:

http://autoline-eu.rs/sf/kamion-damper- ... 28200.html

Sad, nisam vidio da Herpa ima takve usisnike. Ali nebi me iznenadilo da ima Kibri, on dosta pažnje zna pridodati nekim zanimljivim stvarima, kao tom usisniku.
 

speed2

Član foruma
Evo slika Herbie. Prvo SK 1748, u predivnoj mercedes shemi bojanja, za potpunost mu nedostaje spojler, ali i to nabavim pa stavim.



SK drugi, s Krone poluprikolicom za prijevoz svih vrsta kontejnera (od 20 do 40 ft). Gornji dio, gdje stoji ovaj kontejner je klizni. Tako da kad je ovaj manji 20 stopni kontejner na poluprikolici on se gurne naprijed (radi opterećenja na tegljaču), a kad treba istovarati npr. na rampi u skladištu on otkliže straga. Nisam stigao sad detaljnije poslikati poluprikolicu.

 

Herbie

Član foruma
Hvala ti na fotografijama.

Ovaj plavi Mercedes sam već vidio negdje na forumu, ali nisam prepoznao da se radi o njemu. Model je odličan, a pogotovo zbog toga što ima poluprikolicu za prijevoz kontejnera. Da li si ikad razmišljao da model malo urediš kako bi razbio monotoniju plave boje?

Bijeli Mercedes SK 1748 je odličan i po meni dobro izgleda bez spojlera. Sa spojlerima bi još bolje izgledao, ali super je i ovako pa nije hitno za kupnju spojlera. Kupio si ga orginal sa crtama i oznakom po kabini?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh