Vitrine, police i ostala mjesta za držanje modela

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Zašto ne podigneš pantografe?
Podizem i lepo to ide ali ova loxa ima uzani klizac i moze lako da sklizne i da se podvuce pa se plasim da nepokidam pantograf.Dobro je da sam prvo rucno mausom vozao inace bi bila steta.Na nekima jos nisam probao ali mislim da ce ici glat jer su gore sire.Mada se plasim kako ce to ici sa krivinama.Ova Swicarkinja nema sanse
 
Last edited:

1borna

Veteran foruma
Ah ti švicarci sa svojim uskim pantografima!
Barem probaj jednoga fiksirati malo ispod KM sa komadićem žičice da glumi ljepše?
(to je prva stvar na koju gledam kad vidim makete sa KM, to znači da nijesu precizno postavljali gornji vod)
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Ah ti švicarci sa svojim uskim pantografima!
Barem probaj jednoga fiksirati malo ispod KM sa komadićem žičice da glumi ljepše?
(to je prva stvar na koju gledam kad vidim makete sa KM, to znači da nijesu precizno postavljali gornji vod)
Da bas bi bila steta da su spusteni.To resenje sa fiksiranjem tik ispod ce raditi posa:ovi vodovi su lepi ali se uvijaju na sredini ako je malo nategnutiji pantograf zato ce resenje biti postavka fiksatora.Nego bas sam gledao neke slike Swiss zeleznice i stvarno su cudaci.Na jednoj kompoziciji su imali tako uzan klizac pa jos postavljen sa desne strane a ne po sredini.Kako to ima problema u krivinama.Moraju gusce da postavljaju stubove i trigere.Sada kad sam video kako to moze da sklizne to se moze desiti i pravoj loxi.Primetio sam da gornji vodovi nikada na pravcu neidu pravo vec malo u cik cak.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Jako zanimljivo za postaviti po celoj kuci..jos ugraditi osvetljenje pa da sija nocu! E sad,da malo zamenim Bornu:Dsamo bih kolosek uradio da bude knap sa dimenzijama diorame! Ili je ovo fazon da predstavlja kraj pruge?
 

1borna

Veteran foruma
Jednostavne vitrine sa staklenim policama (drveni okvir radi težine stakla mora biti jako solidan!)
5894303.jpg
5894310.jpg

Sve mora biti jako precizno izrezano
Jedna jednostavna ali dugačka sa rasvijetom
12287276tu.jpg
12287286mk.jpg
 

Aca 33

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Pre neki dan,dvojica kolega su me pitali za policu i hteo sam da im prebacim link,ali vidim da su slike nestale.Fotobucket je izgleda resio da naplacuje svoje usluge.:palac_dolje: Nema nista dzabe:hihihi:

Fale jos slika od kolega tu u ovoj temi pa nije lose da se isprave greske.

Licno nemam potrebu da slike ponovo postavljam,ali je jako zgodno kada te neko nesto priupita a ti samo link :dada:

Verujem da ima jos fotki koje fale na starim temama .Uvek bio za to da se forum ne optereti jer link uvek manje zauzima ali na kraju ako ne platis na mostu,platices na čupriji.

Zato smatram da je bolje dinirati koji euro forumu nego da placamo photobucketu ......to su derikoze :cool_2:

Treba procesljati i druge teme pa da se zamene slike koje fale:dada:

P1630886.JPG

P1630888.JPG

P1630892.JPG P1630890.JPG
P1630904.JPG
 

Damir

 
Osoblje foruma
Zato smatram da je bolje dinirati koji euro forumu nego da placamo photobucketu ......to su derikoze :cool_2:

Na ovome forumu nije potreban neki vanjski servis poput photobucketa. Znaš i sam da se fotke mogu direktno učitati,a kroz support za forum refundira se opterećenje tj.održavanje foruma.
Btw imaš opciju za neke druge forume na kojima ne možeš direktno podizati fotke,a to je https://postimages.org na kojega sam se i sam prijavio poslije pada photobucketa. Po meni je ovaj servis čak i malo bolji / pregledniji nego photobucket. Probaj...
 

Aleksandar

Poznati forumaš
Moja vitrina, danas montirana. Napravlhena od čamovine, dimenzija 170 cm x 130 cm x 8 cm. Sa led rasvetom koja može, preko daljinca, da menja boje svetla:party:. Daki i Zdaki su mi odradili nalepnice zidova, podzidova i zidova sa grafitima, dimenzija 130 cm x 12, 5 cm.

rps20170919_211027.jpg
rps20170919_211153.jpg

rps20170919_211232.jpg

rps20170919_211259.jpg

rps20170919_211329.jpg
 

Martin

Poznati forumaš
Ja taj svoj uradak nisam još dovršio; dugotrajan je postupak ručnog graviranja, pa, zasad, imam samo jedan podzid i dvije i pol arkade (svaka drugačija). Također sam pribavio LED trake s izmjenom boja i daljinskim, ali one će ići, kako rekoh, u utore s donje strane police, u svaki red.
 

Martin

Poznati forumaš
Inače (a, to sam negdje već i objavio), modele čuvam u ručno rađenom ladičaru. Unutarnja korisna površina svake od 12 ladica je oko 70*50 cm, odnosno, ukupno 4,2m2. Tu stane, u svaku ladicu, oko 35-40 manjh (kao, npr. DRG teretni) vagona, odnosno, oko 450 vagona.

index.php


U vrijeme fotografiranja, unutra su bili uglavnom 303 vagoni, kojih u svaku ladicu stane oko 15, dakle, sve skupa 180 vagona......

index.php
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh