Iskustva prilikom prodaje/kupnje

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Ja bih dodao da me najviše nervira opis: STANJE KAO NA SLIKAMA

To mi je onako baš bez veze..to je ogradjivanje od odgovornosti od nedostataka jer ako neko ne pogleda detaljno slike i što se kaže kupi model na "prvu loptu" i kad mu stigne model nema pravo da se žali zbog ovog pomenutog stanja kao na slikama!

Obično sa takvim opisom prodavci ne opisuju nedostatke pa kad ti stigne model kome fale delovi,možeš samo da se češeš po glavi i naravno da promeniš mišljenje o prodavcu!

Koliko je teško napisati nedostatke?
 

1borna

Veteran foruma
Model može biti na jednoj strani očuvan kao nov a druga strana izguljena tako da bi kod starijih modela trebalo tražiti
slike sa obje strane. Isto tako slika odozdola nam može prema stanju kotača lijepo pokazati koliko je model vožen
(osim ako su kotači dobro očišćeni)
 

mikado

Član foruma
Supporter (2016)
Probne voznje i krugovi-jedino ako je to bio krug oko Zemlje,"novi " modeli sa desetinama nedostataka,originalna kutija ali bez dodatnih detalja-informacija koju je prodavac "zaboravio" da spomene....svakakvih smicalica i podmetacina.Srecom,danasnje fotke su visoke rezolucije pa se detaljnim pregledom moze priblizno utvrditi tvrdnja iz oglasa.Neznanje i neiskustvo u opisu ne postoji ni kod iole "svezih" kolekcionara!Tu nema opravdanja ako dobijete umesto u opisu "nov" oglodan model!Svrha mog izlaganja je apel da svi mi prilikom opisa u oglasu predocimo precizno stanje modela u svakom smislu,i vizuelno i tehnicki.
 

Brojčile

Burlington Northern
Supporter (2016)
Uredu ako neko previdi neki nedostatak jbg desava se..ali kao sto Mikado kaze i laik moze zakljuciti da na modelu fali neki deo,da je nesto polomljeno/savijeno/istopljeno/spala farba itd itd!

Ocigledno je da prodavac zna za nedostatke ali nece da opise,jer je takav kakav jeste covek!

Evo ja sam bas ovih dana uzeo lokomotivu na cijem je oglasu pisalo "stanje kao na slikama"
I pisalo je da je jenu odlicnom stanju bez nedostataka..kad sam uvelicao slike nasao sam gomilu nedostataka i usao u raspravu sa prodavcem! Spustio mi je cenu..
Danas stize..pa cemo videti to extra stanje!
 

AMERICAN train

Član foruma
prijevara s Bolha.com dobio poruku s sadržaja Hello do you still have your Item for sale?? if yes please reply me back on my email now thanks. [email protected] i odgovorio i kao da uplačuje s paypala i traži da miu ja pošaljem 180€ koji prodajem a da kao da če mi paypal poslati taj iznos na račun pa čak i veči još. provjerio preko nekih kolega i pay pla i oni su obavjestili policiju protiv tog i bit če vraga njemu na vratu zamolba svih koji jesu na tom sajtu da ne nasjedaju na take prevare
 

Antonio

Novi član
Evo ja jednostavno moram reč za člana foruma brogic30,kupio sam loksu upakirana je bila fenomenalno.
Uz to bio je brz dogovor i nije bilo laganja o detaljima koji fale u boljem je stanju nego sam i očekivao tako da moram to pohvalit jer sam prezadovoljan. :D
 

hyperion

Veteran foruma
Nažalost je napokon i kod mene došlo, da se moram žaliti. Kolega @vule je prije 2 mjeseca prodavao autiće, kamione te nekoliko vagona. Fotografirani samo odozgo te ako se ne varam čak navedeno da su u H0. Da li mogu s fotografija birati koje bi uzeo? E ne može, jer je sve već upakirano. Nakon cijelog cirkusa da je paket napokon došao u Zagreb, prije sat vremena kad sam kod prijatelja preuzeo robu je uslijedilo razočaranje: vagoni u očajnom stanju, kamione bi komotno poklonio djeci u vrtiću, a autići... e autići... sve u 1:72. Kolega vule, nisam puno promašio ako kažem da si namjerno ovako napravio samo da se toga riješiš, ha?
 

draženzki

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
Da, Hyperione, treba pročitati oglas da znaš kaj kupuješ, ljepo ti je pisalo razno, i vule to poštebo napiše, cijena korektna, a ti moraš znati kaj ti treba pa netrebaš tak nagrditi čovjeka.
Inače Vule kak napiše, iza toga i stoji te s njim nikad problema.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh