vozni park- speed2

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Joooj, odlična makina!!!
Evo baš sam danas na HerpaTV gledao kako rade ove nove Actrose. Zapravo sam cijelo vrijeme mislio da i ove kromirane dijelove farbaju tampon tiskom, sad sam naučio da prevlače nekakvu kromiranu foliju i onda je pritisne s nečim i voila - ispadne mečkina zvijezda! Gume na kotače robotom nabijaju pneumatikom i onda opet pneumatikom nabijaju osovine, tak da iz stroja izlazi komplet. Farbanje kabina...ručno postave na nekakav rotirajući stalak nekoliko kabina i ubace u "Komoru za lakiranje". Airbrush stoji na mjestu a kabine se vrte na stalku...
Osim slaganja kotača s osovinama, sve se drugo slaže ručno.
 

speed2

Član foruma
Nisam odavno stavljao slike modela, pa evo nešto novo... Malo pinky :D Ustvari, autobus je već odavno kod mene (onaj smeđi s početka teme), pa sam ga obojao u rozo- Promet Split. Još treba doraditi neke sitnice da bude realniji, ali glavnina je napravljena:



Eh, pravi nije u sjajnom stanju... slika (phototrans.eu) dovoljno govori... inače, bus je kupljen od njemačkog DB- a:

 

Thommo

 
Osoblje foruma
Interesantno! :palac_gore:

Kako si zadovoljan nijansom roze?
A vrata, pravi ih ima tri? Bi li bio veliki posao ih napraviti od stirena, pitam jer sam razmišljao napraviti riječki narančasti.
 

speed2

Član foruma
zadovoljan sam nijansom (ipak znaš koliko ja detalje volim :) ). Nažalost, na slici se ne vidi toliko nijansa- okruženje i svijetlost.

E da, ovaj ima točno ovakav raspored vrata, kao i Herpin. Jer to je original njemački prigradski Man. A taj kojeg spominješ je proizveden u ljubljanskoj Avtomontaži, ima troja vrata i gradski je model.
 

speed2

Član foruma
Već neko vrijeme lagano i postepeno radim na preradi Mercedesa 1633 od RALU- a. To je ujedno i prvi njihov kamion, koji je sačuvan u njihovom dvorištu za uspomenu.
Ovaj moj model je od Herpe, već je bio crveni s sivim crtama. Ja sam mu obojao branik i auspuh u sivo, prstene na prvim felgama u crveno te odrezao okrugli i stavio kockasti rezervoar. Još, uz natpis, nedostaje suncobran, spojler i stražnji filter za zrak- usput ako netko ima to viška, može mi se javiti. Unaprijed hvala.

Inače, radim i na staroj poluprikolici od RALU- a. Nju sad vuče ovaj Mercedes, iako mislim da je on u originalu vukao neku cisternu (zbog auspuha naprijed). Detalji su napravljeni, još naljepnica.

Tegljač u dvorištu RALU- a (slika teretna- vozila):







NG vs novi Actros:

 

Thommo

 
Osoblje foruma
Što reći nego - dobar posao! :>idea:

BTW, imam ti jedan filter za zrak od Herpe, ali je od SK Mercedesa. Vjerujem da bi ti svejedno odgovarao, pa kad se vidimo... :zvizdi:

speed2 kaže:
zadovoljan sam nijansom (ipak znaš koliko ja detalje volim :) ). Nažalost, na slici se ne vidi toliko nijansa- okruženje i svijetlost.

E da, ovaj ima točno ovakav raspored vrata, kao i Herpin. Jer to je original njemački prigradski Man. A taj kojeg spominješ je proizveden u ljubljanskoj Avtomontaži, ima troja vrata i gradski je model.
Hmmm znači vrata odgovaraju... Nisam imao pojma da splitski Promet ima rozu Sü 240-icu... Ili je to 220?
 

speed2

Član foruma
Odgovarao bi filter, iako je od SK. Hvala!. Pa, ja se nadam da se vidimo još ove godine. Ionako imam nešto u Rijeci preuzeti :D

Da, imao je promet nekoliko rozih Manova Sü 240. Ovaj je još živ, samo je sad limun žute boje. 220 su Avtomontažini Manovi, ali nisu Sü već SU. Mada me čuni zašto nisu SL kao i original njemački gradski... no to je sad d(r)uga i povijesna priča :)
 

Josip1311

Član foruma
Pozdrav,evo ova prerada ralu mi se sviđa inace moj tata radi u la logu to je prije bio ralu ona je kupio francuz pa je ime promjenjeno u la log.
Taj mercedes je stajao tamo kod radione,ali vise ga nema vjerovatno je odvežen kada je firma prodana bio sam par puta kod njega inace skroz su ga preuredili sve ofarbali tak da je bio ko novi. :)
 

speed2

Član foruma
Pozdrav i tebi Josipe, drago mi je da ti se sviđa Mercedes. Istina, nema ga više u firmi LA LOG. Sad je na obnavljanju jer ide u novu firmu RALU Logistika- koja je nedavno osnovana- i tamo će se nalaziti. Naime, La Log ostaje francuzima, a RALU Logistiku je ponovno osnovana. Naziv RALU je zaštićen (i prenesen, pa nije ostao francuzima) pa se koristi i za tu novu firmu, gdje logički sad spada i Mercedes...
 

bridge

Novi član
Pozdrav kolega,ja sam se tek logiro na ovaj portal,i vidim na tvojim stranicama ima svega od prijevoza,
pa sam te htio pitat je li moguće da neke makete od buseva što imam,pošaljem negdje na preradu da imaju
logo ili detalje od domaćih prijevoznika?
Ovo što sam gledao po forumu čini mi se dosta ljepše kad su urađeni kao domaće prijevozničke kompanije,
hvala i pozdrav..
 

speed2

Član foruma
Herceg kaže:
http://i894.photobucket.com/albums/ac143/igor1987/Fotografija208.


kolega sliko ;)

Valjda će ga vratiti u izvornu boju... mislim na sive crte i detalje.


bridge kaže:
Pozdrav kolega,ja sam se tek logiro na ovaj portal,i vidim na tvojim stranicama ima svega od prijevoza,
pa sam te htio pitat je li moguće da neke makete od buseva što imam,pošaljem negdje na preradu da imaju
logo ili detalje od domaćih prijevoznika?
Ovo što sam gledao po forumu čini mi se dosta ljepše kad su urađeni kao domaće prijevozničke kompanije,
hvala i pozdrav..

Moguće je, ima par članova koji rade te prerade u domaće.
Nadam se da se kolega Coyote neće naljutiti ako ga spomenem, s obzirom da je on jedan od jačih po tom pitanju.
 

speed2

Član foruma
Jedna prinova u voznom parku, koja je odmah išla na bojanje. U originalu je ovaj Iveco Turbo bio svjetlo- plave boje, sa sivom ceradom i natpisom na njoj. Stražnji kotači su bili dupli, pa sam ja stavio jednostruke. Na prikolici su bili jednostruki, pa sam ja stavio dvostruke :D Naravno, trebalo je zato malo rezuckati, ali ništa strašno. Pravi kamion je imao kromirane naplatke, pa sam ih stavio i ovdje. Kabinu bojao u bijelo, blatobrane u crveno, sanduke u bijelo, rubove i kvake u crveno. Ceradi skinuo natpisi i evo gotov model- koji je inače rađen prema pravom, meni dragom kamionu. Inače, ova crna mrlja na sanduku nije slučajna, jer je i pravi kamion imao tu mrlju. Još zelenu naljepnicu moram na kabini bolje napraviti, ova koja sad je probna...



 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Neznam kakav je bio orginalni kamion, ali ova tvoja prerada "ima dušu" naročito će bit moćniji kad popraviš naljepnicu.. :palac_gore:
 

speed2

Član foruma
Hvala djzlaja. Da, naljepnicu obavezno moram promijeniti... no nisam mogao odoljeti dok pravu isprintam, morao sam vidjeti kako izgleda :D
 

manv6

Član foruma
speed2 kaže:
Malo sam išao detaljizirati poluprikolicu o kojom sam već pisao. I zadovoljan sam detaljiziranjem :) Sad je sanduk sivi, a rubovi, tj. okviri su crveni.





Jedan novitet, poklon od sestrične iz Njemačke. Mercedes Benz SK, od AWM. Ustvari, ja ga komotno zovem domaćim modelom, jer postoji hrpa ovakvih Mercedesa od ovog prijevoznika na našim cestama. Ima i Actrosa, Manova...






toga istoga ama baš istog mercedesa sk od grt pisalo je to ko u tebe na modelu na ceradi samo je još pisalo manferd renz je viđen u dugopolju 21.1.2012 .
 

speed2

Član foruma
imaš ih dosta po Hrvatskoj... jedan vozi redovno na relaciji Split- Zagreb, ali bez tandemice.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh