HR ZT Uaai-z

thomcro

Aktivan član
Ovo bi mogao bit podatak kojeg tražimo (u crvenom krugu) :D ...

100_9400.jpg
 

thomcro

Aktivan član
thomcro kaže:
Dakle 'vako, nastavljam od ova dva postolja koja su 90% gotova. Da Vas sad ja ne tlačim sa svakim stavljenim novim detaljem nove fotografije ću stavljat povremeno dok ne dovršim sva postolja a onda će bit "grupni portret".

U svakom slučaju od danas je Uaai opet u "igri", bilo je dosta odmora :D
 

thomcro

Aktivan član
U međuvremenu je Kapo ovo našao na ibeju ...

cijena10.jpg


10049-10.jpg


... po količini osovina i, gotovo sigurno, duljini, kao i ovaj moj. Jedino što na ovome sa ibeja odskače je količina eura koju treba iskeširati
978972.gif
 

Mon

 
Osoblje foruma
I, ono je cena za polovni vagon; kol'ko li samo kosta nov-novcat!? s:xx:
 

wiggum

Veteran foruma
Mon kaže:
I, ono je cena za polovni vagon; kol'ko li samo kosta nov-novcat!? s:xx:

A kolka bi bila tek cijena takvog ručno rađenog unikata od stirena... :zvizdi: s:xx:
 

thomcro

Aktivan član
wiggum kaže:
Mon kaže:
I, ono je cena za polovni vagon; kol'ko li samo kosta nov-novcat!? s:xx:

A kolka bi bila tek cijena takvog ručno rađenog unikata od stirena... :zvizdi: s:xx:
To možeš samo zamisliti ...
441584.gif
...
2801072368.gif


I još jedna važna stvar ... bi li ga onaj koji ga radi prodao
4173391778.gif
 

thomcro

Aktivan član
Nakon poduže pauze evo i nečega konkretnijeg, kako će vagon ovih dana opet na probu na maketu valjalo ga je pripremiti (trajno!) za vrlo jednostavno sklapanje/rasklapanje ...

P6120175.jpg


P6120179.jpg


... u biti sve se svodi na "zubiće" kojima se spajaju srednji djelovi vagona.

I da, postolja ... postolja su gotovo pri kraju! Imam za staviti/zaljepiti još samo 16 djelova (po 4 dijela na 4 postolja) a druga 4 postolja su dovršena. Ovaj ostatak ću napraviti u tijeku večeri i onda će sva pažnje biti usmjerena na detalje samoga vagona (oprema interijera, vanjski djelovi ... priprema za bojanje ...)
 

thomcro

Aktivan član
Nakon skoro dva mjeseca najopsežniji dio radova na vagonu je ... gotov! Svih 8 postolja su dovršena i sad treba samo malo dotjerati još neke djelove, pobrusiti na nekoliko mjesta i pripremiti ih za bojanje prajmerom. Ovo na fotografiji je samo jedna polovica, točnije trećina pripremljena za transport kod Kapota na probnu vožnju po maketi ...

100_7614.jpg


Za par dana se vagon vraća natrag u TŽV "Škurinje" na nastavak radova.
 

thomcro

Aktivan član
Vagon je već par dana na probi vožnje kroz zavoje u depotu Matuglie i koliko imam za čut ... proba se vrlo uspješno odvija!!!

Još samo da nam Kapo stavi i koju sličicu sa probe :zvizdi: ... :D
 

thomcro

Aktivan član
S obzirom da Kapo nije u mogućnosti, dobio sam dozvolu staviti njegove fotografije koje su na ŽFH sa probe ...

P1010001-2.jpg


P1010002-2.jpg


P1010009.jpg


P1010013-2.jpg


Vagon je išao na probu zbog ovog šturca, da Kapo provjeri koliko mu ulazi u prostor (po njegovom kazivnju, ni papir se nije mogao provuć tako da će morat korigirat šturc)
P1010008-2.jpg
 

thomcro

Aktivan član
hyperion kaže:
Cijeli vagon osim kotaća je napravljen od lepenke? ...
1978086825.gif
... ima i nešto malo bakrene žice i par komadića plastičih cjevčica, drugo je sve papir u nekoliko debljina (uglavnom sav od
chocolate.gif
:D )
 

vule

Poznati forumaš
a gde je završil sadržaj kartona,stim bi se ja pozabavil :ples2: izgleda fenomenalno !kaj šef depota Matulji javlja o vožnji?na slikama izgleda super!
 

thomcro

Aktivan član
vule kaže:
a gde je završil sadržaj kartona,stim bi se ja pozabavil :ples2: ...
:D ... u mojoj buksi
2279520229.gif

vule kaže:
.. izgleda fenomenalno ! ...
3270240261.gif

vule kaže:
... kaj šef depota Matulji javlja o vožnji?na slikama izgleda super!
Ovak', šef depota Matulji kaže da će vrlo malo izmjestiti kraj šturca ali nisam dokučio na koji način jer je spominjao da će skratiti taj dio kolosjeka (samim time će šturc doći niže) a kasnije je spominjao da bi ga samo malo pomaknuo od pruge. Nekako ja imam dojam da neće biti niš od toga jer mu predstoji remont pruge, ustvari, ne predstoji jer je već počel. Danas mi je rekal da je dignul svu prugu jer mora zamjeniti spojnice tako da vjerujem da će još nekoliko puta Uaai put Matuglia na probu.

Što se pak tiče same vožnje, vagon bez problema putuje, nigdje na njemu ništa ne zapinje (mada kad ga se vidi nebi se to baš reklo!), ne iskače iz tračnica, sve je pokretno što pokretno treba biti, lako se sastavlja/rastavlja (čak je i Kapo to bez problema obavio jer se sve vratilo kako sam mu i dao) ... Mislim da će to biti jedan jako lijep i impresivan vagon kad bude gotov
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh