ACME JŽ "Mimara"

Železničar

Poznati forumaš
Cestitam na prinovi Kapo! :palac_gore:
Ice odlicno uz Zutku (doduse Mimaru su vukle Slovenske zutke a ne Rijecke no zutka je zutka! :palac_gore: ), a valjda ce jednom izaci i JZ 342 Moped.
Ja imam onaj set od 4 vagona . Nadam se da si jednako zadovoljan kao ja ;) .
Pozdrav,
Bora
 

KAPO

Poznati forumaš
Thommo kaže:
Lijepe prinove! :palac_gore: :palac_gore:

Znači, pičiš dalje sa JŽ epohom?
Naravno da pičim po ! :D Najbolje željeznice na svijetu ;)
Bora Somborac kaže:
Cestitam na prinovi Kapo! :palac_gore:
Ice odlicno uz Zutku (doduse Mimaru su vukle Slovenske zutke a ne Rijecke no zutka je zutka! :palac_gore: ), a valjda ce jednom izaci i JZ 342 Moped.
...
Hvala!
Znam da na Mimari nisu bile Riječke Žutke, ali nema veze (bar za mene). ;) :)
Bora Somborac kaže:
...
Ja imam onaj set od 4 vagona . Nadam se da si jednako zadovoljan kao ja ;) .
Pozdrav,
Bora
Prezadovoljan, od vožnje, detalja, ... :shock: >8-o:

Pozdrav!
 

damir661

Veteran foruma
Čestitke i od mene, kad vidim ovako nešto, prosto mi dodje neprijatno da nemam Mimaru u svojoj kolekciji, to mu dodje kao neka mrlja u "karijeri" :D
 

djzlaja

Veteran foruma
Supporter (2016)
Zbog ovakvih slika bude mi zao sto se nisam opredjelio i za epohu JZ :)
Sjajna kompozicija...
 

Joshka

Član foruma
Upravo tako, to je prva Slavkova 663, verovatno su sledeće bolje ispale, ali je meni ona omiljena i bolja je od 661. Inače obe će veoma skoro biti digitalizirane!
 
  • Like
Reactions: Mon

Mon

 
Osoblje foruma
Upravo tako, to je prva Slavkova 663, verovatno su sledeće bolje ispale, ali je meni ona omiljena i bolja je od 661. Inače obe će veoma skoro biti digitalizirane!

Joshka, OBAVEZNO tutorijal i celi postupak digitalizacije, :naklon: !
 

Joshka

Član foruma
Zagledajući vagone primetio sam dve stvari, prva je to da kola prvog i kola drugog razreda imaju identičan broj sedišta, po 56, isto toliko piše i na stranici vagona! A drugo je da se prelaznice na svim ACME vagonima mogu spustiti, što je za mene novina, a o tome još niko nije pisao ili ja nisam u toku!?
 

wiggum

Veteran foruma
Zagledajući vagone primetio sam dve stvari, prva je to da kola prvog i kola drugog razreda imaju identičan broj sedišta, po 56, isto toliko piše i na stranici vagona!
Pa to sve i jesu vagoni prvog razreda. Vagoni su bili naručeni od Goše za poslovni vlak Sava express koji se sastojao samo od vagona prvog razreda. Dok su u Goši radili vagone, uveden je novi EC vlak "Mimara" te su naručeni vagoni bili prebačeni sa Sava expressa na Mimaru. Neki vagoni su dovedeni svega par dana prije prometovanja vlaka (mislim da restoran).

A drugo je da se prelaznice na svim ACME vagonima mogu spustiti
Mislim da da.
 

damir661

Veteran foruma
Pa to sve i jesu vagoni prvog razreda. Vagoni su bili naručeni od Goše za poslovni vlak Sava express koji se sastojao samo od vagona prvog razreda. Dok su u Goši radili vagone, uveden je novi EC vlak "Mimara" te su naručeni vagoni bili prebačeni sa Sava expressa na Mimaru. Neki vagoni su dovedeni svega par dana prije prometovanja vlaka (mislim da restoran).


Mislim da da.
Mislim da je razlog vise bio standard da ti vozovi moraju imati i vagone 2. razreda,a ne samo 1. pa se brze bolje morali deklasirati u 2.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh