ACME JŽ "Mimara"

Nikolas

Član foruma
Verovatno je ljudima dosadilo da slikaju iste Z1 vagone koji su izlazili od SZ, HZ i JZ, samo u razlicitoj boji. Drugo, da nisu svi preuzeli svoje JZ Mimare koji su narucili. Mislim da je ovo kraj svih Gosinih Z1 vagona, ali se potajno nadam da ce ACME izbaciti za neku godinu i Z1 iz IC 314/315 Avale, koji su 90% slicni vagonima Mimare :molitva.

Sad verujem da svi cekamo Gosine Y vagone klopa
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
Ono, što bi još bilo logično da ACME napravi iz postojećih alata Goša Z1 vagona, bio bi svakako HŽ restoran u zadnjoj shemi bojanja (nakon 1995.),
kao i stari slovenski Aeelmt i Beelmt. Vjerojatno možda i slovenski restoran i ABeelmt u aktuelnoj shemi.
Za SŽ i HŽ varijantu Mimare u shemi do 1995.godine, ne znam jel' bi imalo smisla...

Srpskim Z1 vagonima bi se i ja jako radovao, ali nažalost ACME bi specijalno samo za njih trebao uraditi novi alat!
Trenutno privodim kraju upravo jednu preradu ŽS Beelmt vagona iz Roco modela, ali bi svakako uzeo i original tvornički model! :palac_gore:
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
Ono, što bi još bilo logično da ACME napravi iz postojećih alata Goša Z1 vagona, bio bi svakako HŽ restoran u zadnjoj shemi bojanja (nakon 1995.),
kao i stari slovenski Aeelmt i Beelmt. Vjerojatno možda i slovenski restoran i ABeelmt u aktuelnoj shemi.
Za SŽ i HŽ varijantu Mimare u shemi do 1995.godine, ne znam jel' bi imalo smisla...

Srpskim Z1 vagonima bi se i ja jako radovao, ali nažalost ACME bi specijalno samo za njih trebao uraditi novi alat!
Trenutno privodim kraju upravo jednu preradu ŽS Beelmt vagona iz Roco modela, ali bi svakako uzeo i original tvornički model! :palac_gore:

Imalo bi itekako...

JŽ Mimara je vlak karakterističan za relaciju Zagreb-Munchen (sa OBB vagonom), HŽ/SŽ Mimara u novijem bojenju (modeli koje već jednim dijelom imamo; uz njih idu i DB vagoni) za relaciju Zagreb-Berlin dok je HŽ/SŽ Mimara u starijem bojenju karakteristična za relaciju Zagreb-Leipzig (sa DR i HŽ-Y vagonima) i to jednim dijelom dok je još postojao DR i Mimara vozila sa diesel vučom (a mislim da DR-fanova u istočnom dijelu njemačke ima dosta pa je i to tržište za ovu "Mimaru"). Osim toga to bi bila prilika i da ACME konačno izbaci modele u korektnom "starom" bojenju (preoznačavanje je 1992. ionako išlo "preko noći" pa se JŽ i HŽ/SŽ vagoni nisu mogli zajedno vidjeti na vlaku, osim možda nekoliko dana, tako da nije potrebno ponavljati "krivu" boju).

Ako ACME ipak zaključi da ne želi raditi "Mimaru II" još uvijek može napraviti "Stachus" sa HŽ/SŽ oznakama i "pravom" bojom...

Što se "malih setova" tiče logično bi bilo slijedeće:
-HŽ (bojenje 1995-2010.) Wreelmt i Beelmt (sa drugim brojem)
-SŽ (bojenje 1997-2005.) Aeelmt i Beelmt (da se nastavi tradicija "nespojivih" SŽ setova)
-SŽ (bojenje 2005-nadalje) Wreelmt i ABeelmt (sa "kosom crtom")
-HŽ (bojenje 2010-nadalje) WReelmt, ABeelmt i Beelmt (u setu i/ili pojedinačno)

P.S. Koja (čija) postolja koristiš na tom Roco Beelmt vagonu?
 

nik

Veteran foruma
asalat kaže:
O Z1 - Železnice Srbije bi trebalo otvoriti novu temu. Imaće o tome da se piše...

"Mimara" ili "Avala" Goša Z1 su manje-više isti vagoni (čak im je i ukupan broj sličan) pa mogu biti i u zajedničkoj ali i u odvojenim temama. Mislim da će se prije ili kasnije pojaviti ACME "Avala" set jer je taj vlak u Mađarskoj ipak bio nešto slično kao "Mimara" u Austriji i Njemačkoj (a ACME je na mađarskom tržištu vrlo aktivan; od vagona pa do lokomotiva) a odredišta su Budimpešta, Beč, Bratislava i Prag (sve jaka modelarska tržišta)...

http://www.railfaneurope.net/pix/rs/car ... _tabla.jpg

http://www.railfaneurope.net
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
asalat kaže:
O Z1 - Železnice Srbije bi trebalo otvoriti novu temu. Imaće o tome da se piše...
Evo, tema je otvorena:
<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?f=18&t=2792" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?f=18&t=2792</a>

Ovdje dalje nastavljamo sa ACME JŽ Mimara modelima!
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Što se "malih setova" tiče logično bi bilo slijedeće:
-HŽ (bojenje 1995-2010.) Wreelmt i Beelmt (sa drugim brojem)
-SŽ (bojenje 1997-2005.) Aeelmt i Beelmt (da se nastavi tradicija "nespojivih" SŽ setova)
-SŽ (bojenje 2005-nadalje) Wreelmt i ABeelmt (sa "kosom crtom")
-HŽ (bojenje 2010-nadalje) WReelmt, ABeelmt i Beelmt (u setu i/ili pojedinačno)

P.S. Koja (čija) postolja koristiš na tom Roco Beelmt vagonu?

-Za prijedlog prvog seta (HŽ Wreelmt+Beelmt 1995-2010), svaka pohvala! :palac_gore:
-Ovaj drugi (SŽ Aeelmt+Beelmt) osobno mi ne miriše, jer bi uzeo samo jedan od ta dva modela (Beelmt)!
-set SŽ Wreelmt+ABeelmt 'kosa crta', mislim da bi također bio ok!
-e ovaj četvrti sa najnovijim bojanjem (iako osobno ne bih ništa imao protiv), teško da bi na tržištu prošao!
Ne znam tko bi ga kupio? Trenutno, taj jedan Beemt povremeno trči na Croatiji (a i njega često mijenja HŽ Bee61 vagon, ne znam idu li prema Mađarskoj), a uz to, ACME bi za ove modele morao odraditi nove prozore zbog debljeg prozorskog profila na Beemt/ABeemt vagonima, a o izradi komplet novog interijera ne isplati se niti diskutirati....


Vezano za Beelmt postolja, uzeo sam ova postojeća na Roco modelu (MD522), i malo ih dotjerao...
 

nik

Veteran foruma
Sky kaže:
nik kaže:
Što se "malih setova" tiče logično bi bilo slijedeće:
-HŽ (bojenje 1995-2010.) Wreelmt i Beelmt (sa drugim brojem)
-SŽ (bojenje 1997-2005.) Aeelmt i Beelmt (da se nastavi tradicija "nespojivih" SŽ setova)
-SŽ (bojenje 2005-nadalje) Wreelmt i ABeelmt (sa "kosom crtom")
-HŽ (bojenje 2010-nadalje) WReelmt, ABeelmt i Beelmt (u setu i/ili pojedinačno)

P.S. Koja (čija) postolja koristiš na tom Roco Beelmt vagonu?

-Za prijedlog prvog seta (HŽ Wreelmt+Beelmt 1995-2010), svaka pohvala! :palac_gore:
-Ovaj drugi (SŽ Aeelmt+Beelmt) osobno mi ne miriše, jer bi uzeo samo jedan od ta dva modela (Beelmt)!
-set SŽ Wreelmt+ABeelmt 'kosa crta', mislim da bi također bio ok!
-e ovaj četvrti sa najnovijim bojanjem (iako osobno ne bih ništa imao protiv), teško da bi na tržištu prošao!
Ne znam tko bi ga kupio? Trenutno, taj jedan Beemt povremeno trči na Croatiji (a i njega često mijenja HŽ Bee61 vagon), a uz to, ACME bi za ove modele morao odraditi nove prozore zbog debljeg prozorskog profila na Beemt/ABeemt vagonima, a o izradi komplet novog interijera ne isplati se niti diskutirati....


Vezano za Beelmt postolja, uzeo sam ova postojeća na Roco modelu (MD522), i malo ih dotjerao...

"Stari" prozori imaju "dvodjelni" okvir (guma i okvir) a na modelu se to može "prošvercati" tako da se i nekadašnji "gumeni" okvir (na karoseriji) i "metalni" (na prozoru) pofarbaju u istu (sivu) boju pa će se dobiti debeli metalni (ali sa "fugom" po sredini) a interijer mogu "posuditi" od DB Bpmz vagona...

Kako si na Roco modelu riješio to da centar kotača nije u centru "ležaja" na postolju? :D
 

Sky

 
Supporter (2016)
Supporter 2020
Supporter 2023
nik kaže:
Kako si na Roco modelu riješio to da centar kotača nije u centru "ležaja" na postolju? :D
Isto kao i na ostalima: Nisu u centru "ležaja"! :D Još da se sa time zamaram?

Temu za ŽS verzije imamo, ajmo nazad na temu ACME JŽ Mimare! ;)

Može li još koja slikica tih modela?
 

nik

Veteran foruma
Ja sam svoju "Mimaru" prodao dalje čim sam vidio boju (samo je prenoćila kod mene) a novi vlasnik je trenutno na moru tako da ništa od fotki...

Što se Roco postolja tiče ja sam jedan par uspješno "centrirao" u ljeto 1991. ali radovi na tom "Mimara" vagonu su na tome i stali. :D

Tek puno kasnije sam karoseriju tog vagona iskoristio za Dragecov HŽ WReelmt a postolja su mi ostala do danas...
 

Mon

 
Osoblje foruma
Ispale su mi oci trazeci i citajuci ali nigde nisam nasao podatak (il' sam ga promasio :evil:)
koji je ZG a koji LJ vagon od ovih Beelmt-a?

61 72 20-90 003-0
61 72 20-90 004-8
 

nik

Veteran foruma
Mon kaže:
Ispale su mi oci trazeci i citajuci ali nigde nisam nasao podatak (il' sam ga promasio :evil:)
koji je ZG a koji LJ vagon od ovih Beelmt-a?

61 72 20-90 003-0
61 72 20-90 004-8

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?p=33698#p33698" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?p=33698#p33698</a>

0xx su ljubljanski a 2xx zagrebački vagoni.
 

Mon

 
Osoblje foruma
wiggum kaže:
wiggum kaže:
Numeracija
-set. 55047:
61 72 10-90 201-2 +
61 72 20-90 004-8 +
još uvijek nepoznato +
61 72 87-90 201-0

-pojedinačni modeli
52860 --> 61 72 20-90 208-5
52870 --> 61 72 10-90 204-6

evo i nedostajućeg broja:
61 72 20-90 003-0

Onda bi u setu bila dva Ljubljanska vagona a ne jedan. :??:
 

KAPO

Poznati forumaš
Nekoliko fotki današnje kupovine:
P1010220.jpg

ACME 52870
Jž Mimara
1 razred

P1010221.jpg


P1010232.jpg

ACME 52860
Jž Mimara
2 razred

P1010222.jpg


P1010228.jpg


P1010229.jpg

Ovdje možete vidjet moju izmišljenu kompoziciju! :D

Pozdrav!
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh