Roco SŽ/JŽ 03 (SB 109)

Damir

 
Osoblje foruma
kasti kaže:
g. Matjažu Bratovžu koji je bio u Rocu u zlatna doba Rocoa.

Bravo Kasti to je taj gospodin! :naklon:
Baš mije drago da sam upoznao toga čovjeka,a i pozvan sam kod njega u Ljubljanu kao gost.
Samo ovaj puta ne idem bez diktafona i bilježim svaku njegovu riječ od kad je počeo raditi u Roco-u do današnjih
dana kada ide jedan puta na godinu u posjet staroj firmi. Vjerujem da će forumašima biti zanimljiva ova vrsta priče ili biografije?
 

Balkano

Član foruma
@ damir & kasti: slazem se. Sto je proizvodnja istocnija, sto losija je kvaliteta. Bitno je danas samo da se nade sto jeftinija radna snaga, tako da se vlastit dep sto brze i bolje puni. A ko j*** kvalitetu. Zalosno je to, i strasno je sto je to zahvatilo skoro sva podrucja danasnjih proizvoda. Bas me zanima kako ce to sve zavrsit.

Ja se ipak nadam, da ce taj model od Roca bit ipak nesta posebno i da ce se za njegovu kvalitetu posebno pobrinuti. Kad se pogleda parnjaca serije 310, to je izvrsan model, majstorski izveden i bolje od ostalih Rocojevih parnjaca. Mozda ce s tim posebnim modelom isto bit nesta posebno dobro. Kod TE cjene ipak ce to ljudi ocekivat, mislim da si nebi mogli dozvoliti da tu pogrijese.
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Jučer pronašao sliku na roco sajtu.Sfiniširana. Kako izgleda mislim, da su uspjeli napraviti dobar posao. Nemojmo opet o cjeni. Neki če je kupiti neki ne bitno je da je tu.
109sud.jpg

pozz ;)
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Nik, priznajem, da i mene kad usporedim slike prave lokse sa modelom, kod prave to nije toliko izrazito ali imam u vidu da je prava zaprljana i to se ne primečuje. Ali može se model ili samo te fleke malo uprljati /osobno ču pustiti kao jest/ ili zažmiriti. Mene model interesira zbog tipa lokse koju do sada sem Micro Metakita i Feinmechanika /ali cijena 1400eur bez digitala i sounda/ NITKO NIJE NAPRAVIO. Iskreno se nadam, da če nastaviti sa Austrijanskim parnjačama kako je po nekim informacijama znam.
 

wiggum

Veteran foruma
Aceton u ruke i izribat dole :D
Srebrna na sredini kotača je definitivno trebala biti iste boje kao i srebrna koja se nalazi po obodu kotača modela.


Evo nekoliko fotografija vezanih uz predstavljanje i proizvodnju modela:

294345_403384486392302_450255454_n.jpg


418963_403384429725641_903760530_n.jpg


293047_403384396392311_1887406704_n.jpg


Roco - Slovačka
417565_400709059993178_1573340706_n.jpg


255290_400709096659841_1494595178_n.jpg


579909_400709033326514_595088424_n.jpg


603504_400709049993179_2132528528_n.jpg


izvor: http://www.facebook.com/bahnorama.tv
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Loksa je u dučanima. Samo još skupite lovu a neki ne zaboravite aceton da skinete srebrne fleke ako vam smetaju. Još nešto oko cjene. Kad se uzme analog verzija i kasnije stavite decoder /bez zvuka/ dodje vas isto kao da u startu kupite digi sa soundom. Ali pošto je Acme najvio i mopet težko našim (vašim) novčanicama.
rocoro72110.jpg

pozz
 

H0 amater

Član foruma
I decoder je opet nov Roco multiprotocol PluX16, koji je, bar tako se prića, bolji od ostalih a i skuplji. Tako da je u stvari lokomotiva sa zvukom u biti jeftinija, ako se može to kazat.
I još jedna zanimivost. Ovi dekoderi su u stanju sa kombinacijom smoke generatora sposobni raditi u tri faza (start up, normal and idle). Tako če sve izgledati još vernije.
 

nik

Veteran foruma
Prema slici FS lokomotive moglo bi se zaključiti da se Roco odlučio za plastične kotače što onda objašnjava one srebrne 'fleke' na istima kod SB 109 ali to nikako ne ide uz cijenu modela i najavu istog kao 'supermodela' već je riječ o 30-godišnjem koraku unazad... :S:
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Proverio sam kotače na svojoj 109 i mogu reči da su metalni tako da sumnjam da italijanka ima plastične. Treba kupiti onda se vidi ili proba samo tako na oči ne ide. Imam i ja zamjerku što je tendar komplet iz metala. Ali nisu imali druge zbog težine i vučne snage. U tenderu nema mjesta ni za šta jedino dekoder ispod uglja. Čak nema kurzkuplungkulise samo nem priključak. Nema mjesta. Naime boja kod starih roco modela br 57 i 58 se ljušti tako , da če se i ovoj ali kako sam rekao, dok na prostoru ex Yu ne otvorite firmu neče biti modela izradjenih u dlaku i uz pristupačno cjeno. Malo šale ali voljeo bih da se to dogodi. I 55 eur za vagon ACME je puno puno previše.
Da se vratim 653 super izgleda .
 

crhav

Aktivan član
Ja mislim da nakon jedno 6 mjeseci ili godinu dana cijena modela ce pasti. Za sada Euro 359,00.- je previse za jednu loko Roco!
Velimir
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
E Crhav da se ispune tvoje riječi pa da uzmem još talijansku za ajmo 250 euriča a? Ali kad gledam roco seriju 310 nije ji pala cijena samo počeli su su proizvoditi novu a isto košta 360 eura. Nada ipak ostaje.
 

Mon

 
Osoblje foruma
I ja sam zaljubljen do usiju u nase serije 01 i 33 ali predajem se kad je u pitanju ljubav kastija prema 03! :)

Kad su cene u pitanju, i ja mislim da ce otici dole.
Ja sam jos kad je izasla pikao jednu Rocojevu 52-ku, bila je malo ispod 400 eura.
Posle godinu ili i neki mesec sam je kupio novu-novcatu za 240+postarina.

Iskreno se nadam da ce se ovo desiti i s ovim modelom pa ce kasti a i svi ostali zainteresovani
moci da si priuste jos poneki komad ove lepotice. ;)
 

Balkano

Član foruma
Pitam se sta bi trebalo na modelu, zapravo pogotovo na oznakama uciniti da se pretvori u SHS seriju 03 kasnih 20ih godina. Posto nemam slike iz tog doba nemam pojima kako su oznake tadasnjih SHS parnjaca iz bivse Austro-Ugarske izgledale... :hmmm
72110detail4.jpg
 

Balkano

Član foruma
kasti kaže:
Imam i ja zamjerku što je tendar komplet iz metala. Ali nisu imali druge zbog težine i vučne snage.
Interesantna informacija. Nisam ocekivao da ce tender bit komplet iz metala. A sama lokomotiva? Jel mi mozes rec kako se ona sastaje? Jel su kotao i vozaceva kabina isto od metala?
I jos jedno pitanje: jel se generator za dim (Seuthe) stavlja ispod dimnjaka u kotao kao sto je to i slucaj kod modela serije 310?
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh