GOŠA Y: A, AB i B vagoni

Zoki

Član foruma
Re: Goša Y vagoni

Memoba je neki dan stavio svoje cijene, ali još ne prima narudžbe (tako mi je javio jedan prijatelj koji se tamo raspitivao za vagone). Prvi bi u dućan trebali stići SŽ vagoni.
 

gagy222

Aktivan član
Re: Goša Y vagoni

ACME gosa Y vagoni otprilike tek u avgustu u MOKO. nesto mi je dug period ali tako kaze zena sto radi tamo.
 

ivan74

Član foruma
Re: Goša Y vagoni

Oprostite na OT i to što to tek sad primjećujem :crvenilo: , ali na ovoj slici koju je Sky postao još u 1. stranici teme se vidi Bl sa MD 50 postoljima! :shock:
blsamd50postoljima.jpg

(slika sa zeljeznice.net slikao Vedi)
Neznam kako se to dogodilo, ali kolko ja znam Bl-ovi nisu imali takva postolja. Ako netko zna više o tome neka se izjasni. ;)
 

Vedi

Član foruma
Re: Goša Y vagoni

ivan74 kaže:
Oprostite na OT i to što to tek sad primjećujem :crvenilo: , ali na ovoj slici koju je Sky postao još u 1. stranici teme se vidi Bl sa MD 50 postoljima! :shock:

Neznam kako se to dogodilo, ali kolko ja znam Bl-ovi nisu imali takva postolja. Ako netko zna više o tome neka se izjasni. ;)

To su postolja MD-36.

Ovo je deklasirani vagon, bivši Al vagon 1. razreda, i da, jedna serija Al vagona na ŽTP Zagreb je imala MD-36 postolja, serija izrađena 1968-1969. g.

Danas je ostal samo taj jedan primjerak, ostali su koliko znam prodani u staro željezo i kasirani.

Originalno bojanje im je bilo srebrno/bijelo sa tankom plavom crtom ispod prozora.
 

ivan74

Član foruma
Re: Goša Y vagoni

Ljudi, jel zna možda neko jel ima već ACME-ovih Goša u prodaji?
U zadnje vrijeme malo rijeđe posjećujem forum pa nisam siguran, a obavijest nisam vidio.
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

Goša Y još ne, ovo su tek prototipovi:
 

Attachments

  • IMG_3500[1].jpg
    IMG_3500[1].jpg
    78.9 KB · Pregleda: 119

gagy222

Aktivan član
Re: Goša Y vagoni

pre koji minut mi je g-din Branko rekao da ih ocekuje mozda pred kraj godine. jedva cekam!!! ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Re: Goša Y vagoni

Znaci, ipak je najbolje da se cekaju ACME-ovi vagoni, koji ce sigurno biti u 1:87, jel tako ili se varam?
 

matija

Član foruma
Re: Goša Y vagoni

Mon kaže:
Znaci, ipak je najbolje da se cekaju ACME-ovi vagoni, koji ce sigurno biti u 1:87, jel tako ili se varam?
Ako nemaš nameru da preradjuješ, to je jedini pravi odgovor. :palac_gore:
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Re: Goša Y vagoni

Mon kaže:
Znaci, ipak je najbolje da se cekaju ACME-ovi vagoni, koji ce sigurno biti u 1:87, jel tako ili se varam?
Naravno, Goša Y biti će Exact modeli (282mm)! ;)
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Goša Y vagoni

Od danas kod Branka Kovača u Viru možete nabaviti A.C.M.E. Goša Y vagone u 1:87, i to:

JŽ putnički vagon 2 razred (Bl) tip Y, epoha IV, art. 52820


i
JŽ putnički vagon 1/2 razred (ABl) tip Y, epoha IV, art. 52800


Oba vagona imaju cijenu od 44,90 EUR do 19. veljače.
Nakon toga datuma će redovna cijena biti 52,00 Eura

Ak ste skupljali novce, sad je pavi trenutak da se isprsite.... :palci_gore: :palci_gore:
Konačno smo i njih dočekali..... :ples2:
 

damir661

Veteran foruma
Re: Goša Y vagoni

:ples2: :palci_gore: :palci_gore: >8-o:
Lepo izgledaju, jedva cekam da ih nabavim s:xx:

Ovo je definitivno JZ godina,
JZ je JZ :plaza:
 

Vedi

Član foruma
Re: Goša Y vagoni

Dakle, prvijenci nam dolaze sa oznakama ŽG Ljubljana!
Bravo, idemo dalje! klopa
 

gagy222

Aktivan član
Re: Goša Y vagoni

:palci_gore: ja vec porucio.... :)
by the way......ako nekome iz Srbije ili u Hrvatskoj sa podravske magistrale trebaju ovi vagoni mogu ih doneti jer idem jednom mesecno za Sloveniju. ko zeli nek se javi na pp radi dogovora.
 

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Re: Goša Y vagoni

Ovo je velikodušna i hvalevrijedna ponuda i svakako je treba javno pohvaliti. Kolegijalnost na djelu, bez granica. That's the spirit!!!!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh