ACME JŽ "Mimara"

Gorchi

Veteran foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Ajde nik ako već imaš toliko da govoriš o toj plavoj odnosno tirkiznoj boji daj molim te napiši tačno koja je ta boja. Već smo se pregovarali jel plava ili tirkiznija ali ako uzmeš u ruke Pantone boje tamo imaš tirkiznih boja mali miljun. Budi dobar i odaberi pravu boju pa im je šalji. Inaće budemo do kraja slepomišili koja je tačna ta boja.

Inaće ako pogledaš fotografije (ne iz magazina ili koledara), na svakoj slici je ta boja malkice drugčija. Ako nemaš tačnog podatka onda.... Ja mislim da ako uzmeš model i ga usporediš sa nekim fotografijama boja je dosta blizu.

Baz zamjerke ali ovo ide predaleko sa tom bojom. Ne bih rekao da bude tamnoplava pa na vagonu je svjetlo plava ili da bude crvena nego takva ali ovdje govorimo u odtencima. Pa ko se sada sjeća tačno kakva je bila one dane boja? Pa ko je protestirao kad je Roco dao one vagone sa malikce tamnijom bojom a sfulanim krovom (pa još i čim)? Ajde dječki, smirite živce i budite realniji.
 

Zoki

Član foruma
Pa nitko nije protestirao, ali sad su druga vremena jer je tu internet. Ja opet kažem, zadovoljan sam bez obzira na crtu RAL 5015 koje nije bilo na pravim vagonima. Oko crte smo završili. Daljnje impresije?? Pa nije vrag da nema i neki dobar detalj napravljen na tim vagonima? Zar su samo nedostaci vidljivi??
 

nik

Veteran foruma
Gorchi kaže:
Ajde nik ako već imaš toliko da govoriš o toj plavoj odnosno tirkiznoj boji daj molim te napiši tačno koja je ta boja. Već smo se pregovarali jel plava ili tirkiznija ali ako uzmeš u ruke Pantone boje tamo imaš tirkiznih boja mali miljun. Budi dobar i odaberi pravu boju pa im je šalji. Inaće budemo do kraja slepomišili koja je tačna ta boja.

Inaće ako pogledaš fotografije (ne iz magazina ili koledara), na svakoj slici je ta boja malkice drugčija. Ako nemaš tačnog podatka onda.... Ja mislim da ako uzmeš model i ga usporediš sa nekim fotografijama boja je dosta blizu.

Baz zamjerke ali ovo ide predaleko sa tom bojom. Ne bih rekao da bude tamnoplava pa na vagonu je svjetlo plava ili da bude crvena nego takva ali ovdje govorimo u odtencima. Pa ko se sada sjeća tačno kakva je bila one dane boja? Pa ko je protestirao kad je Roco dao one vagone sa malikce tamnijom bojom a sfulanim krovom (pa još i čim)? Ajde dječki, smirite živce i budite realniji.

Gle, bila je tirkizna a ne plava i to se vidi na puno slika (pogotovo se to dobro vidi ako je pokraj neki vagon koji sadrži plavu boju). Ako tebe ne smeta to je tvoja stvar ali mene, kao i mnoge druge, smeta i čini mi model neupotrebljivim. Vidio sam uživo na Velesajmu prototip koji nije imao tirkiznu nego plavu crtu, bio u tom istom vagonu, tada već sa tirkiznom crtom, kada je prezentiran na glavnom kolodvoru, vozio se na promocionoj vožnji prema Vinkovcima u tek isporučenoj garnituri, tada još bez restorana, i farbao modele za tadašnji HŽP i dobro se sjećam da mi je bilo gotovo nemoguće (sa onim modelarskim bojama kojima se raspolagalo prije 20 godina ovdje) zamiješati tu boju. Isto tako bi me smetalo da netko napravi tirkiznu "Savu" umjesto plave!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Jedno pitanje za vlasnike ovog seta:

Za Aeelmt i WReelmt modele znamo da su zagrebački, a kako su označena ova dva Beelmt modela: zagrebački i ljubljanski, ili?
Ne bi bilo loše da nam ispišete brojeve vagona...

Ovo pitam s namjerom da u podforumu o sastavima vlakova ispišemo prototipsku kompoziciju u H0 mjerilu! ;)

Unaprijed zahvaljujem!
 

Vedi

Član foruma
Još malo "Mimare", sa razlogom stavljam ove fotke:

2czwkle.jpg


3ub5s.jpg


142ypnm.jpg


33nx3wj.jpg


(sve fotke skinute sa Interneta)
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Vedi kaže:
Napisano je već da je jedan Beelmt Ljubljanski, a jedan Zagrebački. ;)
:fp: Sad tek skužio te podatke u tvojim i wigummovim postovima, thanks! :D
 

nik

Veteran foruma
Evo sadržaja seta odnosno pojedinačnih modela:

kola 256 Beelmt (Lj)
kola 257 Beelmt (Lj) iz seta
kola 258 Beelmt (Zg) iz seta
kola 261 WReelmt (Zg) iz seta
kola 262 Aeelmt (Zg)
kola 263 Aeelmt (Zg) iz seta

...moje je mišljenje da se 2012. može očekivati još i dodatni set slijedećeg sadržaja:

kola 259 Beelmt (Zg)
kola 260 Bmz (ÖBB) sa Fiat postoljima

...pogotovo jer je (narančasti) ÖBB Bmz sa Fiat postoljima ACME novitet za 2011.
 

daco

Član foruma
 

Attachments

  • zz kzmz 110630 dstanicic_9893_resize.JPG
    zz kzmz 110630 dstanicic_9893_resize.JPG
    88.2 KB · Pregleda: 71
  • zz kzmz 110630 dstanicic_9897_resize.JPG
    zz kzmz 110630 dstanicic_9897_resize.JPG
    104.4 KB · Pregleda: 74

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
...pogotovo jer je (narančasti) ÖBB Bmz sa Fiat postoljima ACME novitet za 2011.
...ili već postojeći model (Bmz61 21-70.0 sa original prozorima), samo da ga ACME napravi u red-grey shemi bojanja, pa da bude kao vagon sa slika iz Mimarine najave:



Sastav JŽ Mimare (HO mjerilo), u podforumu o sastavima vlakova:
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=53&t=1893&start=50" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=53&t=1893&start=50</a>
 

Attachments

  • OBB Bmz .JPG
    OBB Bmz .JPG
    68.8 KB · Pregleda: 341

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Odlično, daco! Hvala na fotkama :palci_gore:
Još kad stignu ovi dodatni vagoni 52860 i 52870, pa onda fotke cijele kompozicije slobodno stavi u podforum o sastavima vlakova ... klopa
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Dva screenshot-a vezana za bojanje:
 

Attachments

  • Mimara boje 1.JPG
    Mimara boje 1.JPG
    53.8 KB · Pregleda: 201
  • Mimara boje 2.JPG
    Mimara boje 2.JPG
    41.7 KB · Pregleda: 204

Nikolas

Član foruma
Evo i nekih slicica moje Mimare i nekih detalja koji nisu bili do sada:
 

Attachments

  • 15.jpg
    15.jpg
    213.4 KB · Pregleda: 125
  • JZ Mimara 006.jpg
    JZ Mimara 006.jpg
    285.8 KB · Pregleda: 126
  • JZ Mimara 016.jpg
    JZ Mimara 016.jpg
    268.9 KB · Pregleda: 125
  • 13.jpg
    13.jpg
    201.5 KB · Pregleda: 124
  • 12.jpg
    12.jpg
    203.9 KB · Pregleda: 125

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Nikolas, hvala na slikama! :palac_gore:
Već sam bio pomislio da nitko više neće postaviti nikakvu sliku...
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh