vozni park- speed2

speed2

Član foruma
da, 1748 je baš tako bojan u originalu, sa crtama i oznakom na kabini.
Plavog nebi dirao. Jer, u originalu od Herpe namjeno je ovako bojan. Plava boja je Kroneova, poluprikolica je u centru pažnje, a bitno je da je tima tko vući. I pravi tegljači su isto tako tad u "drugom planu", te su ovako ozbiljno obojani.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Hehehe, vas dvojica ste stvarno :ljubav u SK-ovce... >:D: >:D:

Nego, moj "konj" za utrku je malkice slabiji, 1838, ali u meni super bojanju:

MB_SK_1838.jpg


Ovaj sam "sattelzug" sam sastavio, kamion je poklon od Ibaneza ( :naklon: ), prikolica je Albedo koja prima do 30' kontejnere, a kontejner je došao preko bare, od američkog je Walthersa. MSC kontejneri su inače jako česti u riječkoj luci.
 

speed2

Član foruma
Predivan SK Thommo. Još ima spojler na krovu :cool:
Da, česti su MSC- ovi u riječkoj luci. Prijatelj s kojim planiram popiti kavu u subotu, u Rijeci, do nedavno ih je vozio i razvozio po HR i Bosni.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Do koji dan sam imao u prodaji baš jedan 1748, s cisternom, ali odnedavno ima novog vlasnika! :cool:

c024_a.jpg


Koliko vidim, ta je linija MB-a gotovo u 99% slučajeva imala te trake po kabini, to je bilo tvorničko bojanje (mislim u 1:1 kamionima)?
 

Herbie

Član foruma
Thommo kaže:
Hehehe, vas dvojica ste stvarno :ljubav u SK-ovce... >:D: >:D:

Nego, moj "konj" za utrku je malkice slabiji, 1838, ali u meni super bojanju:

Od malih nogu sam u svijetu Mercedesa pa sam jednostavno vezan i lud za njima. Odličan mi je ovaj Mercedes jer je šasija u crvenoj boji i ima ove crte po kabini sa oznakom.

speed2 kaže:
da, 1748 je baš tako bojan u originalu, sa crtama i oznakom na kabini.
Plavog nebi dirao. Jer, u originalu od Herpe namjeno je ovako bojan. Plava boja je Kroneova, poluprikolica je u centru pažnje, a bitno je da je tima tko vući. I pravi tegljači su isto tako tad u "drugom planu", te su ovako ozbiljno obojani.

Ja sam puno čitao o preuređivanju Herpa modela i dosta je skupo ukoliko se model unakazi, ali sam se svejedno odlučio na uređivanje dva model. Planiram nabaviti još nešto modela od Herpe i preuređivati.

Meni se osobno ne sviđa što je Mercedes cijeli plavi i svakako bi prebojao šasiju u crvenu boju i razbio monotonost plave boje.

Ne želim pokrenuti nikakvu svađu i prepirku. Iznio sam svoje mišljenje i hvala ti na slikama. Svatko skuplja modele kakvi mu se sviđaju.

Žao mi je jedino što nisam još nigdje naišao na Mercedesa SK, a da ima poluprikolicu kiper. Vidim da na forumu ima puno sakupljača SK linije pa se nadam da će pojaviti u nečijem voznom parku modela.
 

speed2

Član foruma
Gle, preuredio sam ja desetke Herpinih i drugih modela. Mislim da si neke imao priliku vidjeti ovdje. Da, dosta je skupo unakazit jedan model. Za očekivati je da možeš zeznuti stvar, dogodi se. Imam i ja jedan herpin rashodovan model, srećom kad sam ga kupovao još imao je "nisku" cijenu, cca 6 eura. Dobro, djelovi su barem poslužili za stvoriti drugog. Ali na greškama se uči, zato mi danas nije problem ni jednog obojati i rastaviti.

Ma, ne pokrećeš ti nikakvu svađu ni prepirku. Svatko ima pravo na mišljenje. Meni je ok ovakav plavi SK, jer predstavlja poluprikolicu, tj. u njezinim "službenim bojama" je. I danas su Krone kamioni (bilo 1: 87 ili pravi) plave boje, bez nekakvih posebnih drugih detalja. Za preuređivanje ako bude, naići će neki drugi već.
 
A

Anonymous

Guest
speed2 kaže:
Evo slika Herbie. Prvo SK 1748, u predivnoj mercedes shemi bojanja, za potpunost mu nedostaje spojler, ali i to nabavim pa stavim.

Za ovu kombinaciju ti je potpun kamion- za vuči cisterne, kipere, pa i ove kontejnere(20 i 30 stopa) nije ti potreban spojler u realnim uvjetima(1:1). Tegljači originalno namijenjeni vuči cisterni (za sipke i tekuće terete), kipera i sličnih poluprikolica koje ne premašuju visinu kabine nemaju krovne,a većinom ni bočne spojlere na kabini jer kod takvih poluprikolica nemaju učinak. Spojleri na kabini imaju učinak kod cerada,furgona, hladnjača i prilikom prijevoza kontejnera od 40 i 45 stopa.
Jedino zbog estetskog razloga bi mogao staviti krovni spojler na ovaj model, mada po mojem mišljenju mu to ne treba jer je i ovako kompletan(potpun).
 

speed2

Član foruma
Znam sve telige. No, s obzirom da je ovaj 1748 u boji Mercedesa, za potpuno MB "obilježje" stavio bi mu original spojler kakav se stavljao na SK. Bočne nisam ni namjeravo stavljati. Dakle, estetski razlog. Inače, ne vuče on ovu "cementaru" već hladnjaču, vidi se na onoj slici gdje ga je zaokružio Herbie. Ovo je bilo samo za slikanje.
 

speed2

Član foruma
Evo jedno pojačanje u mom voznom parku. Prvo hvala Thommi na dovlačenju ovog kamiona iz Njemačke!
Za ovaj kamion me veže dosta toga, u pravom smislu. Do prije cca godinu dana nisam ni znao da postoji u 1: 87! Nakon što sam saznao, uslijedilo je traženje. Uspiješno. I konačno stigao je kamion. S obzirom da je bio malo rastavljen, trebalo je malo ga sastaviti. Da bude prema pravom, rastavljen je skroz, te sam šasiju od tandemice i kamiona obojao u plavu boju. Nakon toga sam i svijetla stražnja obojao, bočne žmigavce i sl. Na tandemicu sam s lijeve strane stavio bijeli rashladni uređaj, kao i kod prave. Još mi nedostaje rashladni uređaj za kamion, koji je plavi, ali nabavim ga, obojam i stavim. Također, na spojelr sam stavio dva reflektora, koji su zapravo maglenke s herpinog NG modela. E, da. Blatobrane od kamiona i tandemice sam rezao, jer su bili zasebni za svaki kotač (vidjeti link, pa usporediti), te sam i njih u plavo bojao.



Stražnja prateća osovina je podizna, što mi se sviđa:





Na vratima ima oznaka 2644, a evo vide se i reflektori koje sam stavio na spojler. Još mi trube nedostaju. Sad ću biti kao Herbie, pa reći, ako ima netko viška... dogovorimo se :D



I evo kako izgleda kamion 1: 1. Kupljen je od njemačke špedicije Wirtz, koja ga je oslikala na galaksiju- zabavni park. Nakon služenja kod njih prodan je u Hrvatsku, gdje je vozio nekih 6- 7 godina, nakon čega je dokrajčen. No, još uvijek vozi. Nažalost, ne u ovako atraktivnoj kompoziciji, već kao neko koje je dobilo drugu nadogradnju na Bliskom Istoku gdje je prodan. Tandemica je ostala u Hrvatskoj, živa je još uvijek, ali ne vozi... Šteta, ali evo za uspomenu imam barem 1: 87 model.



A ako nekog zanimaju sve preinake koje sam radio na modelu, može pogledati ovaj link, gdje se vidi kako model zapravo izgleda.

http://www.hadel.net/modellbau/html/pha ... and_3.html
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Lijep kamion, drago mi je da ga konačno imaš u kolekciji! :aplauz: :aplauz:

Još mi je bolja stvar da si ga sam doradio, "personalizirao" po prototipu. :palac_gore:

Jedina mi je misterija, zašto se taj model svugdje predstavlja kao Albedo, a dolje i na kamionu i na tandemici lijepo piše Herpa?
 

Herbie

Član foruma
Odlično model izgleda, a pogotovo mi se sviđa tandem prikolica. Koliko je teško rezati blatobrane i na koji način si rezao (stavio si ih na nešto pa rezao ili jednostavno rezao na način da si ih okrenuo kontra od položaja na kamionu tj. na "leđa")? Pretpostavljam da si rezao skalpelom.

Vidim da koristiš moju foru kako bi užicao trube. Lijepo usred teksta i slika ubaciš pitanje za onim što ti treba pa možda netko i naiđe. :D
 

speed2

Član foruma
Thommo kaže:
Lijep kamion, drago mi je da ga konačno imaš u kolekciji! :aplauz: :aplauz:

Još mi je bolja stvar da si ga sam doradio, "personalizirao" po prototipu. :palac_gore:

Jedina mi je misterija, zašto se taj model svugdje predstavlja kao Albedo, a dolje i na kamionu i na tandemici lijepo piše Herpa?


I meni je drago Thommo :) Još jednom, hvala ti! Uostalom, znaš da ja sve moram "presonalizirati" prema pravom :cool: .
A što se tiče predstavljanja pod imenom Albedo, a potpis Herpa, isti slučaj imam s jednim Volvom F89. Na kutiji piše Albedo, kad sam ga kupovao pisalo je proizvođač Albedo, a onda isto vidim potpis Hepra od dolje. Uostalom, materijal i način izrade je kao u Herpe. To bi mogao odgovoriti netko iskusniji po pitanju proizvođača i njihove povijesti te surednje.

@Herbie, blatobrani su bili svi spojeni, pa sam klještima razrezao ono što mi nije trebalo, a ostatak je i dalje bio povezan kosturom i držačima.
Da, moram malo vidjeti kako se drugi snalaze, pa ako naleti koja truba, nije na odmet :D
 

speed2

Član foruma
Vidim novog actrosa u temi herpa, pa dok ne dođe on do mene, evo malo drugih noviteta. Ostale novitete prikažem nekom drugom prilikom.
Također, prije kojih mjesec dana Mercedes je predstavio i redizajniranog Citara. Ovaj moj je od Rietzea, ima i detalja. Tako ima rukohvate, a žmigavci i gabaritna svijetla su obojana.






VDL Futura, predstavljena krajem prošle godine. Inače, što mi se sviđa ovaj model dolje na slici je u stvarnosti 13 metarski. Tako da je ovaj 1: 87 duži od svih ostalih mojih dvoosovinskih buseva. Proizvođač je Holandoto, model je metalni, ali ima super detalje:



 

speed2

Član foruma
Trenutno nemam ništa u prodaji. Ali pogledaj ovdje male oglase, vjerojatno se tu i tamo zalomi neki na prodaju.
 

speed2

Član foruma
Jučer sam radio još jednu (u nizu...) preradu. Herpa Mercedes sam već odavno uzeo od Thommo- a, a Kibri kran od Herbie- a. Kiper nadogradnju sam pokušao improvizirati, te nažalost nije podizna. Kran je pak super "sjeo" na šasiju, jer postoje zakačke. Dok ne nađem bolju kipu, koja će moći biti i podizna, ova će stajati na njemu. Također, stavio sam sprijeda dodatna svijetla, s obzirom da ovaj Mercedes ima priključak za ralicu (tad su dodatna svijetla obvezna).
Inače, vozilo je rađeno prema jednom od najčešćih konfiguracija Mercedesa NG u Hrvatskoj, a to su ovi 16 tonski kiperi s kranom, dvoosovinci. Ne trebam ni spominjati da sam žmigavce, svijetla, brisače itd. obojao kako spada :)

 

Herbie

Član foruma
Odlično ti izgleda MB pa si mogao još jednu ili dvije fotografije napraviti. Na koji način si napravio dodatna svjetla?

P.S.Ovo ti je inače Herpin kran pa ti je
i zato super "sjeo" na Herpinu šasiju.
 

speed2

Član foruma
Neoplan Cityliner Platinum Edition- proizveden 1996., povodom 60 godina Neoplana. Proizvedeno je 60 primjeraka ovog autobusa, koji je imao super modernu opremu (neka oprema je tek s zadnjom generacijom Citylinera postala dostupna). Čak je desetak (moguće i više) Platinuma završilo na prostorima Hrvatske te Bosne i Hercegovine.
Ovo je od Rietzea 1: 87, nosi broj 0006. Koliko znam Rietze ih je proizveo u tisuću komada, te je svaki označen brojem, koji se nalazi ispod autobusa.







 

Herceg

Član foruma
speed2 kaže:
Evo jedno pojačanje u mom voznom parku. Prvo hvala Thommi na dovlačenju ovog kamiona iz Njemačke!
Za ovaj kamion me veže dosta toga, u pravom smislu. Do prije cca godinu dana nisam ni znao da postoji u 1: 87! Nakon što sam saznao, uslijedilo je traženje. Uspiješno. I konačno stigao je kamion. S obzirom da je bio malo rastavljen, trebalo je malo ga sastaviti. Da bude prema pravom, rastavljen je skroz, te sam šasiju od tandemice i kamiona obojao u plavu boju. Nakon toga sam i svijetla stražnja obojao, bočne žmigavce i sl. Na tandemicu sam s lijeve strane stavio bijeli rashladni uređaj, kao i kod prave. Još mi nedostaje rashladni uređaj za kamion, koji je plavi, ali nabavim ga, obojam i stavim. Također, na spojelr sam stavio dva reflektora, koji su zapravo maglenke s herpinog NG modela. E, da. Blatobrane od kamiona i tandemice sam rezao, jer su bili zasebni za svaki kotač (vidjeti link, pa usporediti), te sam i njih u plavo bojao.



Stražnja prateća osovina je podizna, što mi se sviđa:





Na vratima ima oznaka 2644, a evo vide se i reflektori koje sam stavio na spojler. Još mi trube nedostaju. Sad ću biti kao Herbie, pa reći, ako ima netko viška... dogovorimo se :D



I evo kako izgleda kamion 1: 1. Kupljen je od njemačke špedicije Wirtz, koja ga je oslikala na galaksiju- zabavni park. Nakon služenja kod njih prodan je u Hrvatsku, gdje je vozio nekih 6- 7 godina, nakon čega je dokrajčen. No, još uvijek vozi. Nažalost, ne u ovako atraktivnoj kompoziciji, već kao neko koje je dobilo drugu nadogradnju na Bliskom Istoku gdje je prodan. Tandemica je ostala u Hrvatskoj, živa je još uvijek, ali ne vozi... Šteta, ali evo za uspomenu imam barem 1: 87 model.



A ako nekog zanimaju sve preinake koje sam radio na modelu, može pogledati ovaj link, gdje se vidi kako model zapravo izgleda.

http://www.hadel.net/modellbau/html/pha ... and_3.html
speed imaš li još koju sliku od ovog SK mercedesa što je u omjeru 1:1 :)
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh