HR ZT Uaai-z

thomcro

Aktivan član
1borna kaže:
Čemu čekati do jeseni, pa primer je suh za nekoliko sati ...
Je, točno ali ... ja moram napraviti i gornji dio vagona a ne samo postolja. Kako dolazi ljeto i bit će sve toplije i toplije tako da ću ja malo usporit sa radovima :D
 

thomcro

Aktivan član
Da, zaboravio sam napisati jednu vrlo bitnu činjenicu: na vagon neću stavlljat dekale (barem tako mislim :D )! Namjera mi je raditi otisak ako uspijem u napraviti šablonu koja će "raditi". Ako ne bude to ferceralo što sam zamislio (a obično se te moje "ludorije" i ostvare :D ) uvijek ostaje provjerena metoda sa dekalima.
 

thomcro

Aktivan član
Danas je, hvala bogu, pauza i ništa neću raditi na vagonu :D

*****
1561410528.gif
...
3203236809.gif
...

dispotandem02.gif
 

thomcro

Aktivan član
Samo najava ... nakon kraćeg plandovanja ( :D ) uskoro nastavak "izgradnje" (gotovo sigurno od ponedjeljka ako ne i prije!)!
 

thomcro

Aktivan član
Ovako, koliko ja znam (po onome što sam fotografirao) oznaka Uaai je kao, uvjetno rečeno, univerzalna oznaka za takve vagone. Kod nas voze 4-5 inačica tih vagona, od dvo postoljnih 4osovinskih pa do ovoga, najvećeg i najtežeg, kojeg radim. Ovo što si ti napisao, Uaais-z, je nešto u toj grupi. Ono ....s nebi sad znao što bi značilo a z znači da ima pritvrdnu ("ručnu") kočnicu (onaj {uglavnom} žuti krug). Ti HR vagoni se razlikuju i po registracijskom broju:

- 9940 000-9 Uaai-z
- 9951 000-8 Uaai-z
- 9956 599-0 Uaai-z
- 9956 500-0 Uaai-z
- 9964 900-2 Uaai-z
(tog radim)

... ali kako se i vidi svima je oznaka Uaai(-z)

Kol'ko sam ja našao na netu, ovo bi bio Uaais ...
uaais910.jpg

... znači nešto sa spuštenom platformom bez mogućnosti pomicanja. Ali nemora biti da je to i točno što sam napisao! Trebalo bi malo više vremena za to istražiti ali ja sam upravo na maloj pauzi jer radim hrpu vagona za simulator pa sam si uzel pauzu da osvježim mozak i odmah krećem dalje da što više napravim da mi to ne ostaje za sutra.
 

Železničar

Poznati forumaš
Konkretno:
U-spacijalan vagon
aa (uz U) - više od šest osovina
i (uz U) - niska platforma
a za ovo "z" isam uspeo da otkrijem šta znači.
Pozdrav!
 

thomcro

Aktivan član
Kako je i Bora napisao ...
Bora Somborac kaže:
...
aa (uz U) - više od šest osovina
...
... izgleda da je ovo presudno za registraciju i da se tu utrpalo sve i svašta.

Ustvari htio sam vam ukazat na još jedan važan detalj, obratite pažnju na slovni dio: HR-ZT Uaai-z ... ovo ZT ... inače ovdje bi bilo ali svi ovi vagoni su vlasništvo Zagrebačkih transporta a ne HŽ-a
 

thomcro

Aktivan član
A to :D ... ma, zato i služe 4umi da se detalji pojasne :zvizdi:

Nebi ni ja to znao da nisam ispreslikao hrpetinu detalja :D

Btw, na hrvatskim cisternama za prijevoz goriva također stoji ... HR-INA a ne HŽ :zvizdi:
 

ivek

Član foruma
thomcro kaže:
A to :D ... ma, zato i služe 4umi da se detalji pojasne :zvizdi:

Nebi ni ja to znao da nisam ispreslikao hrpetinu detalja :D

Btw, na hrvatskim cisternama za prijevoz goriva također stoji ... HR-INA a ne HŽ :zvizdi:

Kako na kojima...
 

wiggum

Veteran foruma
ivek kaže:
thomcro kaže:
A to :D ... ma, zato i služe 4umi da se detalji pojasne :zvizdi:

Nebi ni ja to znao da nisam ispreslikao hrpetinu detalja :D

Btw, na hrvatskim cisternama za prijevoz goriva također stoji ... HR-INA a ne HŽ :zvizdi:

Kako na kojima...

Upravo tako. To HR-INA piše samo na cca. 400 cisterni u vlasništvu INE. A gdje su još cisterne u vlasništvu HŽ-a, u vlasništvu HŽ-a i zakupu, privatnici...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Malo slovo s znači brzina - do 100 km/h. ss je do 120km/h.

Sad, ne znam, ovi koji su označeni samo kao Uaai (bez s) možda ne smiju preko 60, ili 80 km/h?
 

thomcro

Aktivan član
Thommo kaže:
... ovi koji su označeni samo kao Uaai (bez s) možda ne smiju preko 60, ili 80 km/h?
Pregledat ću ujutro fotografije, mislim da to piše negdje među onim službenim podacima na samom vagonu pa ću postat.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh