Zlajine prerade cestovnjaka

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Prerada poljski WZT 3 odnosno M84 IA tenk za izvlacenje..
Iako se necini ovako al vise je "samogradnja "nego prerada..al ipak je prerada :) vecina osnovih stvari je koristeno i posudjeno s raznih modela..
Evo silike.. (vidim malo mi je zracni bacio vise boje..al ajd )
652018232113.jpg 652018232127.jpg 652018232144.jpg 652018232230.jpg 65201823227.jpg

nik

Veteran foruma
Da li zna netko da li ;
TAM 110 (dvoosovinac) i TAM 150 (troosovinac) imaju kabine iste dimenzije??
Izvana da ali u kabini 150-ice ima puno manje mjesta zbog većeg motora (V6 umjesto rednog sa 4 cilindra) pa se na suvozačkom mjestu vrata moraju zatvoriti lijevom rukom jer se desna ne može tako smotati...
:mamurluk:

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
nisam siguran da je to baš tako, na 110 je sredina visoko zbog rednog motora, a na 150 je sredina šira, ali niža pa kabina izgleda puno komotnije, e sad ako je Nik uspoređivao prema sebi hm... I 110 su bile dvije varijante, stari mjenjač i novi mjenjač

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Trebam savjet/ideju

Kako najlakse izraditi pick up vozilo Opel campo??

View attachment 86481

Ima li uopce kakvih pick up ova u 1/87 u ovom formatu??

Meni zasada jedino pada na pamet prepraviti dzipa toyotu u pick up verziju rezanjem krova??

Ima li tko savjet ideju.. sve je dobro doslo :)

Edit. .. il najprije printat u 3D

Nasao sam donora za preradu .. Na sajmu u Gracu za 1 EUR po komadu hahahahaha

Planiram staviti tockove od Buscha od Toyote ..probat masku doraditi.. rotacija na krvov i to je to :)

10102018212751.jpg 10102018214548.jpg

Kameni

AC/DC-DCC podrška
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Nasao sam donora za preradu .. Na sajmu u Gracu za 1 EUR po komadu hahahahaha

Planiram staviti tockove od Buscha od Toyote ..probat masku doraditi.. rotacija na krvov i to je to :)

View attachment 102493 View attachment 102494
Sviđa mi se potpuna predanost ideji cijelog projekta :_)))))
Daj napiši u postotcima koliko je gotovo i kada se očakuje neka veća slika odnosno barem djelomični završetak

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
A nemam tocan podatak :(

Ima dosta toga zavrsenog , imam najvise kupljenog sto ceka farbanje i dekaliranje.. (al malo mucim muku s rotacijama,pa me to dobro usporilo... ..to si ti kriv ;) )
Malo sam bio u drugim poslovima.. (zbog prinove koja dolazi zaustavio sam lakiranje..pa trazim novi adekvatan prostor)..
No moram "projektno" pristupiti i sve inventurno evidentirati ..napraviti spisak potrebnog, spisak nabavljenog i zavrsenog pa i znat cu bolje postotke..
Zasad radim iz glave.. (ali neke stvari duplam bezeze hahahah)
Generalno.. BOV, TAM 110/Torpedo i TAM 130 i one SRLS ove HR proizvodnje ce biti problem tj o tome ce ovisiti zavrsetak cijelog projekta ..
To ce trebati 3D print raditi.. i o tome ce sve ovisiti na kraju.. (a oni su barem 40% projekta) :(

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Sviđa mi se potpuna predanost ideji cijelog projekta :_)))))
Daj napiši u postotcima koliko je gotovo i kada se očakuje neka veća slika odnosno barem djelomični završetak
Ovako..

Motorizirani dio bi trebao imati nesto preko;
230 komada (vozila i vucnih vozila, prikolica.. )
113 komada imam nabavljeno (dakle i gotovih i onih koji cekaju sastavljanje i farbanje a i preradu, osvjetljenje..a takvi nezavrsenih je najvise..al za njih imam rjesenje manje vise)
Dakle na 50-tak % sam nabave!!

Od 117 onih koje nemam ;

26 komada je Land rovera Wolf defendera 110 ..to su ovi kao pick upovi
Screenshot_20181118-231528_YouTube.jpg
Njih mogu od Buscha defendera 110 rezati krov i preradjivati..al previse ih je..a i skupi su pa cekam nece li barem izaci u toj varijanti pa zasada po tom pitanju miruje...

I jos ima preko 60 komada BOV. Bov/Polo .. Torpedo/Tam 110 i TAM 130 koje ce se morati printati..
I ostaje jos nesto kupovine i puno rada i farbanja i prerada..
Jer generalno od cca 230/235 komada nema proizvedeno nikako ili se nemora pilati i radikalno preradjivati oko 150 komada ili cca 65% projekta ..

Takodjer; ovde nije uracunato 14 plovila i 30 letjelica od kojih sam usput nesto prikupio ali se nebaziram na taj dio previse..

I na kraju .. projekcija je da bi sve bilo dugo od 13 do 15 ak metara.. neznam točno ovisi od razmaka medju vozilima..al to je otprilike to.. s tim da bi manje od 1 metar otpao na pjesacki desalon ukoliko ga odlucim simbolicno prikazati
:)

Edit;mala napomena..jedino sam malo skratio u planu gardijski desalon koji je imao 40 torpedo(tam 110) vozila na 10 vozila i u oklopno mehaniziranom desalonu nisam siguran u broj M84 tenkova.. ostalo bi trebalo biti .. vjerni prikaz :)

Last edited:

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Pozz ekipa.. ljeto gotovo..
Ajmo raditi nešto..
Pitanje;
20190907_133521.jpg

Zanimaju me ove stope koje paraleno..stoje?? I malo su specificne...
Ima li neki model s kojeg se mogu skinuti .. ili neki grajf il nesto.. Kirbi?? Nemam pojma..
Ima wiking s ljestvama B32 ima slice stope al su utopljene u sasiju .. tesko ih ispilati..
Mada mi ova wiking treba da posudim s njega korpu .. al skup je ko vrag

20190907_133611.jpg

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Na vrh