Moja HO kolekcija, tj. moje kompozicije

Thommo

 
Osoblje foruma
matt kaže:
Kolko je koštala ova mala kleinbahn manevarka i gdje je kupljenja?
Uf, ja je ima već barem 20 godina. Ako je Kleinbahn, cijena joj nije velika, da se naći na njemačkom ili austrijskom ebayu za 30-40 eura, polovna.

Liliput proizvodi gotovo identičnu manevru, koja je modernija, ima bolji motorčić i utor za DCC. Njima je cijena (novima) od 60€ naviše.

Npr. http://www.modellbahndiskont.com/produc ... -OeBB.html
132471 OBB 2060 090_eur62,91.jpg
 

matt

Član foruma
Pošto sam relativno nov u ovom hobiju zanima me sto su to Baat vagoni i jos jednom hvala na savjetima!
 

NClight

Hybernated
Baat vagoni su stariji tip kratkih dvoosovinskih putničkih vagona, za lokalne pruge malih brzina, građeni u tvornici Vaso Miškin u BiH za bivši JŽ 60-tih godina. Dosta sliče njemačkim "Dönnerbuchsen" ili austrijskim kratkim vagonima. Poznati su po drvenim klupama za sjedišta. U HR više ne voze od 2002, u SRB su u sastavu vlaka "Romantika" kao i u SLO gdje su također u sastavu muzejskog vlaka.

Izgledaju ovako (posljednje stanje na HŽ-u prije povlačenja iz upotrebe 2002):
http://www.railfaneurope.net/pix/hr/car ... _056-1.jpg
50_78_24-17_056-1.jpg

Slika sa Railfaneurope.net, autor: Thobias B. Kohler
 

torrente

Poznati forumaš
Vaso Miskin Crni >:D: Sarajevo

Ta fabrika je u ratu izgorila. Danas su skoro sve hale srusene i grade se ili su izgradjeni trgovacki centri.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Nakon dugo vremena vraćam se ovoj mojoj temi...
Kolega Sky objasnio nam je u par rečenica kakvi su ovo vagoni, (tnx, Sky! ;) ) pa evo i par fotografija.

Za vuču je zadužena ÖBB 1043 009, model je Roco.

komp_sept251.jpg


Kratki lokalni vlak sastoji se od:
- 'Eilzug' vagona 1./2. razreda, iako mu je oznaka Bp,...

komp_sept252.jpg


... zatim od prtljažnog ÖBB D vagona,...

komp_sept253.jpg


... a na kraju dolazi bivši Gs vagon, kojeg su preuredili za prijevoz bicikli. Sva tri vagona su Roco.

komp_sept254.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Čim je lokalac prošao, na "štreku" je smio krenuti transport betonskih cijevi...

teret_bet_c2.jpg


teret_bet_c3.jpg


Inače, ove "betonske" cijevi (u stvari je to plastika, naravno) mi je dao naš forumaš Andrej, to je teret nekog Mehano USA vagona. S nekoliko odrezanih šibica i malo ljepila ispao je dobar teret za ovaj ÖBB Smm plato vagon. Stavit ću i neku simulaciju sajli kojima su vezane cijevi, kad naiđem na neku prikladnu žićicu ili konac.

teret_bet_c1.jpg
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Kroz malu stanicu prolazi dugi teretnjak sastavljen od E vagona.

Vuče ga ÖBB 1245 519-2, Roco model. Prototip je izrađen kasnih 30-ih godina 20. st. - u redovnom se prometu na austrijskim prugama ova lokomotiva zadržala gotovo 60 godina! :shock:

Digitalizirana je Lenz Standard+ dekoderom.

komp_E1.jpg


Vagoni su svi ÖBB-ovi moderni četveroosovinci, otvoreni s visokim stranicama.

Liliput Eaos,...
komp_E2.jpg


...Roco Eanos,...
komp_E3.jpg


...još jedan Roco Eanos, malo starije godište...
komp_E4.jpg


...pa onda Fleischmann Eanos...
komp_E5.jpg


...slijedi Eas-z, bivši SŽ, od Klein Modellbahna...
komp_E6.jpg


... pa Eaos, od Klein Modellbahna...
komp_E7.jpg


...i još jedan Klein Modellbahn, ÖBB Eas.
komp_E8.jpg


Na kraju je kompozicije još jedan Liliput Eaos, ovaj ima i platformu za željezničko osoblje - što je Fritz K. iskoristio za jednu kraću vožnju! :D
komp_E9.jpg


Štok vlaka kao rivalica drži ÖBB 1245.528, Kleinbahn model.
komp_EA.jpg


Ode!
komp_EB.jpg


Za razliku od 519-ke, ona nikad nije dobila kompjuterske UIC oznake.
Model je inače tipični Klein, slab pick-up struje i teška prerada u digital. Zato sam joj izvadio motor, pa je postala "dummy" lokomotiva koja glumi rivalicu ili dio tandema. Planiram je digitalizirati bar što se tiče osvjetljenja - Roco lokomotiva na početku vlaka mogla bi bez problema povući i duplo duži vlak! ;)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Bravo Thommo! :palac_gore: Ovo je fina kompozicija...
 

Thommo

 
Osoblje foruma
E, oko ove sam se kompozicije fino namučio :D - i vremenski, i ebayevski, i financijski... :andjel:

Ali vrijedilo je!!!! :palac_gore: :palac_gore: *mudri*

Vuču vrše dvije Roco ÖBB ASEA Rc2 lokomotive, 1043 010-6 i 1043 009-8.

TD_OBB_Falns1.jpg


TD_OBB_Falns2.jpg


Vlak im se sastoji od ÖBB Falns-x vagona. Ovi vagoni imaju oznaku 31 RIV 81 ÖBB 663 6 XXX-X.

U kompoziciji su vagoni ovih brojeva:
258-8
240-6
132-5
361-0
236-4
024-4
057-4
011-1
149-9
134-1


TD_OBB_Falns3.jpg


TD_OBB_Falns4.jpg


TD_OBB_Falns5.jpg


TD_OBB_Falns6.jpg


TD_OBB_Falns7.jpg


TD_OBB_Falns8.jpg


TD_OBB_Falns9.jpg


TD_OBB_FalnsA.jpg


TD_OBB_FalnsB.jpg


TD_OBB_FalnsC.jpg
 

keko

Poznati forumaš
Stvarno je vrijedilo se malo namučiti, ali je zato sada uživancija gledati teretnu kompoziciju u vožnji s dvije super lokse... :palac_gore:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Wile E Coyote kaže:
Je, Thommo, al si nam još dužan panoramsku fotku, da vidimo cijeli cug!
Morat ćeš se zadovoljiti ovim filmićem prazne kompozicije... Sad ima samo jednu Aseicu... :plaza:

 

Stanley

Poznati forumaš
Jako lijepa garnitura, svaka čast. Da ne kažem kako pobuđuje i malo zavisti. ;)
Nego, imam jedno praktično pitanje: na kolikom usponu vozi tj. koliko % savlađuje ovaj vlakić od 10 vagona?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh