JŽ/SŽ 342 - model i prototip

malimiha

Član foruma
Ako se radi o visini sanduka a samim tim i krova onda ništa novo jer je na tu grešku TV Slovenija još ranije ukazao...
Stvarno @TV Slovenija je još ranije ukazao o pogrešnoj visini sanduka ali nigdje nisam primetio kolko tačno u mm sfali visina krova, zato sam stavio cifre i skicu.
Na šestoj stranici ove teme se dobro vidi u PP od @TV Slovenija koji su botri za.....i model SŽ342 :djed
 

wiggum

Veteran foruma
Malimiha zbilja si najglasniji što se tiče tih grešaka. Ali da barem ukažeš na greške objektivno i profesionalno kao TV Slovenija, ali uvijek imaš neku dozu mržnje. Vidjeli smo samo kritike tvoje, pa daj onda barem jednu sugestiju kako bi nešto mogli ispraviti za novu seriju. Zbilja se dobija dojam po tvojim pisanjima da je sve na modelu krivo i da modelu nema spasa pa čak niti u novim serijama. Uostalom jedan od tvojih sinonima i uzora kvalitete RailAd, je popravljao konstrukciju modela kroz 6 modela!

Kao što sam ti već napisao:
Bez zamjere malimiha, ali pravi si hejter. Nabrusen si na nekoga (s razlogom ili bez, to sam znas) da skoro nijedan post ne prode bez optuzivanja. Malo lakse s takvim stavom jer teme postaju necitljive. ;)

 
Last edited:

Mon

 
Osoblje foruma
Znaci super za vitrinu a za voznju ne bas?! No, kako god, hocu JZ 342!
...Moj crveni moped je u subotu 16.6. vozio na modulni maketi u muzeju 4 sata skoro neprekidno bez ikakvih ekstra zvučnih efekata, bez bilokakvih problema sa inaće 4 Y vagona (žutog smo prošle godine isprobali sa 11 Z vagona). Danas sam za probu sklopio tepihbahn na ovalu sa preistorijskim savitim fleksicama i ostalih tračinca Mehano, radijus R=420mm. Vozila je neprekidno 2 sata, opet nikakvih problema, čak nije imala nekih problema sa mrljama na tračnicama...
:palci_gore: Sada je ACME na redu!
 

wiggum

Veteran foruma
Znaci super za vitrinu a za voznju ne bas?! No, kako god, hocu JZ 342!

:palci_gore: Sada je ACME na redu!

Prema rezerviranim brojevima za Mopede (10), još se mogu očekivati 3 varijante (1 SŽ i 2 JŽ?).
60240 - ?
60241
- SŽ 342-004 - žuta, klima
60242 - SŽ 342-011 - žuta, Moko
60243
- SŽ 342-001 - crvena, bez retrovizora i tablice revizije
60244
- SŽ 342-025 - crvena, CityPark reklama
--------
60245
- FER, set 2 lokomotive (motorizirana + dummy)
60246
- NordCargo, set 2 lokomotive (motorizirana + dummy)
60247
- FNM
60248
- ?
60249
- ?
 

malimiha

Član foruma
.... Uostalom jedan od tvojih sinonima i uzora kvalitete RailAd, je popravljao konstrukciju modela kroz 6 modela!
Razlika između RailAd i ACME je u tome, da su kod RailAd sami izbolšavali model, iz dobrog su napravili odličan model (novi pantografi, nova platina i pravilno paljenje svetla) ali pogon ostaje isti. Kod ACME se upozorava na greške (promašaje) več nekolko godina a ACME ništa ne učini :spavanje
:palci_gore: Sada je ACME na redu!
Stvarno, da modificira SŽ342 :djed

Stavljam slike o pogrešnoj numeraciji:
Original SŽ 342-001:
original-oznaka.jpg


ACME model SŽ 342-001:
oznaka-na-modelu.jpg
 
Last edited by a moderator:

malimiha

Član foruma
O numeraciji je TV Slovenija već pisao prije nekoliko dana.
http://www.malezeljeznice.net/forum/index.php?threads/jŽ-sŽ-342-model-i-prototip.2313/page-13#post-92860
Čemu sa ponovo pisanje o tome što već svi znaju?
nik dobro pročitaj, TV Slovenija je pisao o modelu SŽ 342-025 City park a ja sam stavil slike o modelu SŽ 342-001, to je taj, koji je več sigao. Kolko ja znam su to dva različita modela iz dveh obdobja sa istom greškom.

.... Vidjeli smo samo kritike tvoje, pa daj onda barem jednu sugestiju kako bi nešto mogli ispraviti za novu seriju....
Kaj ću ja pisat o sugestijama, ja sam samo poslednja kontrola koja upozorava na greške a za novu seriju SŽ342 mora ACME preduzeti novi pristup.

I da još jednom kažem: Ja sve to pišem zbog toga da ACME u buduče napravi model SŽ 342 bolji od tog koje pravi sada.
 

nik

Veteran foruma
nik dobro pročitaj, TV Slovenija je pisao o modelu SŽ 342-025 City park a ja sam stavil slike o modelu SŽ 342-001, to je taj, koji je več sigao. Kolko ja znam su to dva različita modela iz dveh obdobja sa istom greškom.

Pa ista je stvar u pitanju samo je riječ o različitim brojevima lokomotive. Ili je broj mijenjan naknadno pa modeli imaju stariju varijantu ili je riječ o grešci. A to da li lokomotiva ima ili nema reklamu u ovom je slučaju potpuno irelevantno.
 

milošjocif

Član foruma
Znam za žutu,potražio sam u međuvremenu.Ali na tvojoj slici Nik ima stvarno prvi broj 94.Molim,da mi neko objasni,šta to znači.
LP Miloš
 

nik

Veteran foruma
Znam za žutu,potražio sam u međuvremenu.Ali na tvojoj slici Nik ima stvarno prvi broj 94.Molim,da mi neko objasni,šta to znači.
LP Miloš
Neznam zašto (vjerojatno promjena međunarodnih propisa) ali negdje valjda oko 2007. je na svim Mopedima druga znamenka mijenjana iz 4 u 1, otprilike istovremeno sa ugradnjom retrovizora. Tako onaj žuti ACME Moped sa klimom ima već i znamenku 1 i retrovizore; čak je font te znamenke i zadnje, kontrolnog broja, drugačiji jer kod prenumeracije u 1:1 nisu imali isti font naljepnica. Ostaje još otvoreno pitanje numeracije citypark Mopeda koji već ima retrovizore a i reklamu je dobio naknadno.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Ostaje još otvoreno pitanje numeracije citypark Mopeda koji već ima retrovizore a i reklamu je dobio naknadno.

Kaj bi bilo još otvoreno pitanje u vezi numeracije kod 342-025? Broj bi mogao biti samo 94 79 1 342 025-5:

SŽ 342-025, Ljubljana, 1. 5. 2007 0009.JPG

Ljubljana, 1. 5. 2007


ili 91 79 1 342 025-8:

SŽ 342-025, Maribor, 27. 12. 2008 0001.jpg

Unbenannt-01.jpg

Maribor, 27. 12. 2008


a nikako 94 79 1 342 025-8

219956_c.jpg

ACME, avgust/kolovoz 2014
 

nik

Veteran foruma
Bolje onda ovakva greškica nego da su obje znamenke krive; samo treba pažljivo skalpelom izgrebati (ili prefarbati sa malo cvene boje) sav 'višak' broja 4 u odnosu na broj 1 (a to je jednostavnije nego što se čini) i ACME citypark Moped će biti OK.
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Neznam zašto (vjerojatno promjena međunarodnih propisa) ali negdje valjda oko 2007. je na svim Mopedima druga znamenka mijenjana iz 4 u 1, otprilike istovremeno sa ugradnjom retrovizora. Tako onaj žuti ACME Moped sa klimom ima već i znamenku 1 i retrovizore; čak je font te znamenke i zadnje, kontrolnog broja, drugačiji jer kod prenumeracije u 1:1 nisu imali isti font naljepnica.

Da, tako je tada izgledalo sa fontovima:
Ljubljana, 11. 10. 2008 0013.JPG
 

malimiha

Član foruma
Zahvaljujem na pojašnenju za moped SŽ 342-001.
Znači, stara numeracija 94 79 1 342 001-6 nema retrovizorov, a nova numeracija 91 79 1 342 001-9 ima retrovizore.
Kaj se tiče zapisane dužine u katalogu ima stvarno uz žutu podatak 180mm. Ali uz model FNM, crvenu i City park ima podatak 390mm
Bolje onda ovakva greškica nego da su obje znamenke krive; samo treba pažljivo skalpelom izgrebati (ili prefarbati sa malo cvene boje) sav 'višak' broja 4 u odnosu na broj 1 (a to je jednostavnije nego što se čini) i ACME citypark Moped će biti OK.
:hmmm: slaba utjeha......

Još jedan problemčič će doći kroz nekolko godina kada će plastika postat lomljiva. Prikačena postolja na poklopcu nije konstrukcijski dobro rešenje. Poklopac na postolji ima četri male uši koje drže čitav model na kotačima. Kada će jedno uho puknut model neče više bit ni za vitrinu.
podstavni.jpg

Slika uzeta: Svmtiri.blogspot.com
 

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
...A kod crvene je ralica još uvijek premalena i previše ravna, plosnata, (krivulja bi morala biti izraženija) element za pričvršćivanje ralice nema pravog oblika...

Zanimljivo, taj element je bio u predserijskoj varijanti ispravno izveden:
20110205_0016_Spielwarenmesse - Copy (2).jpg
http://modelni.vlaki.com/fotke/dogodki/vgallery.php?CountryID=002&StationID=f140&PictureID=15

takav je izgled na pravoj lokomotivi:

IMGP7664 - Copy.JPG

obrađena fotografija, da se bolje vidi:

IMGP7664 - Copy - Copy.JPG


ali je potom zamijenjen nekakvim kosim koji ima sasvim drugačiji izgled od originalnog elementa:

188922_c.jpg
http://www.modellbahnshop-lippe.com...-0-0-0-46-10-2-0-gatt-gb-p-0/productzoom.html

25748-2.jpg

http://www.tecnomodel-treni.it/dettagli.php?id=25748

Zašto?
 

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Zanimljivo, taj element je bio u predserijskoj varijanti ispravno izveden:
View attachment 50442
http://modelni.vlaki.com/fotke/dogodki/vgallery.php?CountryID=002&StationID=f140&PictureID=15

takav je izgled na pravoj lokomotivi:

View attachment 50451

obrađena fotografija, da se bolje vidi:

View attachment 50453


ali je potom zamijenjen nekakvim kosim koji ima sasvim drugačiji izgled od originalnog elementa:

View attachment 50454
http://www.modellbahnshop-lippe.com...-0-0-0-46-10-2-0-gatt-gb-p-0/productzoom.html

View attachment 50455

http://www.tecnomodel-treni.it/dettagli.php?id=25748

Zašto?

Ehem... ralica je plosnata zbog problema sa tamo printom. Ovo je najveće zaokruženje kaj mogu u kini štampati crte :(
Produkcijski problem. Nećemo više o ralici, okej?
 

Mon

 
Osoblje foruma
... Još jedan problemčič će doći kroz nekolko godina kada će plastika postat lomljiva. Prikačena postolja na poklopcu itd, itd......
Šta tebi sve neće pasti napamet samo da bi dokazao da modeli ne valjaju, pa to nije za poverovati! :o:mamurluk:

Verujem ti da ovaj model ne valja, da ACMEovci neznaju ništa napraviti;
hajd' nam sada ti pokaži tvoje modele (kolekciju) koje imaš pa da vidimo i da se uverimo da su bolji no ACMEovski!
.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh