Roco SŽ/JŽ 03 (SB 109)

Thommo

 
Osoblje foruma
Iz Nurnberga

file.php
 

milošjocif

Član foruma
Uši (limovi,truga) su očuvani i nalaze se u stolarskoj radioni muzeja SŽ.Ja sam njih izmerio i po tome smo uradili jedkane pločice.Bogič mi je obrazložio,da su te uši napravljene na novo,potom revitalizacije 03-002.Meni su vrlo slične onim iz redovitog prometa,jedino radius na početku je možda malo manji (izmerio sam 150mm,a po slikama bi mogao biti oko 200mm).Grbovi na ušima (krilato kolo) su originalni,skinuti kad je lok. završila u redovnom prometu i namontirani na nove uši.Zanimljivo je,da je unutra i jedan lim koso za usmerivanje dima.To smo i mi napravili na pločicama.Na pločicama 0,3mm debljine je lim oko dimnjaka,kosi lim,šablona za bušenje i pozicioniranje i dva grba krilato kolo (levi i desni).Na pločici 0,2mm su table JŽ i 03-002 za kabinu i tender,dodatne za dimnico JŽ,03-002,jedan veči grb i dva manja.Evo par slika,nastavak sledi.
LP MilošImage00001_mala.jpg Image00002_mala.jpg Image00003_mala.jpg Image00005_mala.jpg
 

milošjocif

Član foruma
Još par slika iz doba JŽ.Po redu:pozni JŽ-do1968 i JŽ od 1958 do 1963.Ranije su bile sa visokim dimnjakom kao sada i sa tablama JDŽ.Bila je tu nekad fotografija JDŽ 03-004.Još to,nijedna 03 nije imala mesing obruča oko kotla,osim 03-001.U belo obojeni točkovi su bili samo na tekalnim osovinama.Sve su imale ploče do 2.rata,a kasnije natpise,osim 03-002,koja je čudom uvijek imala table.Image00008_mala.jpg Image00009_mala.jpg Image00010_mala.jpg
 

Dumus

Član foruma
Supporter (2016)
Supporter (2017)

nik

Veteran foruma
:cuska: A niko ne prijavljuje ovaj POST-anski vagon iza 03 ?
Sta je sa njim ? Trazio sam ga na Vasem sajtu ali :( .
Jel moze jos neka :fotic: samo njega , :slinim::ljubav.......
To nije poštanski nego prtljažni (službeni) vagon serije Daa. Model je samogradnja na bazi Baat vagona i nije u ponudi za prodaju. Isto vrijedi i za Aaa vagone u sastavu vlaka iza 03.
 

milošjocif

Član foruma
Moji službeni za potrebe putničkih vlakova-lokalnih,regionalnih i brzih.Prvi je Daa002,drugi Daa014,treči Db,svi po izmerama i slikama,a četvrti je izmišljen,mada sam sličnog video u Ljubljani pred kasacijom (italianski-model Laser).Za prva dva imamo izmjere i slike iz Ptuja pre kasacije,ako nekome treba.
LP MilošP1030173.JPG
 

nik

Veteran foruma
Moji službeni za potrebe putničkih vlakova-lokalnih,regionalnih i brzih.Prvi je Daa002,drugi Daa014,treči Db,svi po izmerama i slikama,a četvrti je izmišljen,mada sam sličnog video u Ljubljani pred kasacijom (italianski-model Laser).Za prva dva imamo izmjere i slike iz Ptuja pre kasacije,ako nekome treba.
LP MilošView attachment 52753
Pretpostavljam da se onda za prva dva (Daa) mogu nabaviti i decali?
Što se tiče ovog exFS jedan takav stoji u Zagreb-Borongaju (ili je barem stajao do prošle godine) ali mu je boja već skoro kompletno otpala a natpisi isprani.
 
Last edited:

milošjocif

Član foruma
Da Nik,mogao bi biti ovakav,mada su prozori povečani,moj je takav,kakvog sam kupio.Nisam imao nijedne fotografije.Što se tiče dekala,napravili su ih Gorči i Jani,pa se treba njima obratiti.Još to,Db sam uzeo osnovu Roco iz serije N28.
LP Miloš
 

nik

Veteran foruma
Meni je danas stigla SŽ 03-002 (verzija sa zvukom) sa rasprodaje a još prošli tjedan su mi stigle KlubBaat pločice za konverziju iste u JŽ. Uskoro slijedi mala recenzija jednog i drugog. U oba slučaja ima nekih sitnica koje su se mogle bolje ili pametnije napraviti ali ovo što imamo je u svakom slučaju neusporedivo bolje nego da nemamo ništa (ili da imamo samo SB/FS/BBO/DRG/OBB/MAV varijante).
 

nik

Veteran foruma
Roco 72119 lokomotiva SŽ 03-002 sa zvukom
htz1jt.jpg

2n9xtdu.jpg

vo4gg8.jpg

adgchw.jpg

30uzuxc.jpg

Osnovne zamjerke (tu nisam gledao tehnički ili cjenovno uvjetovane kompromise):
-'viseći naopaki tronožac' desno ispod kabine slabo stoji u ležištu i stalno ispada tako da sam ga slučajno našao u kutiji dok sam otpakiravao lokomotivu (sada je spremljen da se ne izgubi i zato ga nema na gornjim slikama)
-relativno neuredno ofarbani bijeli obruči kotača na srednoj vezanojoj osovini (kotači na obje strane)
-prevelike lampe neodgovarajućeg oblika sprijeda (stražnje su nekim čudom manje i drugačije pa su OK)
-očajno loši odbojnici (neodgovarajuće dimenzije, oblik te finoća izrade); definitivno najgora stvar na ovom modelu
...to bi bilo što se tiče vizuelnog dojma a o tehničkim karakteristikama ću kada ih proučim.
 

Podržite rad foruma

Ako želite da pomognete radu foruma i portala malezeljeznice.net, možete da donirate i na taj način doprinesete radu foruma i portala u punom kapacitetu ( Detaljnije o donacijama ).

Iznos donacije
Korisnicko ime sa foruma
Ako ste već donirali i više ne želite da imate pretplatu na godišnju ili mjesecnu donaciju, istu možete otkazati klikom na donji gumb:

Na vrh