HR ZT Uaai-z

thomcro

Aktivan član
1borna kaže:
:ples2: Odlično, ali lokomotiva ima pogrešan zvuk, laje umjesto da bruji..... >:D:
To se čuje Kapotova kujica jer je bila vesela što joj je došao netko nepoznat u posjetu :D


Ustvari htio bi napisati ovo:
Mon kaže:
...mogao da otvoris firmu za unikatne izrade i za vozila po narudzbini!

Steeeeta sto ne radis u plastici thomcro ...
Sorry Mon, ne odnosi se ovo što ću u nastavku napisati direktno na tebe već sam tvoj post uzeo ... :??: :hmmm ... kao template/hrvatski: predložak ...

1.) istina, svi moj modeli jesu i ostat će unikati (isto je istina da nisam sam, Velimir Crha radi također unikate ali na drugačiji način!) i nema čens da se to promjeni (barem za sada!)

2.) slijedom ovoga :zvizdi: napisanog, ni neke narudžbe nisu i neće biti moguće (osim u nekim iznimno posebnim prilikama i za samo neke osobe). Zašto? Zato što ja nemogu naplatiti svoj rad bez obzira na materijal u kojem radim ili bi radio. Ja nemogu procjeniti onu isplativu cijenu u odnosu na izrađeni model. Nemogu tražiti realnu cijenu (utrošeni materijal + moj rad + vrijeme izrade) a opet suludo bi bilo prodat model/e ispod cijene. Onda ću ga rađe pokloniti (što trenutno činim!) s time da i tu ima klauzula, uglavno usmena, o kojoj nebi ovako javno!

3.) kako ja sve radim, uglavnom!, po jedan primjerak, nije mi izazov radi velike serije (ajmo reć, 4-5-6-... istih modela) jer ja vrlo brzo izgubim interes jer moj tempo je ubitačan i ako ja nešto ne napravim u nekom (po mojim kriterijima) razumno kratkom vremenu sve se uglavnom otegeeeeene ... do boli :D !

I zato bih Vas molio ... nemojte mi više pričati o stirenu, mesingu, velikim serijama, prodaji (ponoviti ću opet: sorry Mon, ne odnosi se ovo direktno na tebe!) ... mene to ne zanima! Ja radim sa papirom i to ćete, nažalost, morati prihvatiti kao takvo.

Ja uživam u tome što radim a veseli me da Vam svima vama to i pokažem. Mene veseli kad neki moj rad nekome "zapne" za oko jer to mi samo daje poticaj da radim dobru i zanimljivu stvar.

Unaprijed se izvinjavam svima koji su se ovim postom našli prozvanima jer nije mi bila namjera ama baš nikoga prozivati već jednostavno razjasniti neke stvari.

I da ... nisam ljut niti sam se na koga naljutio
3203236809.gif
!!!

A sad idemo dalje sa izradom vagona! "Kućice" moram nanovo radit tako da sam ih večeras iscrtao ali ću ih rezati tek sutra (mada sam Kapotu rekao da do ponedeljka neću ništa delat :D ). Ovo današnje testiranje me prilično nabrijalo tako da sam se opet napunil adrenalinom za dalje :andjel: :zvizdi:


907060870.gif
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ma nema nikakve lutnje thomcro, ja sam samo pokusao da te nagovorim al' mi nije uspjelo! :D :D
Samo ti produzi i daj nam slike da uzivamo! :palac_gore:
 

thomcro

Aktivan član
Danas sam radio "kućice" (4 komada, po dvije na svakoj strani) jer stara nije bila OK, "ručne gvinte" i odbojnike na obje strane. Vagon je još dobio na prepoznatljivom izgledu.

Fotografije će bit malo kasnije ...
 

thomcro

Aktivan član
Malo friških fotografija ...

Ovo što je u crvenim krugovima, to je nastalo od sinoć pa danas do 12 sati (stepenice & poprečno učvršćenje na srednjem djelu).
100_6234.jpg


100_6235.jpg


Cijeli vagon
100_6236.jpg



Stepenice su napravljene na oba djela vagona (sa "kućicama") ali poprečno učvršćenje tek treba raditi i ovo je samo priprema na jednom srednjem djelu


3260372713.gif
 

crhav

Aktivan član
THOMCRO...... pa ..ti... si....FENOMEN!!!!! (mislio sam na tvoju izradu modela i kartona....)
Velimir
 

thomcro

Aktivan član
Thommo kaže:
Meni se čini da je od tekuće mesingane smole, laminirane stirenom i kartonom...
KAPO kaže:
Meni čak daje na klesani kamen! :??:
t2685.gif
t26101.gif
...
92715.gif
... mišung svega toga i par tajnih sastojaka koje nesmijem otkrit jer bi Vas inače ... jel' ... morao
p0240.gif


2801072368.gif
2801072368.gif
2801072368.gif
 

thomcro

Aktivan član
Vrijeme je da opet rezimiramo količinu djelova jednog postolja ...

100_6238.jpg


100_6238b.jpg


... i sve tako x 8 i dobijemo priličnu količinu izrezanog materijala :D samo za postolja.

Treba naglasiti da postolja još nisu gotova, još će trebati dodavati djelove!
 

thomcro

Aktivan član
Napravio sam obrub po gornjoj strani na 4 postolja (jedna polovica vagona), ono što je u crvenim krugovima
100_6239.jpg


Drugi dio tek treba napraviti
100_6240.jpg


Dvije polovice, za usporedbu, lijevo postolja sa obrubima desno postolja bez obruba
100_6241.jpg


Papir koji sam koristio je malo deblji (i samim time čvršći) nego obični fotokopirni papir da dobijem na tankoći obruba.

Inače, ovo je na tragu skorog dovršenja radova na postoljima mada još treba staviti desetak sitnijih djelova. Ne računajući kopče!

Za danas to je to. Valjda :D
 

thomcro

Aktivan član
Od 8 postolja ovo je tek jedno kako bi trebala sva izgledati (ali ni to još nema sve djelove!) ...
100_6245.jpg


Kopča na jednoj polovici vagona ...
100_6247.jpg


... inače, kopča nije vezana na prvo postolje već je fiksirana za "frem" i, uvjetno rečeno, "elastična" je tj. vraća se sama u srednji položaj.


Do slijedećeg foto reporta ...
907060870.gif
 

thomcro

Aktivan član
Velika čast mi je izvijestiti ...

2025945224.gif
9ht01a.gif
2025945224.gif
9ht02a.gif
2025945224.gif


... dva postolja od osam su dovršena!

100_6248.jpg


100_6251.jpg


100_6254.jpg


Ostalih 6 će bit dovršeno kroz par dana a onda ću počet raditi na detaljiranju gornjeg djela vagona. Kad budu sva gotova, postolja treba fino prebrusiti, eventualno neka mjesta pokitat, staviti prajmer i čekat jesen za bojanje.


1454346377.gif
 

1borna

Veteran foruma
Čemu čekati do jeseni, pa primer je suh za nekoliko sati (ako ne i puno prije na papiru- kartonu)!
Tko će od nas toliko znatiželjnih to dočekati.... :molitva
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh