Roco SŽ/JŽ 03 (SB 109)

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
@Balkano: +moped od ACME, kad bude. Plastični prototip je bio već prikazan u Nürnbergu...
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Evo kost pa počnite sa kritikama. Na webu od Roca skrolajete nadozdo in pod probefahrt slike predserijske 109.
http://www.roco.cc/
za mene biče sasvim ok. Da bi stajala manje naravno bi bilo bolje ali sanja svinja o kukuruzu a kukuruza nema :( :( /niže cjene mislim/
pozz ;)
kasti
 

Mon

 
Osoblje foruma
Siguran sam da ce se "zvucni" model za par meseci moci naci na eBay-u za 200-300 eura.
 

robogovi4

Poznati forumaš
Pozz,
hm, ne izgleda loše, naprotiv, al cijena :??: a i ono "niedrige spurkraenze" pretpostavljam da znaći RP 25 a to bi mogel bit još veći problem, bar za one koji to misle i vozit a ne samo gledat.
 

nik

Veteran foruma
robogovi4 kaže:
Pozz,
hm, ne izgleda loše, naprotiv, al cijena :??: a i ono "niedrige spurkraenze" pretpostavljam da znaći RP 25 a to bi mogel bit još veći problem, bar za one koji to misle i vozit a ne samo gledat.

I svi ACME Goša vagoni imaju takve kotače...
 

Balkano

Član foruma
Mon kaže:
Siguran sam da ce se "zvucni" model za par meseci moci naci na eBay-u za 200-300 eura.
Dabog da se tvoje rijeci ostvarile! To bilo prekrasno!
Jel smijem znat, sta te pravi tako sigurnim?
 

Balkano

Član foruma
robogovi4 kaže:
Pozz,
hm, ne izgleda loše, naprotiv, al cijena :??: a i ono "niedrige spurkraenze" pretpostavljam da znaći RP 25 a to bi mogel bit još veći problem, bar za one koji to misle i vozit a ne samo gledat.
Nebrini, i Rocojeva 310ka ima "niedrige spurkraenze" i odlicno vozi. Uvjeren sam da ce i ta lokomotiva super vozit. Mislim, moraju se malo potrudit da model savrseno funkcijonira, ipak je to za 175 obljetnicu. ;)
 

Mon

 
Osoblje foruma
Balkano kaže:
Mon kaže:
Siguran sam da ce se "zvucni" model za par meseci moci naci na eBay-u za 200-300 eura.
Dabog da se tvoje rijeci ostvarile! To bilo prekrasno!
Jel smijem znat, sta te pravi tako sigurnim?

Slazem se s tobom Balkano, bice super da se ima jedan ovakav model u kolekciji, naravno sa JZ oznakama. :palac_gore:

Inace, obicno cene idu dole posle prvog/drugog talasa navale kupaca.
Na pr. cena Rocove 62269 je isla cak i do 400 eura u vreme kad ju je Roco bio tek izbacio na trziste
a godinu-dve kasnije se je mogla kupiti za oko 230 eura od nekih prodavnica na eBay-u.

Naravno, prica je o novom, nekoriscenom/neotpakovanom modelu.
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Mon kada su u pitanju austrijanske lokomotive to se ne dešava. Pokušaj da nađes 310 ili 16 austrijsku za 200 eur /ali te nemaju zvuk/. To se događa sa njemačkim modelima koje naprave u enormim količinama pa naravno da jih toliko ne prodaju. Samo jedan podatak Roco br 58 naša JŽ36 je napravljena u količini od 60000 (provereno) komada tako da ih ima dovoljno na tržištu. Isto je sa ostalim einheits lokomotivama 01, 03, 43, 44 ...... ali austrijanske vrijede malo više. Možda čes uloviti ali to je kao da igraš loto.
pozz
 

Mon

 
Osoblje foruma
Onda mora biti da si u pravu kasti.
Ja sam moju procjenu doneo generalno gledajuci a ne na osnovu uprava i broja proizvedenih modela.

U svakom slucaju, od sveg srca zelim da i model i cjena na kraju (ili malo posle "kraja") budu k'o sto mi hocemo! ;)
 

crhav

Aktivan član
Balkano:
Nebrini, i Rocojeva 310ka ima "niedrige spurkraenze" i odlicno vozi. Uvjeren sam da ce i ta lokomotiva super vozit. Mislim, moraju se malo potrudit da model savrseno funkcijonira, ipak je to za 175 obljetnicu.

Za tu cijenu (€ 399...!) i treba super vozit.......

Velimir
 

nik

Veteran foruma
Roco će, navodno, 2013. raditi muzejsku 03-002 kao JŽ (ep.IV) a ne kao SŽ (ep.V)...

Auf der Wocheinerbahn Mai 1989. Zuglok ist diesmal die ehem.Südbahnlok 109.38,jetzt JZ 03-002 (WLF Floridsdorf 1914) Archiv P.Walter
sonstige-56349.jpg

http://www.bahnbilder.de
 

damir661

Veteran foruma
Bojim se da ih je ACME dobro pritisnuo što se toga tiče ,pa im se JŽ počeo provlačiti kroz glavu klopa

Ali bi trebalo početi štedeti od sada :crk:
 

nik

Veteran foruma
damir661 kaže:
Bojim se da ih je ACME dobro pritisnuo što se toga tiče ,pa im se JŽ počeo provlačiti kroz glavu klopa

Ali bi trebalo početi štedeti od sada :crk:

Ma nije to zato nego je 03-002 kratko vozila sa SŽ oznakama; od '92. do '96. i onda ju je zamijenila SŽ 33-037 koju bi itekako imalo smisla napraviti kao model sa SŽ oznakama jer takva vozi već 15 godina.
 

Izidor

Član foruma
damir661 kaže:
Bojim se da ih je ACME dobro pritisnuo što se toga tiče ,pa im se JŽ počeo provlačiti kroz glavu klopa

Ali bi trebalo početi štedeti od sada :crk:


U pravu si Damire.

Počela utakmica, ko če biti glavni na ovom tržištu. A ove dvije najavljenje lokomotive (i 363 elektra), tek su početak. Neču nikome stvarati utvare, šta se sve zbiva u pozadini ali dobro je početi sabirati pare za sve ovo. :ples2:
Samo se pitam, kako če tržište reagrati i ko če to sve progutati. Cjene rastu svake godine. :D :D :(

Po forumima kruže različite informacije, šta sve dolazi. Ja bih prvo pričekao službene najave, pa tek onda povjerovao, kada vidim model. >:finger:
 

Balkano

Član foruma
@ nik: vrlo zanimljiva informacija! Ko ti je to iz Rocoa sapnuo? :)
@ izidor: bojim se da ipak nije rijec o pocetku neke utakmice za JZ modele. Ljudi imaju sve manje para a cijene su sve vece. A za nasa podrucja se zna da nemamo tu kupovnu moc kao na zapadu. Zato nevjerujem da mozemo ocekivat neki val JZ modela. Ovo vise smatram kao jedinstvenu priliku koja nece tako brzo opet doc.
Nezelim sada osnovat neku veliku diskusiju, ali smatram da se nebi smijeli prepuno tome nadat.
 

nik

Veteran foruma
Balkano kaže:
@ nik: vrlo zanimljiva informacija! Ko ti je to iz Rocoa sapnuo? :)
@ izidor: bojim se da ipak nije rijec o pocetku neke utakmice za JZ modele. Ljudi imaju sve manje para a cijene su sve vece. A za nasa podrucja se zna da nemamo tu kupovnu moc kao na zapadu. Zato nevjerujem da mozemo ocekivat neki val JZ modela. Ovo vise smatram kao jedinstvenu priliku koja nece tako brzo opet doc.
Nezelim sada osnovat neku veliku diskusiju, ali smatram da se nebi smijeli prepuno tome nadat.

Nitko mi nije šapnuo nego tako piše na slovenskom forumu...

I ne bi trebalo na sve ove modele gledati kao na nešto samo za naše tržište jer je ono puno šire ako se pametno izaberu modeli.

Konkretno muzejska JŽ 03-002 je '89. vozila njemačke turiste do Pule a '90. do Rijeke i Splita pa je tako njeno tržište od Njemačke do Hrvatske i čitave exYu.
 

nik

Veteran foruma
Karlovac u svibnju 1990.

Moja malenkost i forumaš klein idemo peronom od vlaka kojim smo došli iz Zagreba prema parnim lokomotivama.
Foto: R.Bašnec

Moja malenkost i forumaš klein razgledavamo lokomotivu 06.
Foto: R.Bašnec

Iza lokomotive 06 je lokomotiva 03 a prvi vagon u vlaku je ljubljanski kušet Ac (modernizirani Ganz).
Foto: R.Bašnec

Moja malenkost razgledava ljubljanski muzejski vagon.
Foto: R.Karleuša

Lokomotiva 03 je nakon dolaska iz Splita otišla u ložionu na namirivanje vodom i ugljenom.
Foto: D.Kušt

Turisti iz vlaka su nakon dolaska u Karlovac prenoćili u hotelu, vlak je przan otišao prema Ljubljani a slijedeći dan je u Karlovac došla 17-ica sa muzejskim 2-osovincima i odvezla 'putnike' preko Ozlja u Sloveniju.
 

Attachments

  • karlovac V 1990 basnec 1.JPG
    karlovac V 1990 basnec 1.JPG
    200.4 KB · Pregleda: 67
  • karlovac V 1990 basnec 3.JPG
    karlovac V 1990 basnec 3.JPG
    152.1 KB · Pregleda: 71
  • karlovac V 1990 basnec 2.JPG
    karlovac V 1990 basnec 2.JPG
    259.2 KB · Pregleda: 68
  • karlovac V 1990 karleusa.JPG
    karlovac V 1990 karleusa.JPG
    240 KB · Pregleda: 67
  • karlovac V 1990 kust 1.JPG
    karlovac V 1990 kust 1.JPG
    323.6 KB · Pregleda: 71

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh