JŽ/SŽ 342 - model i prototip

nik

Veteran foruma
Kad se gledaju ACME modeli vozila sa područja exYU greške na njima nisu ništa veće ili češće nego greške na modelima drugih proizvođača i sa drugih područja.:usklicnik
Od svega što je ACME dosad napravio jedina greška koja me odbila od kupnje je ona potpuno kriva boja na JŽ 'Mimara' vagonima.:mamurluk:
Sve ostale modele koje sam želio sam i kupio, bez obzira na greške, a one koje nisam kupio nisam jer me te varijante ne zanimaju.:dada:
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Ja sam spomenuo svoje razmišljanje kod tadašnje moguće kupnje Mopeda. To što ti misliš da je ta moja usporedba besmislena meni je potpuno nerelevantno i nebitno. ;)
 

nik

Veteran foruma
Nadajmo se, da budu budući modeli (konstrukcije) od Acme bolji nego 342, inače je bolje, da ne rade naših lokomotiva. :cool_2:
O cijeni i kvaliteti možemo na dugo i široko pisati ali treba usporediti jednake modele, pa da vidimo razlike tek onda.
Nadajmo se, da se nekad u budučnosti pojavi još JŽ verzija te lokomotive, jer vagona iz te epohe ima dovoljno, lokse još ne.:neznam:
Evo jedne JŽ verzije, već sa reflektorom; 342-035, Ljubljana 1992.
20120430164421-d77c9cfb-me.jpg

http://www.loco-photos.net/picture?...austria_czechoslovakia_italy_slovenia_croatia

Ova verzija gotovo u potpunosti odgovara ACME/Moko lokomotivi SŽ 342-011.
ACME-60242-3.jpg
 
Last edited:

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Nije loše da se priča o zakovicama, jer to znači da će biti lokomotiva na ebay, a tada ću je dobiti jeftinije!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
 

wiggum

Veteran foruma
Nije loše da se priča o zakovicama, jer to znači da će biti lokomotiva na ebay, a tada ću je dobiti jeftinije!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Da da, zato su radili novu seriju žute s klimom jer se loše prodavala i bilo je je na lopate za sitne novce na ebayu. Teško, gotovo da nemoguće da će biti sniženja.

Općenito vezano uz ovu raspravu o Mopedu: "Za dobrim konjem, prašina se diže". :pivo:
 
  • Like
Reactions: Mon

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Za godinu ili dvije ne, ali za pet vjerojatno.
 

nik

Veteran foruma
Da da, zato su radili novu seriju žute s klimom jer se loše prodavala i bilo je je na lopate za sitne novce na ebayu. Teško, gotovo da nemoguće da će biti sniženja.

Općenito vezano uz ovu raspravu o Mopedu: "Za dobrim konjem, prašina se diže". :pivo:
Konj je čak vrlodobar ali ne i odličan.
Prije toga nismo imali niti magarca pa se nemamo što previše buniti...:troll:
 

wiggum

Veteran foruma
Za godinu ili dvije ne, ali za pet vjerojatno.
Sad u 10mj bude 4 godine kak su izbacili prve nase modele (SŽ set AB+WR), pa rasprodaje jos uvijek nema, a bome ni modela vise. Ne sjecam se niti da je bilo rasprodaje drugih nasih modela. Za razliku od Rocovih modela, rasprodaje acme modela su rijetke.
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
bit će polako nemoj biti nervozan!
 

malimiha

Član foruma
Upute koje su umetnute kod žutog modela nema ni jedna riječ na slovenskom ili hrvatskom jeziku. Ima samo u talijanskom i engleskom jeziku.
Neznam kako je kod crvenog ali saznat ću.
 
Last edited by a moderator:

nik

Veteran foruma
JŽ 342 već sa novim pantografima ali još sa starim velikim brojevima na prsnoj gredi, metalnim grbom na čelu i metalnim pločicama na boku te bez reflektora.
r02c.jpg
Foto: R.Reketye
 

malimiha

Član foruma
Evo, danas sam opet bio kod drugara, koji ima žuti moped. Napravil sam fotku kardana.
Prvo da kažem motor leži tačno u sredini. Kada model SŽ342 vozi ravno šesterokutna glava leži cijela u ležištu a kada ide u krivinu šesterokutna glava ispada za polovinu dužine, ako nije pruga napravljena u nulu šesterokutna glava izpada cijela, onda se lome kardani.
Da li je normalno da ovakvo izpada kardan iz ležišta??

pogon-v-mopedu.jpg
 
Last edited:

TV Slovenija

Veteran foruma
Supporter (2016)
Očito pogrešan broj kod modela 342-025, trebalo bi biti 91 79 1 342 025-8, ili je možda lokomotiva stvarno nekoliko dana vozila okolo sa 94 79 1 342 025-8 i baš tada bila fotografirana?

219956_c.jpg
 

malimiha

Član foruma
Nije mi jasno, kako imaju modeli s područja ex-yu toliko grešaka? :hmmm: Ili oni misle, da če za balkance to biti dobro?
I ja se tako pitam :hmmm:
Još jedna mrvica u nizu grešaka na modelu. Najvišji del krova u srijedini na pravoj lokomotivi SŽ-342 iznosi 4290 mm, ako to mijeru stavimo u skalu H0 dolazi na najvišjom delu krova mijera 49,3 mm. ACME model SŽ-342 ima najvišji del krova visok 52,3mm.
To znači: ACME model SŽ342 je na vrhu krova previsok za 3mm. U realnosti to iznosi 26 cm.

 
Last edited by a moderator:

Mon

 
Osoblje foruma
Ako se radi o visini sanduka a samim tim i krova onda ništa novo jer je na tu grešku TV Slovenija još ranije ukazao...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh