Željko Halambek - zbirka H0 modela

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Očekujem slike modela jer vidim da ih ima jako puno ( naročito ACME mi izgledaju brojne)
Pratim par dana i svaki put kad vidim da je novi post mislim sad će slika a kad ono banana ili kora od banane...
Nik uzmi godišnji i poslikaj to jer vidiš da već dugo nismo nikaj novo vidli i nestrpljivi smo da makar gledamo ako ne kupujemo ( jel ti vidiš koliko ljudi prati ovu temu komentiramo i kutije i poklopce od nervoze ;-))
 

nik

Veteran foruma
A Micro Feinmechanik E 61-015?
Ona je u vitrini a drugdje ne može ni biti jer nema kutiju; došla je zamotana u papir.

Očekujem slike modela jer vidim da ih ima jako puno ( naročito ACME mi izgledaju brojne)
Pratim par dana i svaki put kad vidim da je novi post mislim sad će slika a kad ono banana ili kora od banane...
Nik uzmi godišnji i poslikaj to jer vidiš da već dugo nismo nikaj novo vidli i nestrpljivi smo da makar gledamo ako ne kupujemo ( jel ti vidiš koliko ljudi prati ovu temu komentiramo i kutije i poklopce od nervoze ;-))
ACME su SVI dosad izašli domaći modeli plus nešto DB, FS i Interfrigo. Jako brojni su i KMB teretni ali oni su u kutijama od cipela, zamotani u papirnate salvete, jer je još u Brežicama Željkova mama prilikom pospremanja bacila njihovu ambalažu. Zadnji dio ovogodišnjeg godišnjeg mi je završio prije nepuna 4 tjedna tako da ništa od te ideje u vezi slikanja.
 
Last edited by a moderator:

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Da ja imam takav problem vjerojatno bi u kutije na balkon spremio odjeću, a modele u ormar u spavaćoj (modele u ormaru u spavaćoj sam već imao priliku vidjeti kod nekog). Nadam se da krzneni ima dovoljno mjesta za spavanje.
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Ako ne stane u ormar sve, može dio i pod krevet!?
Gledam takav slučaj svakodnevno...
 

nik

Veteran foruma
Da ja imam takav problem vjerojatno bi u kutije na balkon spremio odjeću, a modele u ormar u spavaćoj (modele u ormaru u spavaćoj sam već imao priliku vidjeti kod nekog). Nadam se da krzneni ima dovoljno mjesta za spavanje.
Odjeća se koristi svakodnevno a modeli samo kad se mijenja postava u vitrini. Osim toga vlasnik stana je Željkov punac... :D
Krzneni spava u krevetu sa ostatkom obitelji.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Osim toga vlasnik stana je Željkov punac... :D

Ako Željko nije gazda onda je razumljivo.

To će znači biti svojevrsni test izdržljivosti modela - nadam se izvješču u proljeće 2015, vjerujem da će biti značajno i za ostale koji možda imaju sličnih problema sa prostorom.
 

nik

Veteran foruma
Ako Željko nije gazda onda je razumljivo.

To će znači biti svojevrsni test izdržljivosti modela - nadam se izvješču u proljeće 2015, vjerujem da će biti značajno i za ostale koji možda imaju sličnih problema sa prostorom.
Neki od modela su u tim kutijama tamo već dvije godine i nije bilo nikakvih problema.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Jako brojni su i KMB teretni ali oni su u kutijama od cipela, zamotani u papirnate salvete, jer je još u Brežicama Željkova mama prilikom pospremanja bacila njihovu ambalažu.

Izgleda da Klein još ima originalne kutije, tako da bi možda Željko mogao substituirati one koje mu je bacila mama (»iskoristila priliku« - mislim da je tako pisalo, sada nema više tog posta), ali naravno bez natpisa o modelima unutra.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
već dvije stranice nakladamo i namatamo praznu slamu, a artefakata iz naslova topica ni otkud. Ajmo, željac, fotić u ruke i trpaj.....
 

željko halambek

Veteran foruma
Evo za početa slike mojih vitrina:

dsc06168.jpg


Vitrina sa ljeve strane je namjenjena za modele iz epohe 1.

dsc07833.jpg


Trenutno se u vitrini nalaze i modeli automobila koji ne spadaju tu.

dsc02607.jpg


dsc02604.jpg
 

Goran

Aktivan član
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter 2020
Auuuu :ljubav koliko toga ima a nije u kutijama , mislim da će koji mjesec proć do otvaranja kutija...
jel bi imao volje malo ove tramvaje iz bliza poslikat i koju riječ o njima napisat?
Jž Mimara jel to set od 6 komada ?
Slika 3. koja je to mjera ovih kompozicija sa parnjačama?
 

željko halambek

Veteran foruma
Auuuu :ljubav koliko toga ima a nije u kutijama , mislim da će koji mjesec proć do otvaranja kutija...
jel bi imao volje malo ove tramvaje iz bliza poslikat i koju riječ o njima napisat?
:papa:U toj vitrini ima papirnatih tramvaja (LJ, ZG, SA; OS) koje sam ja radio u razdoblju od 1991-95 te plastičnih tramvaja i trolejbusa (rezin) koje je napravio Dražen Bijelić.
O tome će sigurno biti više nešto kasnije.
Jž Mimara jel to set od 6 komada ?
To je set od 4 komada + 2 dodatna vagona
Slika 3. koja je to mjera ovih kompozicija sa parnjačama?
To je mjerilo 0e.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh