HR ZT Uaai-z

Wile E Coyote

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Thomcro, evo dosad sam uglavnom čitao i pratio photo-update, a sad bi malo blagoglagoljio. Svi oni koji su se ikada upustili u bilo kakve prerade ili izrade od nule, znat će cijeniti sav tvoj dosadašnji trud. Toliko pimplavih papirića izmjeriti, pripasati, izrezati, zalijepiti...skidam kapu do poda. Odličan posao dosad. Sva sreća pa bojanje nije zahtjevno pa ćeš to relativno lako moći napraviti. Veselim se daljnjim reportima s depoa Matugli i radionice.
 

thomcro

Aktivan član
Wile E Coyote kaže:
... Svi oni koji su se ikada upustili u bilo kakve prerade ili izrade od nule, znat će cijeniti sav tvoj dosadašnji trud. Toliko pimplavih papirića izmjeriti, pripasati, izrezati, zalijepiti...skidam kapu do poda. Odličan posao dosad. ...
:crvenilo: ...
115684958.gif

Wile E Coyote kaže:
... Sva sreća pa bojanje nije zahtjevno pa ćeš to relativno lako moći napraviti. ...
Neš vjerovat ali i to će biti svojevrsni izazov za mene jer ću (doista!) prvi put raditi sa prajmerom pa tek onda stavljati pravu boju. Očito da godine čine svoje i postepeno "sazrijevam"
3770654024.gif
... :D
 

1borna

Veteran foruma
Ako nemaš airbrush možeš kupiti primer i u spray-u (u prodavaonicama sa bojama za aute). Jedan spray može poslužiti za puno vagona i lokomotiva, a bojanje je gotovo u sekundama (samo treba napraviti najprije probu na sličnom materijalu, makar je primer vrlo tanak te ako i zacuri kod sušenja se brzo stisne) LP *mudri*
 

thomcro

Aktivan član
Ovako, nemam AB ali vrlo vjerovatno da ću ga kupiti do jeseni kad će vagon na bojanje. Ovo što treba obojati interijer to ću "na ruku" jer se i ovako neće (previše) vidjeti pa mi onda i nije toliko bitno. Al' pustimo bojanje, daleko je to, na vagonu ima toliko posla oko detaliziranja da ni ne razmišljam još o tome.
 

hyperion

Veteran foruma
Šalji fotke izgradnje modela na Kraš, pa da vide da je ambalaža još itekako upotrebljiva. Možda te počaste poklon paketom. :D
 

thomcro

Aktivan član
Nakon kraće pauze evo nastavka. Jučer sam poljepio prozirnu plastiku po prozorima i stavljao "zavjese" (ovdje ću staviti jedan dio utega i zato je to zatvoreno)
100_8128.jpg


danas sam na jednoj manjoj kabini radio propeler hladnjaka ... prva faza
100_8125.jpg


100_8126.jpg


druga faza
100_8127.jpg


treća faza
100_8129.jpg


Kasnije sam pobrusio uglove i ... stavio ograde na ovom djelu ali nisam fotografirao. To će biti za slijedeći nastavak :D
 

Mon

 
Osoblje foruma
thomcro kaže:

Tek se na ovoj slici vidi koliko je stvarno velik model ovog vagona, u uporedjenju sa loksom na primjer.
Bravo thomcro za majstorstvo. :palac_gore:
 

thomcro

Aktivan član
Pa ja svako malo napišem da je duuuuugačak 60 cm :D

Mogu reć kako ga sve više kompletiram sa detaljima da sve bolje i bolje izgleda ali još je sve to daleko od gotovog modela. Tu još ima jako jako puno posla.
 

thomcro

Aktivan član
Mon kaže:
Tek se na ovoj slici vidi koliko je stvarno velik model ovog vagona, ...
Neznam kol'ko se razumije (sa odmakom od 13 stranica teme!) al' ja taj vagon radim bez ikakvog nacrta, sve što radim radim iz glave i uz pomoć nekoliko fotografija (uglavnom one fotomontaže sa prve stranice teme)
 

thomcro

Aktivan član
Novosti su označene strelicama ...

100_8463.jpg


100_8464.jpg


100_8465.jpg


100_8466.jpg


100_8467.jpg


100_8468.jpg


100_8469.jpg


100_8470.jpg


100_8471.jpg


Malo pojašnjenje: ovo što sam novo napravio nije na obje strane vagona!
 

thomcro

Aktivan član
Ma vidi ti koja je ovo cijena :shock: :eek:

kamome10.jpg


Istina, dosta sliči mojem samo lokacija mi je malo čudna (da Japan :hmmm )!

Btw, moj je doma, na polici, na tračnicama, još ga slažem pomalo.
 

1borna

Veteran foruma
Ako ne dočekaš Thomcro-a mogu ti reći i ja- sa tzv. loch-hajznom iliti alatom za bušenje rupa u raznim materijalima!
Ima ih jeftinih za kupiti u raznim trgovačkim centrima i prodavaonicama alata, obično su u garnituri od 6 do 10 kom raznih
širina rupa koje buše (udarcem čekića)
 

1borna

Veteran foruma
Na moru nemam niti jednoga sa sobom, možda nađem na netu pa ga kasnije stavim...
uglavnom to je jedan cilindrični komad od čelika koji je na jednoj strani izbušen i nabrušen tako da isijeca okrugle djelove u materijalu
koji se time buši. Imade ih od 1 mm promjera pa sve do nekih 15-20 mm, koriste se kod bušenja rupa u remenju i kožnim predmetima,
karton se buši bez problema pa čak i mekši limovi.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh