JŽ/SŽ 342 - model i prototip

Branko

Član foruma
Prihaja na prvi tir ACME Moped.

acme-60241.jpg


Več kmalu prinese :ovaldrvce:
 

Branko

Član foruma
Poštovani ljubitelj modelne železnice!

Sporočamo Vam, da sprejemamo prednaročila za SŽ 342 električno lokomotivo,
popularno imenovano »Moped« v merilu HO (1:87) proizvajalca ACME art. 60241 .
Cena lokomotive v prednaročilu do 3. Januarja 2013 je 185,00 EUR.

Količina lokomotiv je omejena.

acme-60241-moped.jpg


Lokomotivo, lahko naročite po:
• e - pošti [email protected] ali [email protected] 24 ur na dan ,
• telefonu 01/7295 -124 od pon. do petka od 9h do 19h in v soboto od 9h do 12h
• osebno v naši Trgovini Kovač.
 

Thommo

 
Osoblje foruma
Lijepa vijest! za modelare! :palac_gore: Malo manje lijepa za novčanike, ali, šta se može... >:D: :plaza:
 

wiggum

Veteran foruma
Vidio sam taj post i nisam ga želio staviti ovdje jer sam se bojao da ću opet dobiti "po prstima" jer brojimo zakovice (između ostalog i od tebe kasti). :D Drago mi je da napokon možemo prodiskutirati o greškama, bez obzira kakve one bile-sitne ili krupne. ;)
 

nik

Veteran foruma
kasti kaže:
http://www.bahnforum.info/smf/index.php?topic=150887.0
prilažem link sa zanimljivim komentarom. Dok ne vidim u živo bez daljneg komentara. Ali ako je zaista tako šteta modela.
Ništa slabo ne mislim ali to je ono što još uvjek govorim model je samo model i kolko god htjeli nema ga ko pravog.
pozz
Pisano je o tome već na istom forumu kada su se pojavile prve fotografije SŽ Mopeda sa Novegra.

U stvarnosti je to puno manje uočljivo jer lokomotiva je žuta sa srebrnim krovom (oboje svijetlo) a frem zelen i postolja smeđa (oboje tamno) pa s to slabo ističe u međusobnom kontrastu gornjeg i donjeg dijela lokomotive.

acme60241d.jpg


acme60241c.jpg


http://www.naumann-online.de/shop/artik ... proid=4447
 

kasti

Član foruma
Supporter (2016)
Wiggum ja nisam brojač zakovica. Uvjek sam stajo za sloganom model je model. Ali ovo je više tehničko pitanje izrade modela. Da bi napravili što vjerniji model napravili su kako su. Ali vidi se to vidi, meni se ćini kao da ohišje nije leglo na postolje. Izgleda /meni/ viša /optički/. Rečenica u postu sa austrijskog foruma kako bi izgledala db103 ovako izradjena ima osnovu. Ali bilo kako bilo bar je napravljena.
Uživajte u modelu kakav je . Osobno čekam parnjače. Svega nije moguče imati zar ne?
pozz
 

wiggum

Veteran foruma
Da, ali drugo rješenje je da postolje bude nešto niže napravljeno (odrezano), ali onda opet nebi bilo dobro jer bi postolje bilo prenisko. Ovako je kučište previsoko, a onako bi bilo postolje prenisko - dakle nikako nebi bilo kako treba. Koje je onda rješenje?
 

H0 amater

Član foruma
Jaz sem model naročil, kljub temu da na teh fotografijah tudi ni kabinskih stopnic, ki pa so najbrž dodane v dodatni opremi in bodo vgrajene na podstavne vozičke, čeprav... :hmmm .

Kar se tiče podstavnih vozičkov, višine in fiksne vgradnje stopnic na ohišje je tehnično to možno rešiti, kar sem dokazal s svojim amaterskim modelom, ki je objavljen tudi na tem forumu. Res pa je, da bi to za ACME pomenilo dodatna orodja in stroške.
 

nik

Veteran foruma
H0 amater kaže:
Jaz sem model naročil, kljub temu da na teh fotografijah tudi ni kabinskih stopnic, ki pa so najbrž dodane v dodatni opremi in bodo vgrajene na podstavne vozičke, čeprav... :hmmm .

Kar se tiče podstavnih vozičkov, višine in fiksne vgradnje stopnic na ohišje je tehnično to možno rešiti, kar sem dokazal s svojim amaterskim modelom, ki je objavljen tudi na tem forumu. Res pa je, da bi to za ACME pomenilo dodatna orodja in stroške.

Prema slici sa nirnberškog sajma 2011. stepenice koje se dodaju na postolje postoje kao dio pa pretpostavljam da su priložene uz model.

<a class="postlink-local" href="http://forum.malezeljeznice.net/viewtopic.php?p=26390#p26390" onclick="window.open(this.href);return false;">viewtopic.php?p=26390#p26390</a>
 

prle kc

Poznati forumaš
Supporter (2016)
Supporter (2017)
Supporter (2018)
Supporter (2019)
Supporter 2020
Supporter 2021
Supporter 2022
Supporter 2023
Supporter 2024
O moj bože pa čime se Vi opterečujete, to je ACME nije ROCO. mislim da sam sve rekao.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh